Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Adevarul este ca daca iti permiti swingere scumpe, e chiar smecherie. :D

Parca il si vad pe unul cu Ferrari ca intra pe forumurile unde se discuta care este mai bun, gazul sau motorina. :D

Lucrurile practice se discuta, in schimb, "smecheria" se simte si se educa. :wink:
Ultima oară modificat Sâm Dec 07, 2019 18:04 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

raduleonard
Mesaje: 202
Membru din: Sâm Dec 17, 2016 1:31
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de raduleonard »

Dan Mitranescu scrie:Adevarul este ca si sa-ti permiti swingere scumpe, e chiar smecherie. :D

Parca il si vad pe unul cu Ferrari ca intra pe forumurile unde se discuta care este mai bun, gazul sau motorina. :D

Lucrurile practice se discuta, in schimb, "smecheria" se simte si se educa. :wink:
Adevarat. Aia care cumpara hakuyo sunt destepti si educati. Restul vor sa se dea smecheri...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

raduleonard scrie:
Sâm Dec 07, 2019 17:58
Dan Mitranescu scrie:Adevarul este ca si sa-ti permiti swingere scumpe, e chiar smecherie. :D

Parca il si vad pe unul cu Ferrari ca intra pe forumurile unde se discuta care este mai bun, gazul sau motorina. :D

Lucrurile practice se discuta, in schimb, "smecheria" se simte si se educa. :wink:
Adevarat. Aia care cumpara hakuyo sunt destepti si educati. Restul vor sa se dea smecheri...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nu. Ai inteles total gresit.
Sa discuti despre lucruri practice, este absolut normal.
Sa discuti despre faptul ca "iti permiti ceva", e lipsa de educatie atat de "smecher cu bani", cat si de om.
Nu de alta, dar poate un om care chiar ca-si permite multe lucruri si isi cumpara un swinger care isi face treaba foarte bine fara sa fie scump, daca vine unul la el si ii da de inteles ca " el isi cumpara un swinger scump pentru ca isi permite", inducand ideea ca primul nu isi permite, atunci, poate primul, ii arata ca ii imbraca toata familia in swingere din alea scumpe de sus pana jos. :wink:

raduleonard
Mesaje: 202
Membru din: Sâm Dec 17, 2016 1:31
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de raduleonard »

Dan Mitranescu scrie:
raduleonard scrie:
Sâm Dec 07, 2019 17:58
Dan Mitranescu scrie:Adevarul este ca si sa-ti permiti swingere scumpe, e chiar smecherie. :D

Parca il si vad pe unul cu Ferrari ca intra pe forumurile unde se discuta care este mai bun, gazul sau motorina. :D

Lucrurile practice se discuta, in schimb, "smecheria" se simte si se educa. :wink:
Adevarat. Aia care cumpara hakuyo sunt destepti si educati. Restul vor sa se dea smecheri...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nu. Ai inteles total gresit.
Sa discuti despre lucruri practice, este absolut normal.
Sa discuti despre faptul ca "iti permiti ceva", e lipsa de educatie atat de "smecher cu bani", cat si de om.
Nu de alta, dar poate un om care chiar ca-si permite multe lucruri si isi cumpara un swinger care isi face treaba foarte bine fara sa fie scump, daca vine unul la el si ii da de inteles ca " el isi cumpara un swinger scump pentru ca isi permite", inducand ideea ca primul nu isi permite, atunci, poate primul, ii arata ca ii imbraca toata familia in swingere din alea scumpe de sus pana jos. :wink:
Raspunsul meu legat de cei ce’si permit si cei ce nu’si permit e legat de anumite comment’uri de mai sus. Nu am insinuat nimic legat de faptul ca eu imi permit. Daca tu ai tras concluzia, lasa’ma si pe mine sa stiu cum ai ajuns la ea. Si eu am avut hakuyo sa nu ma intelegi gresit. Pt banii lor, isi faceau treaba ok. Dar nu se poate sa spui ca hakuyo face produse la fel de bune ca fox sau solar...dar probabil aici ai vrut sa aduci discutia si sa incepem cu cat de bune sunt produsele hakuyo , etc etc. spor la vanzare la ele atat celor care doar atat isi permit cat si celor care’si permit mai mult dar vor hakuyo...cred ca ii numeri pe degete....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

raduleonard scrie:
Sâm Dec 07, 2019 19:54


Raspunsul meu legat de cei ce’si permit si cei ce nu’si permit e legat de anumite comment’uri de mai sus. Nu am insinuat nimic legat de faptul ca eu imi permit. Daca tu ai tras concluzia, lasa’ma si pe mine sa stiu cum ai ajuns la ea. Si eu am avut hakuyo sa nu ma intelegi gresit. Pt banii lor, isi faceau treaba ok. Dar nu se poate sa spui ca hakuyo face produse la fel de bune ca fox sau solar...dar probabil aici ai vrut sa aduci discutia si sa incepem cu cat de bune sunt produsele hakuyo , etc etc. spor la vanzare la ele atat celor care doar atat isi permit cat si celor care’si permit mai mult dar vor hakuyo...cred ca ii numeri pe degete....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nici eu nu am insinuat ceva personal si nici nu am folosit numele Hakuyo. Vorbeam si noi despre chestii de viata, plecand de la afirmatia unora ca "ei isi permit", ca si cand ceilalti nu-si permit.
Adica daca am plecat de la niste banale semnalizatoare si am dat-o in smecherie, atunci, smecherie sa fie! :)
Pe vremea bambinelor, erau si astea impartite in bambine simple si bambine pentru cei care "isi permit" ? :)

Si asa e frig afara si nu avem ce sa facem. :)
P.S. hai, smecherii pe interval ! :D

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Albert »

Dane, iar au uitat chinezii sa-ti trimita awb-ul containerului de te-ai apucat iar sa-ti vinzi giugelele?
On-topic, oarecum: multi isi permit sau fac un efort sa cumpere originalul in locul copiuțelor.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Sâm Dec 07, 2019 20:51
Dane, iar au uitat chinezii sa-ti trimita awb-ul containerului de te-ai apucat iar sa-ti vinzi giugelele?
On-topic, oarecum: multi isi permit sau fac un efort sa cumpere originalul in locul copiuțelor.
Fara grija giugelei mele, nu poti sa traiesti ?
Tot clona ? Inca nu-ti permiti sa afle lumea cine esti, dar in rest vorbesti de "original", cand tu esti o copie ciufulita.

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Rus Bogdan »

Albert scrie:
Sâm Dec 07, 2019 20:51
On-topic, oarecum: multi isi permit sau fac un efort sa cumpere originalul in locul copiuțelor.
Problema e atunci cand efortul pentru niste swingeri se intinde pe mai multe luni; sa nu zic pentru lansete sau mulinete vreo 2 ani ca sa fie de firma... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de florinalin »

Parca am un deja-vu (vezi alt subiect lansetele Hakuyo vs Shimano).
Oameni buni, cine vrea, isi permite si tine neaparat, luati-va Fox. Cine vrea, isi permite si Fox si Hakuyo dar realizeaza ca Hakuyo isi face treaba extrem de bine la banii lor....sa-si ia Hakuyo. Ambele produse isi fac treaba. Fox pe bani mai multi, Hakuyo pe bani meritati.
A bad days fishing is better than a good day at work...

okd
Mesaje: 49
Membru din: Joi Aug 31, 2017 16:44
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de okd »

@Dan Mitranescu

Swingeri negrii fara leduri nu aveti ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”