Desfasurare etapa Floreasca

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
CIB
Mesaje: 142
Membru din: Vin Dec 18, 2009 15:26
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de CIB »

Felicitari LOTULUI GREEN LAKE pentru calificarea in mansa a 2-a!

squid
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 20, 2010 11:12

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de squid »

Nelu scrie:Nu inteleg de ce te agiti atat Squid. Cred ca toti baietii au muncit si nimeni nu merita sa fie eliminat batand din palme, mai ales ca nu sti exact ce a fost acolo. O sa spui ca "regulamentul e regulament". Asa este, dar toti presedintii reprezentanti ai echipelor din concurs au fost de acord cu aceasta masura.
Ionut Botean .
Da si care e problema ca au muncit ? Nu e obligatoriu , doar regulamentul e obligatoriu .
Nu am de ce sa-mi fie jena . Ma agit ca orice ar fi fost , absolut orice , in situatia scandalului acestui campionat , ar trebui mers la sange la regulament . Faptul ca toti au fost de acord ma lasa rece . Nici nu i-as fi intrebat ce parere au . Aici era decizie clara a celui ce supravegheaza respectarea ordinii in acest concurs .
Eu conduc cu putin alcool la nas si ma prinde politia . Pentru ca sunt un membru important al comunitatii si dau de lucru la 500 de oameni se inchid ochii si dau si eu o sponzorizare la balul politiei si promit ca nu mai fac . Gica de la scularie ramane fara carnet in aceasi situatie .
De asta .

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de Cristi_Ionita »

Clasament final:

Imagine
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
andrei vladeanu scrie:@ si la fotbal arbitrul atrage atentia - DATA VIITOARE TE DAU AFARA!
La fotbal masura de penalizare o ia un singur arbitru in timpul jocului .
In cazul de fata ,daca sa intrunit comisia trebuia sa judece dupa regulamentul cips-fips,regulament facut public ,votat ,acceptat ...............
Si ca tot va plac dom'presedinte exemplele din alte sporturi [referitor la cantitatea de 50 kg penalizare ] cam cum ar fi ca unul trimis la comisie pentru injurii la adresa arbitrului sa fie penalizat pentru ''tunderea gazonului cu foarfeca '' :lol: :lol:
si aici a existat un singur arbitru APCR, arbitru sef. el putea sa atraga verbal atentia si sa dea o rezolutie imediata reclamatiei. eu asta zic. daca o sa ajungem sa eliminam direct pentru asa ceva se alege praful de campionatul national. la mondiale de multe ori s-a atras atentia pt aruncari afara, dar nu s-a eliminat niciodata. cu toate ca in 2006 croatia a aruncat peste firele noastre.

despre penalizarea de 50 de kg am spus deja ca a fost o tampenie.

ps iar ca sa inteleaga lumea (pt ca tu nu ai sa intelegi niciodata) si in 2007 la eliminarea clubului pescarilor si acum, arbitrii APCR au actionat de capul lor, fara sa dea un telefon presedintelui. atunci rosioru, acum eu. pentru ca si el si eu am fi sugerat un simplu avertisment. rezultatele se fac pe balta, nu la masa verde. iar arbitrajul se face preventiv, nu cu toporul.
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de Val »

Culmea este ca si cu 9 puncte ( adica 6 descalificare si 3 puncte din celelate locuri ) - cred ca Hook se califica mai departe ...... Asta ca o observatie personala si nu stiu daca am facut bine calculele .

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de Cristi_Ionita »

[quote="Val"]Culmea este ca si cu 9 puncte ( adica 6 descalificare si 3 puncte din celelate locuri ) - cred ca Hook se califica mai departe ...... Asta ca o observatie personala si nu stiu daca am facut bine calculele .[/quote]

Da, asa este.
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de Val »

Cred ca va trebui pentru mansele viitoare sa alegem mai bine arbitrul sef si sa precizam chiar si in scris managerilor de echipe , ca arbitrajul + managerii / balta pot judeca orice eveniment - liberi de orice presiune , dar NU pot hotari decit ceva care se regaseste in regulamentul oficial , acceptat la inscriere ( art...x , din paragraful ..Y ) .
Nu mai am nici o implicare in Comisia tehnica a CN - si de aceea astept cu interes deciziile acesteia in acest caz . Trebuie precizat ca asa cum s-a VOTAT la Sinaia - o decizie a Comisiei tehnice a CN NU POATE modifica rezultatul inregistrat pe balta ! Aceasta Comisie poate hotari sanctiuni pentru cei gasiti vinovati in neaplicarea corecta a regulamentului , daca se constata asa ceva . Deciziile arbitrilor , votate pe garla , sunt irevocabile !!! Pentru simplitate - la fel ca in fotbal , arbitrii "platesc" daca au gresit , dar rezultatul nu se schimba .

Am citit pe acest Forum ca decizia a fost luata prin votul UNANIM al celor 5 manageri ! Nu cred ca dupa acest vot orice contestatie facuta pe aceeasi problema mai are valabilitate ....din moment ce iti contesti hotarirea pe care ai votat-o ! Asta ca fapt divers ...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de Vladut Mateianu »

Problema mare este ca in astfel de discutii intervin acesti victori oana care nu au nicio legatura cu etapa Floreasca. Nu inteleg care este problema lor si de ce se baga atat in seama ?
Daca pe "squid" il inteleg, ptr ca a pescuit in sectorul c si avea emotii legate de calificare, pe ceilalti nu ii inteleg de ce se agita.... Comisia tehnica de la Floreasca, compusa din cei 5 manageri ai loturilor + arbitrul sef APCR au hotarat in UNANIMITATE aceasta penalizare ! Deci, de ce interveniti voi , cei de afara, daca noi, cei prezenti acolo (si care am ratat calificarea, apropo !) consideram ca a fost ok ? Poate chiar luata aiurea si aceasta decizie cu 50 kg depunctare, un avertisment fiind mai indicat, deoarece 30% dintre echipe au pescuit SI in afara standului.... :wink:

PS Eu am auzit ca celebrul Oana a platit 2000 de euro unui om la Cetariu ca sa nu mai pescuiasca....dar nu continui , deoarece nu este problema mea. :oops:


In alta ordine de idei, sincere felicitari lotului de la Buzau, un lot de tineri care au stiut exact ce isi doresc : sa mearga mai departe. Felicitari celor 3 conducatori ai lotului, Mircea, Genes si Dorin care si-au mobilizat oamenii si au fost ei insusi exemple de urmat. Jos palaria.

De asemenea, felicitari lui Nicu David ptr densitatea de crap din Floreasca, cele 15 echipe reusind sa puna pe mal peste 4 tone de crap, in conditiile in care o parte dintre crapi inca sunt la bataie !

Bravo Timisoara si Green Lake, la anul speram sa ne putem lua revansa !

Fir intin celor 3 loturi in urmatoarele etape si sa dea Dumnezeu sa ajunga in finala ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Don_B
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mai 13, 2010 23:09

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de Don_B »

Feliciari Carp West pentru calificare.Tineti-o tot asa si poate merem la mondiale.Felicitari baieti si fire intinse in mansele viitoare.

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: Desfasurare etapa Floreasca

Mesaj de Pasa »

Punctul 32 din regulament spune ca se interzice pescuitul in afara culoarului , iar punctul 74 b ca echipa care incalca punctul 32 primeste cartonasul rosu si se descalifica
sa se respecte regulamentul 8)
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”