Monofilament Korda Touchdown vs Prologic Mimicry 3d mirage

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
raresk1
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 24, 2018 8:49

Monofilament Korda Touchdown vs Prologic Mimicry 3d mirage

Mesaj de raresk1 »

Salut ! A folosit cineva firele astea ? Care vi se pare mai rezistent la abraziune ? Mentionez ca pescuiesc in Delta Dunarii , pe o zona ce tine multa scoica ..si ce grosime m'ati sfatui sa pun pe mulineta? La partida precedenta am foat 2 barci . Eu am pescuit cu trabucco enduro de 0,25 si prietenul meu avea un 0,4 . Primele 2 zile nu a avut o trasatura , a schimbat pe 0,25 a inceput sa prinda si el . Eu aveam cate 8-10 trasaturi pe zi ...cel mai mare peste scos 9,5 kg .

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Monofilament Korda Touchdown vs Prologic Mimicry 3d mira

Mesaj de marian_popescu »

Daca zona e așa bine garnisită cu scoici, cum susțineți, sunteți un maestru că ați scos așa peste cu un 0,30 (mai aproape de realitate decât 0,25, cat scrie pe t-force). Înseamnă că nu a avut contact firul cu pragul/cioatele

Daca e așa, de ce nu dați în continuare cu același fir?
Sau, daca tot simtiti nevoia să îl schimbați, pe cele două nu le cunosc. Dar l-aș schimba cu încredere cu ultima power sterline de 0,30.

Acum, daca tot ați pus paie pe foc, spuneti-ne ceva și despre partida de pescuit...
Îmi aduc aminte și eu de experiențe asemănătoare, când eu dădeam pe Dunărea veche mai sus de Uzlina cu fir 0,40 și echipament strong, și au venit doi moldoveni de mi-au arătat cum se prinde peste la bologneza, din barcă :))

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”