Un colt de rai - Bulzesti

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de Alin Galbenu »

Super. In ce zona ai pescuit ?
Imagine

Avatar utilizator
VicentiuGheorghe
Mesaje: 16
Membru din: Mie Iun 05, 2019 10:12

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de VicentiuGheorghe »

Am pescuit pe ultimul loc din pădure, unde sunt dalele de beton.
Imagine
A fi apt de o pasiune si a nu o trăi, te face incomplet și limitat - Oscar Wilde

Deci, hai la pescuit !

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de Alin Galbenu »

Interesant, nu am pescuit niciodata acolo. Cel mai mult imi place barca aia a lor, zici ca e vapor. Si vaslele, sunt vis :D
Imagine

Avatar utilizator
VicentiuGheorghe
Mesaje: 16
Membru din: Mie Iun 05, 2019 10:12

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de VicentiuGheorghe »

Merita incercat locul. Ai in fata, pe lângă insula gropan de 2 m, și mai ai acces spre locul din dreapta insulei unde e un gropan de peste 2 .5 m zic eu. Am luat toată zona la bătut cu coada de la minciog...in rest apa are 60 cm....substratul este beton. Cât despre vâsle, as lua o rindea după mine :))) bulumaci ! Am rezervare in acelasi loc 21-23 iunie. Revin cu poze !
A fi apt de o pasiune si a nu o trăi, te face incomplet și limitat - Oscar Wilde

Deci, hai la pescuit !

draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de draghia.andrei »

Colt de rai este si o să rămână o balta foarte interesantă, are pești frumoși si peisajul este de vis, nu este nici foarte grea de pescuit dar nici ușoară. Păcat de administrația de acolo, se pot schimba multe lucruri dacă cineva s ar ocupa cu adevărat de lac.

Avatar utilizator
VicentiuGheorghe
Mesaje: 16
Membru din: Mie Iun 05, 2019 10:12

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de VicentiuGheorghe »

Am încheiat partida de aproximativ 48 de ore pe Colt de Rai. Am inceput partida in jurul orei 21, ora la care țânțarii dădeau o petrecere pe malul lacului. Autanul a fost la înălțime și am putut începe partida. Am plantat 4 lansete in malul de vis a vis cu snowman însă peste noapte pestele nu a răspuns ( de înțeles...apa avea aproape 30° ). A doua zi la 12 am înțeles că trebuie să schimb ceva așa că am trecut exclusiv pe pop-up. Micro pop-up-ul de 8 ne aducea carasi așa că l-am ales pe cel de 10, care a fost castigator ( daca se poate spune așa ..ne-a scos din belea ). Am plantat momitoare încărcate bine cu mămăligă și amestec de semințe home made. Am prins 7 pești...1 x 2 kg, 2 de 6 kg, 2 de 7 kg și 1 x 10 kg. Oricum, a fost plăcut...ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu RNE-L21 folosind Tapatalk

A fi apt de o pasiune si a nu o trăi, te face incomplet și limitat - Oscar Wilde

Deci, hai la pescuit !

draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de draghia.andrei »

Revin si eu cu feedback de la căsuța 1 ponton 1, eu nu am avut prea multe trăsături, au fost 5 in total din care doar 3 mi au adus peste pe saltea, din păcate peste mai mare de 10 kg nu a vrut să apară in acest weekend :D, sau nu am știut eu să-l aduc pe patul de nadă. Am pescuit plantat si aruncat cu 3 lansete. Colegul a avut mai mult noroc iar alt coleg a avut si un dublu drill frumos. Revin cu poze de pe aparat.

Fire întinse băieți.

draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de draghia.andrei »

Cam asta a fost nada.


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de Alin Galbenu »

Este si cabana acolo?
Imagine

Avatar utilizator
VicentiuGheorghe
Mesaje: 16
Membru din: Mie Iun 05, 2019 10:12

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de VicentiuGheorghe »

Da. Sunt și 2 cabane. Ai fost situ acolo în weekend, corect ?

Trimis de pe al meu RNE-L21 folosind Tapatalk

A fi apt de o pasiune si a nu o trăi, te face incomplet și limitat - Oscar Wilde

Deci, hai la pescuit !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”