recomandare husa transport bete

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
butadr
Mesaje: 78
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:57
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe - Covasna

recomandare husa transport bete

Mesaj de butadr »

Am cautat de am inebunit o husa de transport pentru bete de crap de 3,90 (lungime transport 2,10) care sa fie cat de cat rigida, cu separatoare pentru bete si sa nu fie prevazuta cu locas pentru mulinete. Mergem mai multi pescari cu aceeasi masina si husele pentru bete cu mulinete montate sunt prea voluminoase, prefer sa transport betele separat si mulinetele in husele lor in bagajul normal. Cine a incercat sa introduca intr-o masina normala doua huse cu suport mulinete stie ce vorbesc, dar incercati 3 :D . O husa simpla, cu scai pentru bete, care s-ar rula si prinde cu scai ar fi ideala, dar pana acum nu am gasit. Daca cunoaste cineva ceva asemanator, astept sugestii?...
Zimbeste, maine va fi mai rau

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: recomandare husa transport bete

Mesaj de georgehadrian »

In cazul acesta eu as merge pe tub de protectie de genul https://danmitranescu.ro/huse/85-tub-tr ... akuyo.html

butadr
Mesaje: 78
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:57
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe - Covasna

Re: recomandare husa transport bete

Mesaj de butadr »

am vazut...dar nu stiu cum as putea asigura protectia intre elementi :(.... Eventual cu niste protectii individuale pe fiecare bat, cred ca ar merge....
Am vazut la cineva pe public 24 un anunt cu o poza ca in attachment dar nu gasesc produsul...cica ceva d genul husa neopren shimano :?

Imagine
Zimbeste, maine va fi mai rau

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: recomandare husa transport bete

Mesaj de georgehadrian »

Da o fuga pana la magazinul lui Tata Nitu si vorbeste cu Irinel.Produsele de la anaconda sunt ok.

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: recomandare husa transport bete

Mesaj de Bogdan Zaharia »

ImagineImagine
BÂZ

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”