Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

robi.robi88 scrie:
Mar Oct 08, 2019 13:19
Mitranescu sunt niste gunoaie ordinare. Eu mi-am cumparat acum ceva timp, mi-au venit doi din trei defecti, nu facea contact lumina, am sunat si mi s-a spus ca asa poate fi si la Fox, poate fi defect din fabrica. Dupa cateva luni de folosinta s-a rupt plasticul care se prinde pe buzzbar, intr-o luna, poate doua a iesit arcul ala de la reglaj... deci NU, clar!
1. Banuiesc ca se confunda Mitranescu cu Hakuyo, cu MKM3 sau cu altceva. Cel putin exprimarea lasa de dorit.
2. Toate swingerele pleaca de la noi verificate. Din mii de bucati vandute nu tin minte sa fi ajuns vreunul cu firul rupt. Sa ajunga doua in acelasi loc rupte, deja e dubios, dar nu exclud.
3. Noi, la nivel de discutii de magazin, nu facem NICIODATA comparatii cu alte branduri, poate numai la limita provocarilor pentru a inchide politicos discutiile.
4. Daca swingerele au avut probleme ( se poate intampla la oricine ) nu au fost schimbate, sau care a fost ideea nemultumirii de la momentul achizitiei ?
5. Talpicile se rup la toata lumea. Mitranescu ii ajuta pe toti la un pret decent. Ca asa e el in tot ce face. Puteam sa le pun si de doua, trei ori mai scump, ca tot nu ajungeau la jumatatea pretului celor scumpe ( si era loc ... ), dar din bunul simt pe care unii nu il vad, nu profit de anumite situatii ca sa jumulesc oamenii si sa cer pe un plastic banal zeci de lei.
6. Nu stiu despre ce swingere vorbiti. La swingerele Hakuyo MKM3 sa vrei sa scoti arcul si nu se poate scoate piesa respectiva. Nu a mai patit nimeni niciodata asa ceva. Cum spuneam, din mii de bucati aflate in piata. Am inteles ceva gresit ?
Sunteti sigur ca swingerele nu erau FL sau Crap Ro ? La modelele respective mai iese piesa care tine arcul. Ceva nu este in regula.
Trebuie sa mai intreb ceva, ca sunt prea multe lucruri cu semnul intrebarii: Ati luat swingerele din magazinul meu ?

Avatar utilizator
Dan Savin
Mesaje: 126
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Savin »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Oct 08, 2019 21:33
robi.robi88 scrie:
Mar Oct 08, 2019 13:19
Mitranescu sunt niste gunoaie ordinare. Eu mi-am cumparat acum ceva timp, mi-au venit doi din trei defecti, nu facea contact lumina, am sunat si mi s-a spus ca asa poate fi si la Fox, poate fi defect din fabrica. Dupa cateva luni de folosinta s-a rupt plasticul care se prinde pe buzzbar, intr-o luna, poate doua a iesit arcul ala de la reglaj... deci NU, clar!
1. Banuiesc ca se confunda Mitranescu cu Hakuyo, cu MKM3 sau cu altceva. Cel putin exprimarea lasa de dorit.
2. Toate swingerele pleaca de la noi verificate. Din mii de bucati vandute nu tin minte sa fi ajuns vreunul cu firul rupt. Sa ajunga doua in acelasi loc rupte, deja e dubios, dar nu exclud.
3. Noi, la nivel de discutii de magazin, nu facem NICIODATA comparatii cu alte branduri, poate numai la limita provocarilor pentru a inchide politicos discutiile.
4. Daca swingerele au avut probleme ( se poate intampla la oricine ) nu au fost schimbate, sau care a fost ideea nemultumirii de la momentul achizitiei ?
5. Talpicile se rup la toata lumea. Mitranescu ii ajuta pe toti la un pret decent. Ca asa e el in tot ce face. Puteam sa le pun si de doua, trei ori mai scump, ca tot nu ajungeau la jumatatea pretului celor scumpe ( si era loc ... ), dar din bunul simt pe care unii nu il vad, nu profit de anumite situatii ca sa jumulesc oamenii si sa cer pe un plastic banal zeci de lei.
6. Nu stiu despre ce swingere vorbiti. La swingerele Hakuyo MKM3 sa vrei sa scoti arcul si nu se poate scoate piesa respectiva. Nu a mai patit nimeni niciodata asa ceva. Cum spuneam, din mii de bucati aflate in piata. Am inteles ceva gresit ?
Sunteti sigur ca swingerele nu erau FL sau Crap Ro ? La modelele respective mai iese piesa care tine arcul. Ceva nu este in regula.
Trebuie sa mai intreb ceva, ca sunt prea multe lucruri cu semnul intrebarii: Ati luat swingerele din magazinul meu ?
De nervi ca na prins nimic ia rupt singur . :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de vioril »

