Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Mesaj de Marinarul »

Scuze ca nu am precizat exact, nu doresc Hi-S 200 si nici Trebuchet si nici FMJ, intrucat toate 3 sunt prea rangi si deasemenea prea grele.

Caut un varf mai suplu, mai usor, de la un Torrix, Ballista, Chimera, Hi-S’ive, Century NG, SP , NCS.

Multumesc !

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Mesaj de freespirit »

Marinarul scrie:Scuze ca nu am precizat exact, nu doresc Hi-S 200 si nici Trebuchet si nici FMJ, intrucat toate 3 sunt prea rangi si deasemenea prea grele.

Caut un varf mai suplu, mai usor, de la un Torrix, Ballista, Chimera, Hi-S’ive, Century NG, SP , NCS.

Multumesc !
Sa inteleg ca nu ai gasit pana acum un varf de Hi'S-ive de 3,90 ? Dar de ce ai ajuns de la un varf de Free Spirit si la alti producatori? Eu am patit-o de doua ori cu varful de Hi'S-ive de 3,90 cu plecare de 50 mm, o data pe Enisala si o data pe Moara, ambele rupte in jur de 10 cm mai jos de inelul de varf, unul rupt complet, al doilea se mai tine bine, inca! Cum nu am avut mici problema de cand pescuiesc, in afara de "inspiratia" unui coleg de pescuit de acum vreo 10-12 ani cand a trecut cu masina peste 2 lansete, acum la primul a fost exclusiv vina mea, am luat 2 in brate sa ma duc la capatul canalului pe Enisala, spre deschiderea catre balta mare, si una a alunecat in jos direct in varf, care a pocnit ca o bucata de creta, rezultatul, intr-o saptamana sau doua o gaura in buget destul de frumoasa, si fara rost! Al doilea a avut alta poveste, cred ca m-a "ajutat" din nou cineva, pe Moara, si, din nou, alta gaura in buget! Dar inca le mai am si ma tot gandesc cum sa le folosesc, pentru a construi un spod, pentru un "bat" de spinning, pentru somn, eventual!? Cert este ca mai am doua blank-uri, un Sage 286 din carbon si un Lamiglas 708 din fibra care asteapta la rand sa fie echipate, sa vedem cand le vine randul!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Mesaj de Marinarul »

freespirit ti-am raspuns pe MP. Merci !

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Mesaj de freespirit »

Ai găsit, până la urmă?
Deși, momentan, nu am nevoie, vreau să am 2 vârfuri, de rezervă! Am luat legătura cu cei de la Big Fish, din București, pentru 2 vârfuri de Free Spirit Hi-S'ive, de 3,90 m, cu inelul de 50 mm, mi-au spus că nu prea mai fac comenzi de la Free Spirit, dar, dacă le voi comunica, și, celorlalți, cu care am mai discutat, despre acest subiect - care caută, de asemenea, să cumpere, câte un vârf de Free Spirit Hi-S'ive - să îi contacteze, poate vor face o comandă! Asta, ca să nu comand, direct, din afară! Oricum, mai întâi, trebuie să vedem, cu ce preț ar fi aduse vârfurile, să nu iasă mai scump, decât, dacă le comanzi, din UK.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Mesaj de freespirit »

Am primit următorul răspuns, de la cei de la boiliebudeshop.de:

"Hello Robert
The Hi-S ive 13ft 50mm tips cost 260,-€ per tip.
Best regards,
Markus"

În 2008, am luat, nu mai rețin, de unde - rămăsesem, cu impresia că, de la crapmania.ro, oi fi luat, de la bigfish.ro - 2 vârfuri, cu 600 lei, parcă, bucata! Acum, dublu, plus, transportul...

Site-ul freespiritfishing.com este blocat, deocamdată!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Mesaj de Marinarul »

Iti multumesc ptr raspunsul oferit si voi tine cont de el in mod sigur. Toate cele bune !

Tavi
Mesaje: 737
Membru din: Vin Feb 06, 2015 15:23
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Mesaj de Tavi »

Te sa sulut am eu o lanseta free spirit hi sive 3.9/3.5lb de vanzare pret 1000 lei deci sub pretul varfului. Lanseta prezinta urme de uzura dar este intacta si in stare de folosinta. Poti folosi varful si poti vinde primul tronson si-ti recuperezi din investitie.
Tavi Arad

Tavi
Mesaje: 737
Membru din: Vin Feb 06, 2015 15:23
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Cumpar Free Spirit Hi'S-ive - tronson varf

Mesaj de Tavi »

Te sa sulut am eu o lanseta free spirit hi sive 3.9/3.5lb de vanzare pret 1000 lei deci sub pretul varfului. Lanseta prezinta urme de uzura dar este intacta si in stare de folosinta. Poti folosi varful si poti vinde primul tronson si-ti recuperezi din investitie.
Tavi Arad 0723873543

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”