Pareri lanterna frontala

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Vlad Razvan
Mesaje: 58
Membru din: Joi Mai 28, 2015 10:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Pareri lanterna frontala

Mesaj de Vlad Razvan »

Salut,
Vreau sa achizitionez o lanterna frontala,buget 350 lei.
Ma gandesc sa aleg una din Led Lecer Mh10,Led Lencer H7R.2 sau Fox Halo 350.
Nu am avut ocazia sa le testez sa le pot compara pt a face o alegere corecta si am nevoie de cateva pareri . In descrierea lanternei Fox Halo 350 lumeni apare ca bate 200 m iar la MH10 600 lumeni 160 metri .
Ma puteti ajuta ? :idea:

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri lanterna frontala

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Eu iti recomand urmatoarele variante.
Prima varianta, este cea pe care o folosesc. Primul motiv pentru care am ales-o, este ca atunci cand vreau sa opresc lanterna sa nu trec prin alte 2-3 moduri (lumina slaba, stroboscob, etc) pentru a reusi sa o opresc. In afara de asta, intesitatea lanternei o pot modifica foarte simplu (chia daca sunt in drill) din roata "dintata" rosie din fata LED-ului. O folosesc de mai mult de 4 sezoane si nu am simtit nevoia sa o inlocuiesc.

http://www.totalfishing.ro/lanterna-cap ... 92846.html

Led Lenser MH8 este un model destul de bine vandut si nu am auzit pareri negative despre el.
Aceasta are un acumulator inclus in pachet, ce se poate incarca cu ajutorul cablui USB magnetic. Dar in caz ca nu exista sursa de incacare a lanternei, se pot folosi si baterii clasice.

http://www.totalfishing.ro/lanterna-cap ... 95709.html

Nu sunt 2 lanterne foarte grele, avantajul MH8 este ca vine cu acumulatorul pe fata si se poate dormi fara probleme cu ea. Insa prefer HL27, il am de ceva ani si nu am avut probleme cu ea.

Vlad Razvan
Mesaje: 58
Membru din: Joi Mai 28, 2015 10:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri lanterna frontala

Mesaj de Vlad Razvan »

Salut,
Multumesc de raspuns.
Si cu MH8 aceeasi intrebare legata de lumeni,vad in dscriere ca bate la distanta 200m iar MH10 160m cu toate ca au ambele 600lumeni.
Cred ca raman pe Led Lencer doar sa ma decid ca model.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”