robi.robi88 scrie:
Mar Oct 08, 2019 13:19
Mitranescu sunt niste gunoaie ordinare. Eu mi-am cumparat acum ceva timp, mi-au venit doi din trei defecti, nu facea contact lumina, am sunat si mi s-a spus ca asa poate fi si la Fox, poate fi defect din fabrica. Dupa cateva luni de folosinta s-a rupt plasticul care se prinde pe buzzbar, intr-o luna, poate doua a iesit arcul ala de la reglaj... deci NU, clar!

Robi , asemenea vorbe ,aduse la adresa unor produse indifferent de natura sau provenienta lor , nu duc la alceva decat sa te consideram un pescar limitat si cu un orizont destul de ingust in materie de pescuit . Clar ca nu faci diferenta intre Hakuyo si Dan Mitranescu , nu prea ai cum, avand in vedere cele mentionate mai sus . MIZERII pot spune ca sunt gunoaiele din gandirea ta si MIZERIA de comentariu pe care ai scris-o .
Eu folosesc senzori Hakuyo model 2014 din momentul in care au aparut pe piata din Romania , impreuna cu swingeri tot Hakuyo model MK2 parca ; si nu am avut nici cea mai mica problema niciodata .

Fire Intinse !!!
catch & release DOAR DACA E CAZUL

adelin557
Mesaje: 16
Membru din: Vin Iun 30, 2017 1:37
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de adelin557 »

Dacă ai un buget bun Fox Mk2, au greutatea mai mare și este o diferență la preț între Mk2 și mk3 de 200lei gen.
Dacă ai un buget normal folosește Swinger Hakyuo sau Fl-urile modelul gen Fox.. Nu alte prostii de Swinger.

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Hey baieti, nu va suparati pe mine si nu as vrea sa supar pe cineva, daar cred ca voi confundati mancarea cu mancarimea!
catch&release

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Ungureanu Bogdan scrie:
Vin Noi 29, 2019 3:18
Hey baieti, nu va suparati pe mine si nu as vrea sa supar pe cineva, daar cred ca voi confundati mancarea cu mancarimea!
Da' care-i treaba, ca nu inteleg? :)
Mancarea e salam cu paine pana te saturi si mancarimea ( in ... :D ) este cand iti iei de aceiasi bani o lingurita de caviar ? Ramai rupt de foame, dar ai mancat caviar, "ca o viata avem" ? :D
Bine, asta unde ne vede lumea, ca acasa tot salam cu paine bagam. :wink:
Am inteles bine ? :D

P.S. nici eu nu as vrea sa supar pe cineva. :D

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Szilveszter »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Noi 29, 2019 13:06
Ungureanu Bogdan scrie:
Vin Noi 29, 2019 3:18
Hey baieti, nu va suparati pe mine si nu as vrea sa supar pe cineva, daar cred ca voi confundati mancarea cu mancarimea!
Da' care-i treaba, ca nu inteleg? :)
Mancarea e salam cu paine pana te saturi si mancarimea ( in ... :D ) este cand iti iei de aceiasi bani o lingurita de caviar ? Ramai rupt de foame, dar ai mancat caviar, "ca o viata avem" ? :D
Bine, asta unde ne vede lumea, ca acasa tot salam cu paine bagam. :wink:
Am inteles bine ? :D

P.S. nici eu nu as vrea sa supar pe cineva. :D
Bine punctat!fără supărare :mrgreen:

raduleonard
Mesaje: 202
Membru din: Sâm Dec 17, 2016 1:31
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de raduleonard »

Solar titanium toata ziua ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de razvan u. »

Eu am avut swinger-i Delkim. Tijele ale telescopice din carbon le-am lipit cu baza izolir de bune ce erau. Niște mizerii.
Pe urma mi-am luat Fox. S-au rupt talpicile. Alte mizerii.
De 3 ani am Hakuyo mkm habar nu am ce model. Ăștia ai dreaku ce sunt nu vor sa se strice. Cred ca ai rup eu.😁
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de razvan u. »

Și acum on topic: ce salam bah Dane? Parizerul ce are???
C. S. PELICANUL

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”