Pescuit pe pandemie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Vin Mar 27, 2020 15:27
Din Romania nu stie nimeni acest raspuns ! Raspunsul il stiu doar cei care ''au dat cu virusul'' !

Daca tot e vorba de intrebari , nedumeriri....etc. , am si eu o curiozitate :

Pe un forum unde 90% sunt fani ''ciuma galbena&Talambu'' si ''dujmani de moarte'' ai ''ciumei rosii'' cum de va plangeti toti de ''guvarnul mau'' al ''ciumei galbene'' ????
Voi astia 90% i-ati votat cu 2 maini pe Hohanis , Orban , Cocartu , Turcan , Vela , "Grinda'' si pe aia de la munca , etc. !!!
Hai sa-ti spun parerea mea, daca vrei.
Exact asta este miezul problemei.
Niciodata nu o sa fie bine. Asta este meseria lor, meseria de a influenta masele si de a produce paguba tarilor.

Este tactica mafiei la orice nivel. In cazul asta vorbim de cel mai inalt nivel la care a ajuns. Iti intra in afacere ,te denigreaza , pierzi clienti. Trebuie sa platesti taxa de protectie.
Cu tarile la fel. Plata se face prin banii care ies din tara ca profit, nu ca investitie. In rest, numai un ... nestiutor lasa banii sa ii iasa din afacere. Noi ca muncitori in aceasta afacere, am iesit in piata si am militat ca profitul afacerii in care lucram sa fie trimis in alte parti si sa nu fie investit tot in afacerea noastra. Astia suntem, o punte de suflete marinimoase.

Ai cativa baieti destepti care dau tonul si iti vei gasi imediat mii de oameni care sa sa-si regaseasca nemultumirile in acelasi sens.
Daca te gandesti acum de ce am iesit noi in strada ca se schimba legile justitiei, cand nu suntem in stare sa citim una de la un cap la altul, numai noi stim. Cineva ne-a scos. Cum? Uite asa.
Am facut noi si revolutie, dar nu am aflat nici pana acum cine a tras, cum nu o sa aflam nici de ce am iesit pentru legile justitiei sau multe altele. Ce am facut sigur a fost ca am decazut imaginea tarii. :wink: In rest nu ne-am schimbat viata cu nimic din aceste actiuni.

Lucrurile astea pe care le-am visat eu noaptea trecuta nu ai cui sa le spui pentru ca unii pricep foarte greu, iar altii, adica baietii aia destepti, iti sar in cap cu "libertatea de exprimare". Asta este scaparea democratiei si unii au stiut sa profite de ea.

Mai nasol ca a venit corona peste ei.

Tot ce spun este un pamflet. Va rog sa il tratati ca atare.

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:14

Mai nasol ca a venit corona peste ei.

Tot ce spun este un pamflet. Va rog sa il tratati ca atare.
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:14

Asta este scaparea democratiei si unii au stiut sa profite de ea.
Si inca te mai rogi sa vina pe la vecinul tau? :) :lol: ai grija tot ofiter ramane

ps: esti dintre cei care cred ca exista democratie?
Ultima oară modificat Vin Mar 27, 2020 17:22 de către sebastian_andone, modificat 1 dată în total.
"X13"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:18

Si inca te mai rogi sa vina pe la vecinul tau? :) :lol: ai grija tot ofiter ramane
Ne-am imprietenit. :D Avem multi prieteni comuni. Era pacat.
Am in schimb am o vecina cu 150 pisici. :D

P.S. si ei erau depasiti. Parerea mea. :wink: ( sau voi :D )
Ultima oară modificat Vin Mar 27, 2020 17:26 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:18

ps: esti dintre cei care cred ca exista democratie?
Este un subiect prea greu pentru a fi purtat public.

