sonar deeper pro+

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Dani FCD
Mesaje: 12
Membru din: Mar Ian 24, 2017 12:31

Re: sonar deeper pro+

Mesaj de Dani FCD »

Dani FCD scrie:
Chryys scrie:Nu am reusit sa inteleg nici eu marimea pestilor, dar undeva sub 1kg nu imi arata, nu am vazut pic de albitura desi cunosc balta si stiu ca este multa.
Salut de detin varianta mai batrana cu BT nu cu wifi in ceea ce priveste substratul...portocaliu tare negru moale faca in partea de jos mai gasesti o indicatie linie dubla adica inseamna ca e piatra...in aplicatia instalata pe tel.este si ghid de utilizare intra la setari are si Romana...vezi ca sunt 2 fecvente 90kHz si290kHz una e pt substrat iar cealalta pt localizare sa zicem...al meu citeste pana la 0.4m si max am vaz pe un baraj 35...de pe mal al meu bate maxim 30 de ture de mulinetax1.1m dar din barca e foarte bum...recunosc ca e primul meu sonar..deci nu sunt un expert dar la mn a funcționat chiar si pe valuri...

https://s28.postimg.org/4z1p9vdhp/Scree ... _37_54.png

liviu68
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Apr 14, 2018 22:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: sonar deeper pro+

Mesaj de liviu68 »

La ultima ieșire, a reia de când am luat deeper ul, mi s-a întâmplat destul de des sa pierd conexiunea cu telefonul.
În plus, deși pana atunci a funcționat normal, la un moment dat nu a mai indicat consistenta substratului, prin diferențe de culoare, ci numai conturul.
Probabil am greșit eu ceva dar nu îmi dau seama.
Dacă îl utilizează cineva mai des poate mă ajuta puțin.
Mulțumesc.

Chryys
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iun 19, 2014 12:51
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: sonar deeper pro+

Mesaj de Chryys »

Exista mod de de zi si de noapte si normal. Schimba intre ele. Conexiunea se mai pierde daca sunt valuri, sau vreme mai rea si nu mai merge la distanta maxima si se pierde des conexiunea. Functioneaza bine pe telefoane varfuri de gama, spre 80m cat pot sa lansez cu el. Actualizeaza aplicatia.

valt3r
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 08, 2021 16:57

Re: sonar deeper pro+

Mesaj de valt3r »

Arcul indica peste. Lungimea arcului indica cat timp a stat pestele sub sonar. Grosimea arcului indica cat de mare este pestele.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”