Lanseta shimano tribal tx spod&marker

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Chief
Mesaje: 249
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Lanseta shimano tribal tx spod&marker

Mesaj de Chief »

Salutare! Sunt in cautarea unui spod. Ma intereseaza ceva in jurul sumei de 500 lei. M-am uitat la lansetele din titlu. Cea de 3,6 are 365g, iar cea de 3,9 are 415 g. Imi doresc ca lanseta sa fie cat mai usoara, dar sa si ma pot baza ca pot nadi cu spombu mare 130 m. Ati folosit unul din cele 2 spoduri? Pareri pro sau contra? Alte sugestii aveti? Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Lanseta shimano tribal tx spod&marker

Mesaj de Dan Andrei »

Salut orientezate catre altceva,TX spod de 3,9m l-am rupt la a doua sesiune de nadire si culmea nadeam cu spombul mediu....Este o mizerie.
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Chief
Mesaje: 249
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Lanseta shimano tribal tx spod&marker

Mesaj de Chief »

Ok. In urma unei cautari mai minutioase am ajuns sa aleg lanseta Sportex Competition Spod. 3,9m si 5 lbs ce are o greutate de 400 g. Despre aceasta lanseta stiti ceva?

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Lanseta shimano tribal tx spod&marker

Mesaj de Dan Andrei »

Specificatiile privind greutatea lansetelor nu este intodeauna exacta,de obicei greutatea este mai mare decat cea inscrisa in descriere. In mod cert iti spun ca spodul de la Sportex gama Catapult de 5,5 lbs este mai greu cu 30-40 gr decat scrie in specificatii. Inainte sa cumperi Sportex Competition ar fi bine sa poti sa faci o comparatie live intre Competition 5 lbs si Catapult 5,5 lbs si sa vezi care te coafeaza mai bine. Eu cand le-am testat am constatat o mare diferenta de putere si actiune in favoarea gamei Catapult ....singurul neajuns este ca Catapult este un pic mai scump dar acum in perioada targului este posibil sa obtii un discount mai consistent si atunci diferenta de pret sa fie suportabila.
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”