Avertizori hakuyo vs alte branduri

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de Dan Mitranescu »

Bogdan Zaharia scrie:
Joi Sep 12, 2019 21:11
Dan Mitranescu scrie:
Joi Sep 12, 2019 15:14
Sunt zeci de mii de seturi de Hakuyo in piata.
Avem sub 1% probleme cu avertizorii. Samsung are 5% probleme cu produsele si nu le foloseste in ploaie.
Felicitari!!!

ps:maine poimaine apar telefoane Hakuyo ;)
Multumesc, nu ai de ce. E un lucru care a venit de la sine. Daca era un procent mare de avertizori cu probleme nu se mai vindeau atatia.
Comparatia facea referire la faptul ca si un mare producator de produse electronice de maxima calitate tot are un procent dintre acestea care prezinta probleme., cu observatia ca "problemele" se discuta in procente si nu cu referire la miile de persoane care au trecut pe la garantie, din sute de mii sau milioane de produse vandute de acest brand.

P.S. avem in program sa scoate si telefoane, dar numai dupa ce o sa scoata Samsung avertizori. Deocamdata avem o intelegere, sa nu ne intersectam. :)

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de pescarusull »

Eu am avut modelul 2013.
Au functionat multi ani fara probleme. I-am vandut 100% functionali.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

liviu68
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Apr 14, 2018 22:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de liviu68 »

Probabil ca mă indrept și eu tot către un model Hakuyo, dacă nu apare ceva interesant intre timp. Cu o oarecare srangere de inima fiindcă nu am mă încredere în ei.
E bine sa precizez faptul ca opiniile le culeg atât de pe forumuri cât și din magazinele specializate, acolo unde vânzătorii sunt de cele mai multe ori pescar cu experiență. EI bine, dacă pe cele câteva topicul unde am găsit mențiuni despre avertizorii hakuyo opiniile au fost în general pro (aici am luat în luat în considerare faptul ca nu au existat multe opinii negative, lucra important dacă ne gândim la numărul de senzori vanduti, în schimb în magazine nu am primit niciodată o opinie pro hakuyo, inclusiv de la oameni pe care îi cunosc de mult timp și pe care nu am de ce sa îi bănuiesc ca exersau un marketing pe mine.
Recomandările lor au fost pentru modele diferite modele de la prologic, carp expert, carp academic sau chiar mivardi, în aceeași gama de preț.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de ilar »

Este interesant ceea ce spui, sfatul fiecaruia poti sa il iei ca atare sau sa nu tii cont de el. Insa intreb eu: oare cei din magazine au avut? Au sau folosesc acel produs( in cazul de fata avertizori hakuyo) sau diar au pareri fara sa fi utilizat. Cred cei de pe forum care au raspuns, sunt beneficiari acelui produs si raspund in cunostinta de cauza. In general sunt mult mai vocali cei nemultumiti decat cei multumiti de un produs. Poate ar merita sa gandesti si in acest fel.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de Dan Mitranescu »

liviu68 scrie:
Vin Sep 13, 2019 12:58
Probabil ca mă indrept și eu tot către un model Hakuyo, dacă nu apare ceva interesant intre timp. Cu o oarecare srangere de inima fiindcă nu am mă încredere în ei.
E bine sa precizez faptul ca opiniile le culeg atât de pe forumuri cât și din magazinele specializate, acolo unde vânzătorii sunt de cele mai multe ori pescar cu experiență. EI bine, dacă pe cele câteva topicul unde am găsit mențiuni despre avertizorii hakuyo opiniile au fost în general pro (aici am luat în luat în considerare faptul ca nu au existat multe opinii negative, lucra important dacă ne gândim la numărul de senzori vanduti, în schimb în magazine nu am primit niciodată o opinie pro hakuyo, inclusiv de la oameni pe care îi cunosc de mult timp și pe care nu am de ce sa îi bănuiesc ca exersau un marketing pe mine.
Recomandările lor au fost pentru modele diferite modele de la prologic, carp expert, carp academic sau chiar mivardi, în aceeași gama de preț.
Care sunt magazinele alea care au avertizorii Hakuyo la vanzare si nu ii recomanda ?! :!: :wink:

