REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de arsinel »

Sorin Daringa scrie:
Victoras Petcu scrie: "Padure fara uscaturi nu exista" !!![/b]
Cand scrii cu ROSU inseamna ca tii cu psd. Sa ti se usuce salcia batrane :mrgreen: Cum poti sa ceri juma de taxa pt insotitor dar nu are voie sa se pozeze cu un peste.
17. Insotitorul sau insotitorii pescarului care pescuieste 12 ore (pescuit de zi = 12 ore),nu are sau nu au voie sa se atinga de sculele pescarului, in afara de minciog si nici sa se pozeze cu capturile pescarului !!!

Se refera la insotitorii de zi pt care nu se percepe taxa din ce am inteles eu.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

arsinel scrie:
Sorin Daringa scrie:
Victoras Petcu scrie: "Padure fara uscaturi nu exista" !!![/b]
Cand scrii cu ROSU inseamna ca tii cu psd. Sa ti se usuce salcia batrane :mrgreen: Cum poti sa ceri juma de taxa pt insotitor dar nu are voie sa se pozeze cu un peste.
17. Insotitorul sau insotitorii pescarului care pescuieste 12 ore (pescuit de zi = 12 ore),nu are sau nu au voie sa se atinga de sculele pescarului, in afara de minciog si nici sa se pozeze cu capturile pescarului !!!

Se refera la insotitorii de zi pt care nu se percepe taxa din ce am inteles eu.


Ati inteles perfect Dl Arsinel, probabil ca Dl "Sorin Daringa" a omis sa citeasca pct. 17 din regulament !!! :wink:

Pentru Dl "Sorin Daringa" :
Iti recomand un doctor oftamolog si iti doresc sa ti se usuce "vrejul" !!! :mrgreen:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Just Fish scrie:
Victoras Petcu scrie:
Just Fish scrie:Domnul Petcu , la poziția aceasta se pot face excepți !?
ACCESUL cu CAINI pe lacul M.V.2 este INTERZIS cu exceptia cainilor de talie mica (1-3 kg) !!

Va întreb ca merg de regula in partidele de plăcere cu câinele meu și are cam 45 kg și nu este agresiv !
Va mulțumesc

Imi pare rau, dar nu "se pot face exceptii", pentru ca ar trebuii sa fac exceptii fara numar !!!

Multumesc pentru intelegere !!!

Ok, am înțeles , dar dacă văd in preajma mea un câine mai mare de 3 kg pot să-l împușc !? Din moment ce nu am voie cu asfel de câine , ma simt neprotejat așa ca pot sa aplic la alte metode :wink: :!:

Din cate stiu, este interzis sa impusti un caine !!!
Victoras Petcu

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de dajackal »

se pot face rezervari pe pontoane si pentru partidele de 12 ore?

Adriann
Mesaje: 186
Membru din: Lun Iun 02, 2014 21:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de Adriann »

La 190 lei taxa 24h de ponton, plus inca 75 lei daca mai iei un tovaras sa te ajute la miniciog noaptea... cam mult nu credeti?
Incet incet, ajungeti din urma Tancabestiu, inaccesibil multor pasionati din cauza taxelor si care... fiecare balta cu placerile sau neplacerile ei.
Sper sa creasca numarul clientilor, dar nu stiu ce sa zic, cu siguranta o sa mi regandesc costurile pt MV2 sau renunt.
Bafta.
Adrian Nita

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

dajackal scrie:se pot face rezervari pe pontoane si pentru partidele de 12 ore?
Nu se pot face decat pentru minimum 24 ore !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Adriann scrie:La 190 lei taxa 24h de ponton, plus inca 75 lei daca mai iei un tovaras sa te ajute la miniciog noaptea... cam mult nu credeti?
Incet incet, ajungeti din urma Tancabestiu, inaccesibil multor pasionati din cauza taxelor si care... fiecare balta cu placerile sau neplacerile ei.
Sper sa creasca numarul clientilor, dar nu stiu ce sa zic, cu siguranta o sa mi regandesc costurile pt MV2 sau renunt.
Bafta.


Dle Adrian, anul acesta am adaugat 30 lei, la taxa pentru pescuit 24 de ore si 20 lei, la taxa pentru pescuit 12 ore !!!

"La 190 lei taxa 24h de ponton, plus inca 75 lei daca mai iei un tovaras sa te ajute la miniciog noaptea... cam mult nu credeti?"

Costurile la care va referiti, includ taxa de pescuit = 24 ore, taxa pentru un insotitor cu dreptul de a pescui si taxa pentru inchiriere ponton (zona vip) !!!

150 lei + 75 lei + 40 lei = 265 lei
265 lei : 2 pescari = 132,5 lei / un pescar = pescuit 24 ore !!!

Avand in vedere potentialul pe care il are M.V.2, in ceea ce priveste crapii +10 kg, +15kg, +20kg,+25kg si +30kg, cred ca taxele sunt de bun simt !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de Bogdan Timis »

Dl Petcu foarte bine faceti, asa se mai cerne sita cu pescari. Cei care apreciaza ceea ce ofera balta dvs. o sa vina mereu.
Critici vor exista si daca puneti taxa 0, tot vor exista nemultumiti, ca asa e romanul.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de Sorin Daringa »

Ce faci bolsevicule? Stergi postari? Lasa lumea sa vada cine esti. Ha ha ha,ofticosule
:lol: :lol:
Imagine

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 698
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2019 !!!

Mesaj de Simu Alexandru »

Victoras Petcu scrie:
Adriann scrie:La 190 lei taxa 24h de ponton, plus inca 75 lei daca mai iei un tovaras sa te ajute la miniciog noaptea... cam mult nu credeti?
Incet incet, ajungeti din urma Tancabestiu, inaccesibil multor pasionati din cauza taxelor si care... fiecare balta cu placerile sau neplacerile ei.
Sper sa creasca numarul clientilor, dar nu stiu ce sa zic, cu siguranta o sa mi regandesc costurile pt MV2 sau renunt.
Bafta.


Dle Adrian, anul acesta am adaugat 30 lei, la taxa pentru pescuit 24 de ore si 20 lei, la taxa pentru pescuit 12 ore !!!

"La 190 lei taxa 24h de ponton, plus inca 75 lei daca mai iei un tovaras sa te ajute la miniciog noaptea... cam mult nu credeti?"

Costurile la care va referiti, includ taxa de pescuit = 24 ore, taxa pentru un insotitor cu dreptul de a pescui si taxa pentru inchiriere ponton (zona vip) !!!

150 lei + 75 lei + 40 lei = 265 lei
265 lei : 2 pescari = 132,5 lei / un pescar = pescuit 24 ore !!!

Avand in vedere potentialul pe care il are M.V.2, in ceea ce priveste crapii +10 kg, +15kg, +20kg,+25kg si +30kg, cred ca taxele sunt de bun simt !!!
avand in vedere cat este salariul minim pe economie sigur sunt de bun simt taxele :wink:
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”