SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de osc1or »

Stefan Popescu scrie:Nu ăsta este motivul tăcerii. Nu a sosit Hotărârea judecătorească și băieții nu au Cod fiscal, cont în bancă și nu pot emite facturi. Pe aici ar trebui scormonit. Dar de ce te miri? Nu cunoști stilul?
Ce sa mai scormonesti bre mata?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Critic echilibrat

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Popescule,
Mai lasa-ne dracu in pace!
De o gramada de ani latrii pe aici si prin alte parti si nu ai facut decat rau. Ti-ai batut joc de federatie si de pescari si tii in sah campionatul national de atatia ani. Abia astept sa dispari ca sa duc clubul meu la federatie(asta daca nu ma satur de tot circul asta). La Federatie ne e locul la toti,dar nu vine nimeni din cauza ta. Dispari pentru totdeauna!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Buzatule, nu din cauza mea nu întrați voi in federație. Ai uitat că tu ești legitimat la un club din federație? Problema voastră este la voi, nu la mine. Cat despre dispariția mea de ls federație, mai aveți de așteptat. Până să dispar eu de aici, vă lăsați voi de pescuit. Așa că mingea este la tine.

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Popescule,
Te-am vazut o data-n viata si mi-a fost de ajuns!
Acum multi ani ai stat 3 ore la mine in stand la concursul ala de la Doripesco,concurs la care ai dat banii dupa ani de zile....si mi-ai vorbit doar de cum o sa-l "....." tu pe Vladeanu si "pe ala de la spinning" si de cati bani o sa faci tu din balastiere...si ca ce bazat esti tu ca-l ai in mana pe nu stiu ce deputat....
Ai reusit intradevar sa-l faci pe AV sa renunte la APCR,dar "ala de la spinning" iti da in continuare la trambita si face CAMPIONAT NATIONAL care produce CAMPIONI. La crap nu ne-ai invins tu,ne batem singuri. Bani nu ai facut. De fapt,nu ai facut nimic(bun)!
Mingea e la tine,dar nu vrea nimeni sa se joace! Penibil!
Am un coleg psihiatru,l-as ruga sa-ti scrie o reteta,dar mi-e ca-ti scrie internarea!
Despre mine,stai cuminte! Am avut legitimare la un club din federatie UN AN, cat sa particip la un CN facut pe genunchi la Peris. Am acceptat invitatia de a participa acolo din partea unui om deosebit care nu avea lot de crap si pentru colegii mei care nu vazusera balta niciodata. Apropos,la CN-ul federatiei,tu,ca si presedinte,nu ai aparut....
Tu existi in povestea asta doar pentru faptul ca pescarii de crap nu sunt uniti si organizati cum trebuie. Chiar si asa,fara tine in schema,se organizeaza in fiecare an sute de concursuri,se produc CAMPIONI NATIONALI(ii recunoastem noi,nu avem nevoie de accordul tau) si CAMPIONI MONDIALI(pe astia ii recunoaste o lume intreaga,tot fara accordul tau)

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Bogdan Buzatu scrie:
Dum Iul 21, 2019 8:21
Popescule,
Te-am vazut o data-n viata si mi-a fost de ajuns!
Acum multi ani ai stat 3 ore la mine in stand la concursul ala de la Doripesco,concurs la care ai dat banii dupa ani de zile....si mi-ai vorbit doar de cum o sa-l "....." tu pe Vladeanu si "pe ala de la spinning" si de cati bani o sa faci tu din balastiere...si ca ce bazat esti tu ca-l ai in mana pe nu stiu ce deputat....
Ai reusit intradevar sa-l faci pe AV sa renunte la APCR,dar "ala de la spinning" iti da in continuare la trambita si face CAMPIONAT NATIONAL care produce CAMPIONI. La crap nu ne-ai invins tu,ne batem singuri. Bani nu ai facut. De fapt,nu ai facut nimic(bun)!
Mingea e la tine,dar nu vrea nimeni sa se joace! Penibil!
Am un coleg psihiatru,l-as ruga sa-ti scrie o reteta,dar mi-e ca-ti scrie internarea!
Despre mine,stai cuminte! Am avut legitimare la un club din federatie UN AN, cat sa particip la un CN facut pe genunchi la Peris. Am acceptat invitatia de a participa acolo din partea unui om deosebit care nu avea lot de crap si pentru colegii mei care nu vazusera balta niciodata. Apropos,la CN-ul federatiei,tu,ca si presedinte,nu ai aparut....
Tu existi in povestea asta doar pentru faptul ca pescarii de crap nu sunt uniti si organizati cum trebuie. Chiar si asa,fara tine in schema,se organizeaza in fiecare an sute de concursuri,se produc CAMPIONI NATIONALI(ii recunoastem noi,nu avem nevoie de accordul tau) si CAMPIONI MONDIALI(pe astia ii recunoaste o lume intreaga,tot fara accordul tau)
Băi băiete, stai să te lămuresc eu cum stă treaba. Dacă erați așa deștepți, făceați voi federația sportivă. Dar ați demonstrat câte prune aveți în traistă.
Acum că treaba este făcută, a început să vă pută. Psihiatrul de care vorbești, ar putea să-ți fie ție de folos, nu mie. În loc să vedeți că la nivel de cluburi sunteți vraiște, vă băteți cu pumnul în piept că deștepți sunteți voi. Și ca să-ți demonstrez că nu vorbesc pe coclauri, să pun câteva întrebări cu caracter general:
1. Câte cluburi și-au autorizat sportivii (vezi art. 14^1 alin.1 din Legea nr. 69/2000;
2. Câți dintre voi organizați competiții de pregătire co proprii sportivi?
3. Câte cluburi au minimele dotări pentru pregătirea sportivilor?
4. Câte cluburi au solicitat finanțare de la autoritățile publice?
5. Câte cluburi au făcut sau au cerut sportivilor să facă vizitele medicale (obligatorii pentru sportivii de performanță)?
6. Câte cluburi au grupe de copii pentru a promova pescuitul sportiv?

