Achizitie navomodel (2500 lei)

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de draghia.andrei »

Salutare, ma tot bate gandul in ultima vreme sa-mi cumpar un navomodel dar nu stiu prea multe despre ele si nu as vrea sa cumpar ceva si sa regret dupa.Stiu ca functioneaza pe 2 tipuri de baterii si ca unele sunt cu motor mai puteric pentru mai multa viteza si ca telecomanda poate sa fie mai buna la unele modele. Acum am tot citit pareri ca cele pe baterii cu acid sunt mai naspa si etc etc. Eu nu as vrea ceva de viteza pentru ca nu ma grabesc sa plantez in 2 minute, prefer sa duc barcuta usor dar sigur, as vrea sa fie cu 2 cuve si in rest nu stiu sigur pentru ca nu ma pricep, cred ca garantia sa fie macar 2 ani pentru ca stiu ca mai sunt probleme cu ele. Bugetul este undeva la 2500 lei plus minus. Mentionez ca am plantat pana acum de cateva ori dar din barca. Va multumesc si astept sfaturile voastre.

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de Szilveszter »

Eu am renunțat la bărcuță pentru că tot mai multe bălți le interzic.cel puțin pe la noi ,în vestul țării

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Bateriile pe PB Acid, nu sunt tocmai sensibile. Au dezavantajul ca se descarca repede pentru volumul lor si sunt grele.
In schimb, bateriile LiPo trebuie "folosite" cu atentie, acestea nu trebuie lovite sub nicio forma.

In bugetul alocat de catre dumneavoastra, v-as recomanda "Delfin", este cel mai vandut navomodel din magazinul nostru si cel mai cunoscut din gama acestui producator.
Acesta vine cu 1 an garantie, dar contra cost se poate prelungi dupa terminarea garantiei cu inca un an, pentru o anumita suma de bani, in care intra si o revizie.

https://www.totalfishing.ro/navomodel-n ... 28156.html

Tinand cont ca sunteti din Bucuresti, va asteptam in magazin sa vedeti si alte modele:
https://www.totalfishing.ro/navomodel-n ... risca.html

draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de draghia.andrei »

Doresc sa aștept câteva zile pentru mai multe păreri din partea pescarilor. Mulțumesc.

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de Szilveszter »

Dacă tot te mănâncă să iei,cumpără second.le scade prețu foarte tare la revânzare.nu te arunca la nou,plus că nu vei pierde așa mult la vânzare :wink:

AlinMitrica
Mesaje: 101
Membru din: Lun Dec 25, 2017 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de AlinMitrica »

Folosesc carp finder de 2 ani. N am avut probleme.

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de Szilveszter »

Un navomodel bine gândit face cam 11 ture cu o baterie pe acid.dacă duci două monturi ai 22 de monturi plantate.dacă iei 15 capturi pe o baterie zic eu că e bine.socotind și rateurile bineînțeles.o baterie de 7,5,ah e vreo 80 lei.nu e cocaină.dacă le înarci corespunzător țin ok.fă și tu socoteala ....

draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de draghia.andrei »

Szilveszter scrie:
Vin Aug 09, 2019 14:18
Un navomodel bine gândit face cam 11 ture cu o baterie pe acid.dacă duci două monturi ai 22 de monturi plantate.dacă iei 15 capturi pe o baterie zic eu că e bine.socotind și rateurile bineînțeles.o baterie de 7,5,ah e vreo 80 lei.nu e cocaină.dacă le înarci corespunzător țin ok.fă și tu socoteala ....

Vorbim de bateriile pe pb nu?

draghia.andrei
Mesaje: 25
Membru din: Mar Sep 25, 2018 12:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de draghia.andrei »

Szilveszter scrie:
Vin Aug 09, 2019 13:48
Dacă tot te mănâncă să iei,cumpără second.le scade prețu foarte tare la revânzare.nu te arunca la nou,plus că nu vei pierde așa mult la vânzare :wink:
ma gandeam ca e importanta si garantia aia de 2 ani la ele.

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Achizitie navomodel (2500 lei)

Mesaj de Szilveszter »

Exact ,alea cu plumb

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”