Echipament pescuit barca (lansete, suporți, sonar etc)

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Echipament pescuit barca (lansete, suporți, sonar etc)

Mesaj de marian_popescu »

Vând următoarele piese echipament pescuit din barca:
- sonar humminbird 570 down imaging.Cumpărat de nou anul trecut.
A avut o problema la imbinarea dintre cablu și sondă, pe care am rezolvat-o, nu arată tocmai estetic, dar e trainic.
Funcționează perfect, consum infim de energie electrică (îmi ajungea o baterie de 12 v zile întregi)
Revin mâine cu foto reale.
Bonus husa buretata Shimano scale pouch. Preț 600 de lei

- 3 lansete trabucco achab xp boat, model 2,40 metri 200 de grame putere de aruncare. Lansete suple și flexibile pe vârf (se vede și trăsătura platicutelor) dar rezerva de putere pe talon suficientă cat să poată întoarce orice crap. Am avut destule lansete pt barcă, raportat calitate/preț astea sunt cele mai ok.
Uneia din cele 3 i-am tăiat câțiva cm din vârf în timpul unei partide de pescuit, când am constatat că inelul de vârf era spart. Întrucât pestele mânca bine, nu am mai avut răbdare să schimb inelul, și am retezat varful cu un cuțit. Merge la fel ca înainte, vârful este foarte senzitiv.
In rest, sunt ca noi. Preț 250 de lei

- o lanseta Ron Thompson hardcore II, 2,10 metri, putere 250 de grame, potrivită pentru somn. Vârful din fibra plină destul de sensibil pt puterea ei o face potrivită și pt pescuitul la clonc. Cumparata anul acesta, inca are folia pe mâner. Preț 80 de lei

- 3 suporți pt lansete barca jaxon HA001, folosiți o singura data, ca noi. Preț 80 de lei

- suport sonda sonar, destul de solid, din aluminiu, cumpărat anul acesta, in vară. Preț 100 de lei. Se poate da cu sonarul de mai sus;

- vesta de salvare, cumpărată acum doi ani,stare ca nouă, 100 kg, preț 70 de lei. Producător vicmar Ind (cei care fac bărcile kingfisher)

- barca zodiac cadet solid 340, an fabricație 2014

Produsele sunt foarte puțin folosite, se vând din lipsa de timp pt pescuitul din barca.

Foto, momentan, pe whatsapp sau messenger

Sunt interesat de schimb cu lansete feeder heavy sau medium-heavy si varga 6-7 metri.

07262210293

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”