SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

Se va mai face campionatul pe balta corbu???

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Nu.

Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

de unde stii?

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de jugarucristian »

oliviu orhei scrie:
Joi Aug 08, 2019 22:04
Pentru a nu repeta greselile din trecut si pentru ca ne dorim sa cladim un proiect stabil si de viitor, un proiect in care sa putem organiza un campionat la nivelul performantelor echipelor romanesti dorim sa amanam campionatul pentru anul 2020 pentru a pune in practica cele mentionate.
Mulțumesc pentru înțelegere.
de aici...
C.S SENZOR TEAM

Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

sanse mari sa nu se mai tina nici la anul.. parca vad ca trimite Popescu lotul la nationale in stilul asta

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Se ține Campionatul național de pescuit sportiv la crap. 19-22 septembrie pe Doripesco. Cine se visează încă pescar sportiv fără să fie autorizat de FRPS, o să rămână pe dinafară. De fapt, este deja greu de intrat.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Un rezulta pe care Romania nu il are in nicio alta disciplina sportiva.
Un rezultat al "visatorilor", un rezultat omologat, un rezultat ce ii reprezinta atat pe cei care au pescuit efectiv la Campionatele Mondiale, cat si pe cei din ranul carora acestia s-au ridicat.
Imagine

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Dane, nu te mai amăgi singur și nu-i mai amăgi și pe alții. Știi la fel de bine ca și mine și cred că mai sunt și alții de aceeași părere, că România nu recunoaște aceste rezultate, deși au fost făcute in numele ei. Dacă nici acum nu înțelegeți faptul că de munca, timpul și banii celor care au adus aceste rezultate au profitat alții, înseamnă că sunteți irecuperabil. Însă legea triumfa tot timpul. Pentru unii din păcate este prea târziu. Mergeți în continuare pe mâna lui Orhei și a celor care îl sprijină dacă aveți bani de cheltuit. Dar nu mai invocați numele României atâta timp cât nu vă recunoaște rezultatele. Păcat. De la tine aveam pretenții. Se pare că m-am înșelat.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Stefan Popescu scrie:
Mar Sep 03, 2019 6:54
Dane, nu te mai amăgi singur și nu-i mai amăgi și pe alții. Știi la fel de bine ca și mine și cred că mai sunt și alții de aceeași părere, că România nu recunoaște aceste rezultate, deși au fost făcute in numele ei. Dacă nici acum nu înțelegeți faptul că de munca, timpul și banii celor care au adus aceste rezultate au profitat alții, înseamnă că sunteți irecuperabil. Însă legea triumfa tot timpul. Pentru unii din păcate este prea târziu. Mergeți în continuare pe mâna lui Orhei și a celor care îl sprijină dacă aveți bani de cheltuit. Dar nu mai invocați numele României atâta timp cât nu vă recunoaște rezultatele. Păcat. De la tine aveam pretenții. Se pare că m-am înșelat.
Cu ce sa ma amagesc ? Nu inteleg ? Romania figureaza pe locul doi mondial in clasamentul tuturor timpurilor.
Sunt date publice, inca necontestate de nimeni. O planeta intreaga recunoaste acest lucru si ... nu o recunoaste Romania, mai exact un singur om din Romania.
Sunt atat de permisiv in a intelege oamenii sub toate starile lor, dar O PLANETA impotriva unui om, cat vreau eu de mult, dar parca asta nu prea pot sa accept. Ma refer la a intelege situatia in mintea mea, ca e clar ca nu am cum sa ajung la un consens cu omul care s-a luat cu PLANETA. :)

Imi place totusi ca recunosti termeni ca : "banii", "munca", "timpul" si mai ales "rezultate". Inseamna ca au existat.
Cine a profitat de ele, eu unul nu stiu. Sigur nu s-a imbogatit nimeni cu exceptia Romaniei, dupa cum se vede.

Eu sper ca dreptatea sa triumfe tot timpul, nu legea. Ca de legi sunt satul la cata bataie de joc este in aplicarea lor. Vorbesc din proprie experienta, dar si multe aflate in jurul meu. Degeaba sunt bune legile daca sunt aplicate cateodata de niste javre corupte. Asa ca mai subtire cu legea in fata mea, ca e un subiect sensibil.

Nu stiu ce parere ti-ai format despre mine. Numai faptul ca pui asta in discutie si deja imi este indiferenta parerea ta.
O parere despre faptul ca am tacut nu ti-ai facut niciodata ?!
Daca nu am interactionat este din doua motive:
1. datorita prieteniei cu Marius.
2. respect ideea de federatie.

Avatar utilizator
niu
Mesaje: 35
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de niu »

BIG LIKE !!!


:arrow:
[/quote] Cu ce sa ma amagesc ? Nu inteleg ? Romania figureaza pe locul doi mondial in clasamentul tuturor timpurilor.
Sunt date publice, inca necontestate de nimeni. O planeta intreaga recunoaste acest lucru si ... nu o recunoaste Romania, mai exact un singur om din Romania.
Sunt atat de permisiv in a intelege oamenii sub toate starile lor, dar O PLANETA impotriva unui om, cat vreau eu de mult, dar parca asta nu prea pot sa accept. Ma refer la a intelege situatia in mintea mea, ca e clar ca nu am cum sa ajung la un consens cu omul care s-a luat cu PLANETA. :)

Imi place totusi ca recunosti termeni ca : "banii", "munca", "timpul" si mai ales "rezultate". Inseamna ca au existat.
Cine a profitat de ele, eu unul nu stiu. Sigur nu s-a imbogatit nimeni cu exceptia Romaniei, dupa cum se vede. [/quote]

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”