Avertizori jrc cx

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Avertizori jrc cx

Mesaj de Andrei91 »

Buna seara, rog posesorii de avertizori jrc cx, sa mi spuna o parere. Ma intereseaza 2 aspecte .

1. Un bip pe avertizori reda 3 bipuri pe statie ? Mit sau realitate ?
2. Statia nu reda decat un sunet/ton indiferent ce sunet/ton e setat pe avertizor ?

Am avut in trecut jrc ds solar, foarte multumit de ei... am fost nevoit sa i vand pentru ca nu gaseam al 4lea avertizor .

Multumesc

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori jrc cx

Mesaj de Adrian I. »

Salut, Andrei
Detin acesti avertizori de aproape 2 sezoane. Functioneaza ireprosabil, inclusiv pe ploaie, fara trasaturi false, fie ca au fost 40 de grade afara, fie ca au fost abia 2 sau 3. Statia bate foarte OK din punct de vedere al distantei (personal, am testat aproape 100m si a functionat foarte bine). Oricum, pe balta, cam greu sa pleci de langa lansete la distante asa mari. In cazul in care chiar esti nevoit sa mergi cine stie unde, oricum este indicat sa rogi un vecin de stand sa aiba grija de ele.
Legat de intrebarile tale: un bip pe avertizor reda exact 1 bip pe statie. Legat de sunete, statia reda un sunet pentru run, si un alt tip de sunet pe drop. Asta ca sa faci o diferentiere si sa stii cand pestele pleaca pe run, sau cand vine spre tine.
Sunt niste senzori buni pentru categoria lor de pret, cu aspect tipic "englezesc". Nu am avut probleme cu ei la carcase, iar cu baterii de calitate, poti merge chiar si un sezon (partide de 24-48 de ore, aproximativ 1 la 3 saptamani/ 1 luna).
Ii recomand

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Avertizori jrc cx

Mesaj de Andrei91 »

Mumtumesc de info si de rabdare 😁 m-ai convins, tinand cont ca am avut si modelu ds solar tot de la ei.

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori jrc cx

Mesaj de Adrian I. »

Am incercat sa iti ofer un feedback din experienta mea personala cu acesti senzori. Oricum, un sfat, pe viitor foloseste cu incredere Youtube pentru a cauta review-uri bune despre produsele pe care vrei sa le cumperi. Acolo vei gasi destule info si despre acesti senzori. Eu asa am procedat pana sa-i cumpar. Din cat mai multe review-uri, sigur reusesti sa iti faci o idee daca produsul pe care il vrei este ce cauti tu sau nu.
Spor

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Avertizori jrc cx

Mesaj de Andrei91 »

Am urmarit review-uri, dar multe sunt subiective si nu am gasit nici unul care sa ofera informatii dupa o perioada mai indelungata de folosire 😁 mersi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”