Și acum să vă spun eu ce faceți voi. În afară de a constitui niște cluburi, că de! dă bine, nu ați făcut nimic. Toată competența voastră este să luați bani de la proprii membri ca să mergeți la câte o brăilă unde să vă îmbătați și unii (așa cum îmi spunea un cunoscut pescar) să mai tragă și ceva pe nas.
E ușor să te plimbi păe banii pescarilor, iar tu ca și conducător de club să nu faci nimic.
Vouă vă lipsește responsabilitatea și ca să mascți propia incompetență, dați vina pe Popescu.
Vă place sau nu vă place, acesta este adevărul.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

Mai popete, las-o-n spanac de treaba. Ai avut atatia ani la dispozitie sa faci ceva, orice, ca sa capeti un pic de credibilitate. N-ai facut nimic, absolut nimic. Ai scris mai sus 6 chestii, tu ai avut asa ceva la cosmelie? Niciodata.
In schimb uita-te la Orhei...te-a bagat in buzunar. La bani ma refer, nu la prostiile tale federale. Ca doar banii te intereseaza si pe tine. El are cotizanti gramada, din nimic, tu lasi datorii si nepotilor la cate procese ai pierdut.

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Asa e,suntem varza! Dar din cauza asta tu inca "existi". Avem nevoie de lideri,dar suntem romani! Tu nu intelegi insa e ca pentru noi e o pasiune(exista si cativa profitori,dar majoritatea o facem din pasiune). Ne "plimbam" pe banii nostri pentru ca vrem,nu obligam pe nimeni sa bage mana in buzunar daca nu isi doreste. Tu,in schimb,pescuiesti pe hartie si cheltui banii pe procese. Ai inventat pescari si cluburi ca sa faci o federatie de carton. Chiar nu pricepi ca tu ne-ai indepartat de federatie?!?!? Ca sa fii lider iti trebuie si alte calitati,pe care tu nu le ai....

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Gata!ca ma enervezi si azi e duminica...

POMOL
Mesaje: 116
Membru din: Vin Apr 24, 2015 20:56
Puncte: 0
Localitate: Podu Turcului , judetul Bacau
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de POMOL »

Nu stiu de ce il mai bagati in seama pe nea traista nebunu ! aloo nu mai esti presedinte esti un nebun frustrat care isi taraie dejectiile ! Pleaca ba de aici si stai in subsol la tine acolo !

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Bogdan Buzatu scrie:
Dum Iul 21, 2019 12:41
Asa e,suntem varza! Dar din cauza asta tu inca "existi". Avem nevoie de lideri,dar suntem romani! Tu nu intelegi insa e ca pentru noi e o pasiune(exista si cativa profitori,dar majoritatea o facem din pasiune). Ne "plimbam" pe banii nostri pentru ca vrem,nu obligam pe nimeni sa bage mana in buzunar daca nu isi doreste. Tu,in schimb,pescuiesti pe hartie si cheltui banii pe procese. Ai inventat pescari si cluburi ca sa faci o federatie de carton. Chiar nu pricepi ca tu ne-ai indepartat de federatie?!?!? Ca sa fii lider iti trebuie si alte calitati,pe care tu nu le ai....
Na, că ai spus-o. La voi este pasiune. Aici se face performanță. Ai ajuns exact la vorba mea. Ce nu pricepi tu, este că afilierea la federație nu este o obligație, este o opțiune, cu scop precis. De a participa la competiții sportive oficiale. Naționale și internaționale. Atât și nimic mai mult. Ai văzut ca federația să alerge după cluburi? Le respectăm opțiunile. Este dreptul lor. Și afilierea nu se face pe bază de invitație, ci prin cerere scrisă a celui care dorește afilierea. Dar a dori afilierea, nu este o garanție că vei fi și afiliat.
POMOL scrie:
Dum Iul 21, 2019 14:18
Nu stiu de ce il mai bagati in seama pe nea traista nebunu ! aloo nu mai esti presedinte esti un nebun frustrat care isi taraie dejectiile ! Pleaca ba de aici si stai in subsol la tine acolo !
Poți să arăți o singură dovadă că nu mai sunt președinte? Nu multe, una singură. Palpabilă, nu poveștile de pe ici pe colo. Când o ai, fă=o publică.

PS Pentru cultura ta generală, cei care mă contestă, au cerut asta în Instanță. De vreo 10 ori, iar Instanța i-a trimis la plimbare.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”