Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de Genes Florin »

In urma celor intamplate, pentru a vedea si parerile pescarilor de competitie, va rog sa va dati cu parerea pe acest topik.
va multumesc!
Balta Puiesti

Avatar utilizator
constantin emilian
Mesaje: 257
Membru din: Dum Mai 20, 2007 21:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de constantin emilian »

Stiu ca nu va avea nici o valoare ceea ce spun aici si nici nu m-am implicat in acest subiect pana acum, insa:
Decizia luata de cei 5 de la Barletta trebuie sa fie irevocabila.
Daca decizia a fost luata cu sau fara a consulta regulamentul nu mai conteaza in aceste momente decat pentru
a putea fi trasa o invatatura si ajustat la regulament acest capitol.
Mi se pare absurd tot acest circ anyway...
"Everything you can imagine is real"
Canalul Coledoc, Sat Duoden.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de Vladut Mateianu »

Decizia a fost luata si de managerul Soimul care a si semnat ! De, doar atunci erau pe locul 1......

PS Pe balta au fost discutii multe, majoritatea ii condamnau pe manageri ptr ca au depunctat o echipa cu 50 de kg, in conditiile in care majoritatea pescarilor pescuiau in afara standurilor !!!!!!
I-au vazut pe baieti ca sunt civilizati si corecti, la inceput de drum si ce-au zis domnii manageri, hai sa-i ardem ca da bine ! :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

calin v
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Sep 13, 2008 11:14
Puncte: 0
Localitate: pe mal

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de calin v »

Din pacate era de asteptat sa apara astfel de discutii...
Habar nu am ce a fost acolo dar cine a arbitrat etapa, si cei care au judecat "intamplarea" nu au judecat corect!!!! Un asemenea concurs trebuie sa se desfasoare dupa un regulament foarte clar (care exista), un regulament care trebuie pus in aplicare fara intarziere.
ART.32. Actiunile de pescuit trebuie desfasurate numai in interiorul standului alocat echipei; limitele standului si intinderea acestuia sunt demarcate de cele doua linii imaginare care merg in prelungirea tarusilor care marcheaza Zona de Pescuit ( deschidere 20 metri la lac ) . Pescuitul si nadirea in afara aceste zone este interzisa. Aruncarea liniilor de pescuit se face numai din stand si numai cu ajutorul lansetelor. Folosirea altor mijloace este interzisa.

SANCTIUNI:
74. Sanctiunile sunt urmatoarele:
b) Descalificare (cartonas rosu) pentru incalcarea articolelor 23; 25; 26; 27; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 42; 43; 44; 45; 46; 47; 48; 49; 51; 52; si dupa al doilea avertisment pentru incalcarea articolelor 16; 17; 18; 19; 21; 22; 24; 53; 54; 55; 56; 57; 58; 60; 64; 67, 68.

Vlad...daca zici sa majoritatea pescarilor pescuiau in afara standurilor, atunci este o problema grava!!! pentru ce mai exista regulamentul??? sunt tare curios daca la CM pescuiesti in afara standului ce se intampla???

Avatar utilizator
Gaby
Mesaje: 33
Membru din: Mie Mar 17, 2010 22:52
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de Gaby »

calin v scrie: Vlad...daca zici sa majoritatea pescarilor pescuiau in afara standurilor, atunci este o problema grava!!! pentru ce mai exista regulamentul??? sunt tare curios daca la CM pescuiesti in afara standului ce se intampla???



Sta arbitrul langa tine si te pune sa arunci din nou.... :wink:

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de carpmaster »

am si eu o intrebare gabi , cm fiind cu regulament cel mai strict aplicat concurs de crap , cum se procedeaza daca o echipa este eliminat , echipa respectiva este eliminat in momentu cand se sesiseaza fapta sau dupa 14 ore?
si cine elimina echipa ,arbitru sef/echipa de arbitri sau cine?
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

d p-c
Mesaje: 77
Membru din: Lun Apr 13, 2009 22:23

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de d p-c »

Vladut, a fost o mansa de calificari super corecta . Eu cred ca in afara de vecinii nostri de la Hook, nu a pescuit nimeni in afara standului pt. ca altfel sigur se alegeau cu o contestatie din partea baietilor de la Gren Lake, care umblau din stand in stand si verificau linile fiecarei echipe, poate, poate gresea cineva. Pana la urma era dreptul lor si eu unul nu pot sa le reprosez ceva. Cred ca baietii de la Hook, au gresit fara sa-si dea seama. Noi am fost vecini de stand cu ei si nu ni s-a parut corect nici macar depunctarea lor. Cred ca un simplu avertisment era de ajuns. Baietii si-au prins singuri pestele cu 4 lansete, fara sa deranjeze in nici un fel vecinii lor de stand. Sunt baieti cu mult bun simt, care au gresit fara sa realize, dar parerea mea personala fara a supara pe cineva cred ca moral, drept si corect Hook-ul, ar trebui sa mearga mai departe.

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de marin laurentiu »

eu consider ca hook si-au castigat dreptul de a merge mai departe pe balta...daca au gresit...au platit,cu toate ca nu trebuia sa se ajunga la nici o sanctiune...era suficienta doar atragerea atentiei si repunerea liniei pe directia corecta.doar in cazul in care se repeta si se dovedea intentia de a pescui in afara standului se putea ajunge la sanctiune...faptul ca sanctiunea in sine,a fost o abatere de la regulament nu mai este treaba clubului hook ...si nu sportivii ar trebui sa raspunda ptr asta suportand o alta sanctiune :wink:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
a1mer
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Mar 17, 2007 2:31
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de a1mer »

Din pacate daca se aplica regulamentul Soimul va merge mai departe.
Sincer stiu ca e greu de acceptat situatia dar pe baza regulamentului asta este singura varianta.
Altfel zis pe parcurs se vor gasi si alti care vor pescui unde vor ei si vor zice asa: "si aia au pescuit unde au vrut si au fost doar depunctati"...daca a mers la ei merge si la noi.
Si in aceasta situatie ce facem...se alege praful si acel regulament a fost creat,semnat si acceptat degeaba.
Varianta de compromis nu vad sa existe deoarece clubul Soimul va lua foc pe buna dreptate.
Aceasta este parerea mea peronala si nu are treaba cu clubul.
Cand postez ceva serios nu tin cont de prietenii....aici este un concurs si consider ca este ceva serios....caterinka facem la pescuit de placere.
ps:daca era vorba doar de o aruncare gresita sunt convins ca arbitrul doar atentiona echipa in cauza.
Si va mai dau un exemplu real de la mine din stand:partenerul meu M.Radoi a aruncat de cateva ori in afara liniei imaginare care delimita standul si vroia sa lase montura acolo zicand "nu are ma nimik".....iar eu scoateam lanseta si o aruncam din nou corect in limita standului chiar daca el mai comenta.
Sper ca ati inteles ideea mea.....sportivitatea a fost pe primul plan cel putin la mine in echipa.
Trofim Cristian

CS Green Lake

Avatar utilizator
Gaby
Mesaje: 33
Membru din: Mie Mar 17, 2010 22:52
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Vot pentru Soimi sa-u hook fishing club( doar pescari de com

Mesaj de Gaby »

a1mer scrie:ps:daca era vorba doar de o aruncare gresita sunt convins ca arbitrul doar atentiona echipa in cauza.

Managerul de la Green Lake a uitat de atentionare si a trecut direct la contestatie :wink:

ps. pe sectoru` C am fost 3 arbitrii : 2 de la hook si 1 de la green lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”