Ca sa vezi cea mai "sincera" recomandare de la un "prieten" vanzator, intreaba de MTX 14. Asa, de control. :)
E distractie maxima. :D Imi spun clientii. :D
Ultima oară modificat Vin Sep 13, 2019 14:27 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de ilar »

A si sa spun si despre produs, in grupul nostru, cu care mergem impreuna la pescuit sunt doi care detin, unul are varianta 2014 iar celalalt 2018, nu pre se plang de ei si credema ca au sute de ore pescuite cu ei, in toate conditiilr de la -2 grade pana la trei zile in ploaie, inca functioneaza bine, cei drept sunt pretentiosi la baterii.
Si inca un detaliu unul din ei a achizitiinat senzori dupa ce a ramas intr-o noapte fara scule pe un lac, Tocmai pt functia antifurt. Eu sunt la al doilea set de senzori( primit cadou al doilea set, cred este de pe aliexpres), pt ca dupa o partida de pescuit cu multa ploaie din patru senzori mai functioneaza azi doar doi.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de Dan Mitranescu »

ilar scrie:
Vin Sep 13, 2019 14:25
Eu sunt la al doilea set de senzori( primit cadou al doilea set, cred este de pe aliexpres), pt ca dupa o partida de pescuit cu multa ploaie din patru senzori mai functioneaza azi doar doi.
Carcasa este asemanatoare la mai multe brand-uri. Partea electronica este total alta, motiv pentru care nici nu raspunde nimeni pentru ea. Cam asa se intampla cand copiezi un produs ieftin si bun, incercand sa ii scazi pretul ca sa vinzi si tu.

nicuB
Mesaje: 374
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de nicuB »

Nu am fost, nu sunt si cred ca nu voi fi vreodata fan hakuyo. Dar..........am intrat in posesia unor avertizori hakuyo.
In 2018 am decis sa renunt la crapareala si mi-am vandut toate sculele. Avertizorii au ajuns la un prieten care pana in acel moment folosise avertizori hakuyo, model 2013.
Dupa ce am vandut tot ce tinea de crap, m-am gandit ca, totusi, un set de avertizori (ieftini) mi-ar prinde bine pt iesirile la Dunare si pt una sau doua iesiri pe balta cand mai am chef sa trag cu feederul de pestii sariti de 10kg (evident, in partide de 48h). Mi-am sunat prietenul si l-am intrebat ce face cu avertizorii hakuyo si mi-a zis ca vrea sa ii vanda. Am decis sa-i cumpar eu, bazandu-ma pe faptul ca ii cumpar de la un cunoscut care-si ingrijeste sculele.
El i-a folosit 3 ani, eu i-am folosit de cateva ori in acest an si pot spune ca functioneaza perfect. Un singur avertizor am crezut ca face talente dar, de fapt, era bateria slaba. Chiar daca nu mi-a dat semnal de baterie slaba "problema" s-a remediat dupa ce i-am schimbat bateria.
Din proprie experienta dar si din experienta unor buni prieteni pescari, n-as recomanda avertizorii prologic pt nimic in lume.
As spune ca exista avertizorii FOX si restul dar sunt sigur ca ar fi o afirmatie hazardata. Pot spune ca pt mine FOX sunt pe primul loc. Referitor la avertizorii hakuyo (cel putin modelul 2013) i-as recomanda fara ezitare.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de ilar »

“Carcasa este asemanatoare la mai multe brand-uri. Partea electronica este total alta, motiv pentru care nici nu raspunde nimeni pentru ea. Cam asa se intampla cand copiezi un produs ieftin si bun, incercand sa ii scazi pretul ca sa vinzi si tu.”

Primul set au fost fl, din cate imi amintesc, si la fiecare partida in care ploua trebuia sa ii pun la uscat in masina repede dupa ploaie, altfel incepeu sa dea recital. Da ceea ce am primit sunt chinezisme dar inca nu am avut probleme cu ei si au prins si ploaie si -2 grade

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”