Sonar Deeper PRO

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Marius05
Mesaje: 2
Membru din: Dum Dec 01, 2019 17:09

Sonar Deeper PRO

Mesaj de Marius05 »

Va salut!
Am achizitionat acum aroximativ 1 an sonarul Deeper pro. Nu l-am folosit decat de 3,4 ori deci nu pot trage o concluzie cum ca sunt pe deplin multumit/nemultumit de el.
Motivele pentru care l-am achizitionat au fost pentru ca il poti folosi de pe mal.
Intre timp am vazut destul de multe comentarii negative cu privire la aceste informatii: cum ca nu arata adancimea corecta, relieful, prezenta pestilor.
Neputand sa compar rezultatele pe care le ofera sonarul, cu un alt sonar, va intreb pe voi cei care aveti sau care ati avut acest sonar, daca imi puteti da un raspuns cu privire la exactitatea informatiilor pe care le ofera.
Va multumesc!

marius25
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 18, 2018 14:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Sonar Deeper PRO

Mesaj de marius25 »

Aveam intentia sa achizitionez si eu unul pentru dunare ...,am vazut recenziile din state si am renuntat.
Cred ca tot cele ptr.barca sunt mai ok.

Marius05
Mesaje: 2
Membru din: Dum Dec 01, 2019 17:09

Re: Sonar Deeper PRO

Mesaj de Marius05 »

La ce anume faceau referire recenziile de care spui. La acuratetea (exactitatea) informatiilor ce le-am mentiunat mai sus?
Eu nu am nimic ce sa ii reprosez cu privire la informatiile oferite sau conexiunea wireless cu telefonul (Samsung s7 si recent S10+).
In principal a intereseaza daca sunt oarecum exacte informatiile oferite cu privire la adancime, vegetatie , substratul , prezenta pesti...

Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sonar Deeper PRO

Mesaj de mihai turiac »

Salut, si eu vreau sa iau acum un deeper chirp + , ceva pareri pro si/sau contra ?
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Sonar Deeper PRO

Mesaj de nicuB »

Uite aici o comparatie intre Deeper Pro+ si Humminbird Helix 10. Concluzia este ca diferentele dintre ele sunt neglijabile.
CHIRP fiind o varianta imbunatatia fata de Pro+ nu are cum sa fie mai rau.

https://www.youtube.com/watch?v=e-umzVirUog

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”