SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de florinw »

Na, că ai spus-o. La voi este pasiune. Aici se face performanță
ba pe bune? ori ai spiritu umorului extrem de dezvoltat de reusesti asa glume bune ori esti cretin irecuperabil! care e performanta facuta de tine sau federatia ta de rahat bai amaritule??

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nea Fane, te rog lasa-ne pe noi sa ne rezolvam divergentele. Federatia ta ptr noi nu exista. Te inteleg ca ne vrei banii, dar iti mai trebuie studii !:) Si nici nu cred ca este vremea ca pensionarii sa conduca carpfishingul.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Campionatul national 2020 se va desfasura la anul in primavara, anuntat din timp. Daca nu va fi organizat de proaspat infiintata Liga, il voi organiza eu, cu clubul meu, membru Agvps. Si cu lot inscris la CM.
Sfatuiesc cluburile sa nu se inscrie la mascarada de anul acesta, incurajeaza un al doilea popescu....

Ps. Taxa de participare este nesimtita, balta costa maxim 1500 lei/ lot. Restul sunt bani ptr organizatori. Cine sunt ei ? Citesc toti, dar nu au cum sa raspunda, cu musca pe caciula... plus ca se fac de ras ca atarna pe banii pescarilor !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Nu ăsta este motivul tăcerii. Nu a sosit Hotărârea judecătorească și băieții nu au Cod fiscal, cont în bancă și nu pot emite facturi. Pe aici ar trebui scormonit.
Vladut Mateianu scrie:
Dum Iul 21, 2019 20:22
Nea Fane, te rog lasa-ne pe noi sa ne rezolvam divergentele. Federatia ta ptr noi nu exista. Te inteleg ca ne vrei banii, dar iti mai trebuie studii !:) Si nici nu cred ca este vremea ca pensionarii sa conduca carpfishingul.....
Voi nu aveți divergențe, doar minte puțină. Chiar dacă nu vă place asta, Și ca să nu iei asta ca o jignire, hai să-ți explic de ce.
Tu crezi că Liga asta de crap a apărut așa, din senin, pentru că a visat Orhei frumos noaptea? Aiurea. AGVPSR știe că a ieșit din cărți în ceea ce privește pescuitul sportiv. Doar cineva neinformat poate judeca așa. Pe lângă Liga Cluburilor de crap, au apărut și alte ligi. De staționar, de feeder, spinning și poate vor mai apărea și altele. Din informațiile mele, se gândește o federație a ligilor de pescuit. Însă și acestă idee s-a născut moartă. AGVPSR a fost obligată să elimine din Statut toate activitățile sportive de pescuit sportiv, Cu toate că a făcut apel, șansele sunt minime pentru a mai spera la ceva, întrucât în spatele acestei Hotărâri se aflăalte Hotărâri definitive și irevocabile. Așa că, dacă nu ești la curent cu Statutul AGVPSR, te sfătuiesc să-l citești, mai ales statutul cadrul al asociațiilor afiliate. Dacă îl citești (și mai trebuie să și înțelegi ce citești) o să constați că va trebui să treci de la pescuit sportiv la vânătoare cu clubul tău.
Nu știu dacă ai înțeles ceva din ce înseamnă o federație sportivă, dar eu cred că nu ai înțeles nimic. Altfel nu aveai cum să scoți pe gură chestia aia că federația vrea banii voștri. Deocamdată pe banii pescarilor vă bateți voi, nu federația. Dar, așa cum am spus mai sus, voi nu sunteți eligibili să intrați în federație. De asta vă agitați așa ca găina fără cap.
Asta e. Dar vezi că pescarii au început să caște ochii și nu mai pun botul la mișmașurile voastre.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de andrei vladeanu »

Bogdan Buzatu scrie:
Dum Iul 21, 2019 8:21
(...)
Ai reusit intradevar sa-l faci pe AV sa renunte la APCR,
(...)
Nu el a reusit... :(
The One Team

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

andrei vladeanu scrie:
Lun Iul 22, 2019 9:56
Bogdan Buzatu scrie:
Dum Iul 21, 2019 8:21
(...)
Ai reusit intradevar sa-l faci pe AV sa renunte la APCR,
(...)
Nu el a reusit... :(
Spune-i pe nume celui care te-a făcut să renunti. Doar ești coleg cu el acum. Îl cheamă Oliviu Orhei. El cu AGVPSR ți-au tras-o.

Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

Dar s-a inscris vreun club la campionatul 2019?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:
Dum Iul 21, 2019 14:35
Na, că ai spus-o. La voi este pasiune. Aici se face performanță. ... De a participa la competiții sportive oficiale. Naționale și internaționale.
:lol: ... deci sincer, m-am pisat pe mine de ras ! :lol:
Cum poti mai omule sa spui ca federatia dumitale face performanta cand sportivii tai se dueleaza o data la 10 ani intro fosa septica ...sau ce mama drac era lindicul ala de balta de anul trecut! Nu mai vorbim de competitiile internationale...visezi cai verzi pe pereti...astia , amatorii, iau medalii pe la CIPS-FIPS in timp ce "performeriilor" tai le-au ajuns mucii la popou tot asteptand ziua aia in care o sa-i trimiti dumneata la mondiale!
Fii domne' om serios, fa treaba pe care o ai de facut si lasa-i pe ceilalti sa-si vada de viata lor. Faptul ca pescarii se asociaza diferit de cum ti-ai dorit dumneata nu impiedica federatia sa functioneze in mod normal. Nu sporesti credibilitatea unei institutii precum o federatie dand cu kkt in alte structuri de afiliere. Cu exceptia unei colectii impresionante de procese intentate tuturor, dumneata nu ai nici un rezultat notabil in plan sportiv de cand esti la conducerea federatiei...aici trebuie sa schimbi ceva, in sandramaua dumitale, nu in curtea altora!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

Pana la urma care-i diferenta intre asociatia-liga si cosmelia lui popete? Pe langa faptul ca liga-asociatie tace malc si popete latra la luna? Inafara de Orhei cine mai face parte din adunare?

iulixa
Mesaje: 253
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:01
Puncte: 0
Localitate: Constanta/Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de iulixa »

Va salut! In nepriceperea mea as dori sa va intreb daca pescuitul este considerat a fi ''sport'', dpdv oficial. Stiu ca a fost o discutie mai veche pe tema asta, dar nu mai stiu cum s-a finalizat. Multumesc!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”