Cort Anaconda Cusky Dome 190

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de georgehadrian »

Buna seara! Foloseste cineva acest tip de cort?Astept eventualele pareri...multumesc!

mihai florescu
pescar de competitie
Mesaje: 1630
Membru din: Lun Ian 10, 2005 14:28
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de mihai florescu »

georgehadrian scrie:Buna seara! Foloseste cineva acest tip de cort?Astept eventualele pareri...multumesc!
Buna ziua

Calitatea produselor Anaconda este cunoscuta iar corturile nu fac rabat. Calitatea materialelor, rezistenta in timp au facut gama de capming sa fie foarte populara.
Ca si caz particular de luat in seama pentru un cort de asemenea dimeniuni montat spatiul ocupat la transport este compact,dimensiuni transport: 125x30x30cm.
http://www.totalfishing.ro/cort-anacond ... 55642.html

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de georgehadrian »

Stiu ca produsele Anaconda sunt de calitate buna.Folosesc cort ,pat,scaun,sac,umbrela de la aceasta firma si sunt multumit....ma interesa strict o parere a unui utilizator de cort Cusky..in speciual cam cum se comporta la un vant mai puternic ,data fiind inaltimea ceva mai mare a acestuia.Multumesc oricum de raspuns!

Avatar utilizator
andrei_h
Mesaje: 217
Membru din: Mar Ian 08, 2013 0:47
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de andrei_h »

Salut. Folosesc acest cort din toamna trecută și eu sunt mulțumit de el. Barele sunt mai subțiri dar nu am avut probleme. Este destul de bine aerisit. La vânt și eu m-am speriat prima data când am prins furtuna pe balta cu el pentru ca fiind înalt se opune vântului. Cu toate astea nu am avut probleme cu el chiar dacă am prins câteva furtuni destul de zdravene. Pe vânt puternic nu structura lui a fost problema ci materialul. Fiind pe o suprafața mare și înălțimea considerabila tot bătea materialul de pe laterale la vânt. Asta poate sa fie și din cauza ca nu prea am insistat tot timpul sa îl întind foarte bine. In iarna asta vreau sa achiziționez și un winterskin pentru el și atunci problema cu vântul puternic și furtunile s-ar putea diminua deoarece nu va mai avea acei 5 cm dintre foaia de cort și bare in care sa se bage vântul. Per total sunt foarte mulțumit de el și nu as mai reveni veci la un cort cu înălțime mică. Este incomparabil când ai libertatea de a sta in picioare in cort și de a nu fi nevoit sa ieși noapte târând genunchii pe jos și in poziția piticului când fugi la bete. O alta chestie ce îmi place la el e ca partea frontala e demontabilă. Vara in special pe timp de zi e foarte fain sa îl poți folosi pe post de umbrar și e ventilat bine. Încă odată, după părerea mea este un cort bun care își merita banii și care l-as recomanda. In special dacă îl iei de la tata Nitu la jumate de preț

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de georgehadrian »

Multemesc pentru informatii!

sandru.bogdan
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 23:17
Puncte: 0
Localitate: TURDA

Re: Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de sandru.bogdan »

+ spatios, material de calitate foarte bine aerisit
- Este prea inalt pentru structura de rezistenta pe care o are,are doar 2 randuri de bare destul de subtiri.

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de georgehadrian »

Are doua sau trei randuri de bare? In imaginile de pe diverse site-uri(din Germania) apar 3 randuri de bare...2 in spate si unul in fata.

valy1969
Mesaje: 10
Membru din: Vin Ian 29, 2016 15:55

Re: Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de valy1969 »

Are 3 rânduri de bare....si folosit cu winterskin nu vei avea probleme cu vântul si nici cu condensul.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Cort Anaconda Cusky Dome 190

Mesaj de georgehadrian »

Il folosesc de anul trecut.
Plusuri : spatiu,inaltime,material;
Minusuri: bara de tensionare cam subtire, la ambele partide mai lungi din anul acesta am prins cate o furtuna iar cortul se cam clatina,dar a rezistat.Probabil cu un winterskin nu s-ar intampla acest lucru.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”