SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie:
Mar Iul 30, 2019 14:41

Iar acesta este dosarul prin care ar fi fost ales Florin Cârstocea președinte al federației:

http://portal.just.ro/107/SitePages/Dos ... d_inst=107

Așa că cei nelămuriți, pot trage concluziile cuvenite.

Cât despre respectivul Neamțu Gabriel, va avea parte de o judecată dreaptă a Comisiei de disciplină a federației. Și asta cât de curând.
Lasă prostănacule gargara că cine știe cunoaște! Urmează http://portal.just.ro/57/SitePages/Dosa ... id_inst=57 să vezi atunci judecată dreaptă. Ce ciomege pe spinare meriți pt. toate măgăriile pe care le-ai făcut și nu te liniștești! ps. felicitări d-le Neamțu pt. răbdare și perseverență.

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Era vorba aia care spunea "ori esti prost, ori te prefaci", iar eu multa vreme am crezut ca doar te prefaci. Se dovedeste ca m-am inselat. Esti prost cu diploma. Pai eu daca vroiam sa desfiintez federatia, o faceam din prima. Si stii bine ca pot si maine sa o fac. Dar pentru ca la fel de bine mai stiu si ca nu a fost ideia ta, ci doar ai inselat niste oameni, atat eu cat si majoritatea celorlalti am hotarat sa continuam.
Si inca ceva, la Cetate unde te-ai facut presedinte singur pe o coala A4, e si mai simplu de desfiintat. Oricine o poate face. Ai uitat ca te-au facut de c..t judecatorii cand te-ai dus cu posirca din foto? Tu chiar esti atat de idiot, astfel incat sa nu observi ca esti un soricel insignifiant?
Imagine

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Anti FRPS »

Gabriel Neamtu scrie:
Mar Iul 30, 2019 14:18
El ca el pt ca rupt in gura de foame si face orice balarie ca sa castige un ban, insa eu nu inteleg cum de se lasa prostiti cei de la Doripesco si nu se intereseaza de situatia reala din frps! In plus, circula zvonul ca o doamna administrator de acolo este interesata direct ca locatia repsectiva sa fie omologata. Sa ma ierte, dar e paralela rau. Popescu nu poate omologa nimic. Nu detine nci o calitate pentru a putea omologa el piste de competitie.
Cunosti sau ai auzit daca cei de la Doripesco, in dorinta lor de a face un "bine" sportivilor :wink: au aprobare de la ANPA pentru schimbarea destinatiei bazinelor piscicole folosite pentru acvacultura si transformarea lor in "baza sportiva omologata" ?
Adica sa treaca de la ANPA la MTS ca vrea escrocu' Ca s-ar putea si aici sa apara niste mici probleme de "legalitate " :lol:
Poate ca n-ar strica daca cei de la ANPA ar primi o mica sesizare nevinovata , nu ? :lol:

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Nu va fi nici un campionat national organizat de popescu. Nu are calitatea oficiala. Nu exista adunare generala in care s-a stabilit asta (lipsa convocator, ordine de zi, hotarare), nu exista comisie de organizare, omologari, arbitraj, nu exista cluburi afiliate legal si care sa isi fi anuntat participarea, a pacalit hoteluri, firme de cattering, arbitrii, crucea rosie, etc. Nu exista nici un campion national REAL inregistrat la MTS de cand s-a infiintat federatia...nu exista absolut nimic oficial cu exceptia avizului eliberat de MTS in 2017. Tot ce a facut popescu au fost niste cacealmale ieftine prin care a vrut sa isi impresioneze iubita de la Lugoj.
Asa cum am fost la Valcea anul trecut in acel galdan de udat varzaria, vom fi si la Doripesco!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

Vladut Mateianu scrie:
Mar Iul 30, 2019 6:55

Locatie:

Lacul Corbu II - judetul Constanta

Contributia de participare:

1. 6500 lei - pentru asociatiile afiliate Ligii Cluburilor de Crap;
2. 7500 lei - pentru asociatiile neafiliate Ligii Cluburilor de Crap;
La Campionatul National de pescuit la crap plantat contributia de participare este de 1600 lei /echipa. Pe Sarulesti.
Si taxa mult mai mica si titulatura de Campionat National. Asa ceva nu exista.
:lol:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de gor965 »

Albert scrie:
Joi Aug 01, 2019 12:22

La Campionatul National de pescuit la crap plantat contributia de participare este de 1600 lei /echipa. Pe Sarulesti.
Si taxa mult mai mica si titulatura de Campionat National. Asa ceva nu exista.
:lol:
E 600 lei din câte știu eu, nu 1600.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

Gor, cand l-a anuntat City pe alt forum asa era: 1600. Zici tu ca s-a ieftinit? Pe Sarulesti? Nu cred asa ceva.

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Confirm ca este 600 lei.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

pfff...deci cumva, cumva se poate si titulatura de Campionat National si taxa modica.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Joi Aug 01, 2019 17:03
pfff...deci cumva, cumva se poate si titulatura de Campionat National si taxa modica.
Pe Sarulesti e vorba de o echipa ( un stand) care pescuieste o singura etapa.

La "campionat" este vorba de 3 echipe ( trei standuri ), care pescuiesc 3 etape. Adica prima inmultit cu 9.

Hai ca poti ! :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”