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:20
Ne-am imprietenit. :D
ei...doar parul il schimba lupul...sau...te faci frate cu "ala"...pana treci cu daramatul? :lol: :lol: :lol:
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:20
P.S. si ei erau depasiti. Parerea mea. :wink: ( sau voi :D )
Casa intotdeuna castiga...chiar si cand pierde :wink:
"X13"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

sebastian_andone scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:26
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:20
Ne-am imprietenit. :D
ei...doar parul il schimba lupul...sau...te faci frate cu "ala"...pana treci cu daramatul? :lol: :lol: :lol:
Dan Mitranescu scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:20
P.S. si ei erau depasiti. Parerea mea. :wink: ( sau voi :D )
Casa intotdeuna castiga...chiar si cand pierde :wink:
Am fost cuminte, sincer si corect intotdeauna. Sunt oameni care apreciaza asta. Chiar oameni foarte grei, mai grei ca ... :)

Chiar este pacat sa castige altcineva. Eu chiar am incredere ca tara nu trebuie lasata pe mana tampitilor.

Hai ca vorbim in parabole. :D

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de serbanionut »

Florin Pata scrie:
Vin Mar 27, 2020 15:01
Nu o sa ne facem bine ! In momentul in care ar trebui sa avem grija de noi si de familiile noastre pe noi ne ..... de iesit la pescuit , de cat de bune sunt guvernele...de parca inainte de virus nu stiam si de cine face bani sau nu acum .

Pai va spun eu , banii aia multi si dinainte...si in prezent...si in viitor nu ii face nimeni de pe forum .
Iar cei care vand acum mai multa mancare si mai scump , nu fac mare branza , oamenii deja si-au facut stocuri si nu o sa mai cumpere nimic in viitorul apropiat .
Pe principiul ca daca mancam 5 kile de orez pe luna si ne-am luat 50 de kile , nu mai cumparam orez 10 luni !

In alta ordine de idei , aud de 1000 de ori pe zi "Cum sa procedam...ca aia din Coreea....ca aia din SUA...sau ca aia din...bla...bla???"
Cum naiba sa procedam ca aia din Coreea ? Aia sunt megadisciplinati si au inteles din prima despre ce e vorba !!!

Tot vrem sa fim ca americanii....atunci...incalci regulile...patesti :

https://www.youtube.com/watch?v=Z6TOI4i6gk4

Desi eu cred ca la noi ar functiona ca la indieni...ca suntem mai aproape de nivelul lor decat de americani :

https://www.youtube.com/watch?v=VdDGUvLoJvI

https://www.youtube.com/watch?v=_ftUruURElk

PS - Aia cu genoflexiunile si flotarile e ...GENIALA :lol: !!!
In Korea de Sud au testat toti oamenii ce au avut interactiune cu o persoana infectata.
Au fost urmariti cei infectati prin telefon si prin politie. Restul si-au continuat viata. S-au facut locuri de testat drive in, si nu au inchis tara.
In america e armata pe strazi, dar sa nu uitam ca acolo armele sunt la ordinea zilei si cand s-a anutat carantina armele s-au vandut sa hartia igienica in Australia.
In Arad un medic de la judetean este suspectat de infectie cu coronavirus. I se face test si este trimis acasa la familie, soție si copii. Vine rezultatul pozitiv dupa 2 zile si il duc la timisoara. El se roaga sa ii testeze si pe cei din familie. Nu ii testeaza nimeni ca nu au simptome.

In Arad se sparg noaptea masini la greu. Culmea pe aia nu ii intreaba nimeni daca au declaratie. De fapt ei merg la lucru :).
Si on topic in Ungaria s-a facut o evaluare a sporturilor care pot fi practicate in aceasta perioada si culmea pescuitul a iesit ok cu conditia sa ai distanta de 3m unul fata de altul. Dar aveti grija sa nu mergeti la pescuit poate luati covid19 de la pesti sau si mai grav le transmiteti lor virusul.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Mar 27, 2020 17:20
Am in schimb am o vecina cu 150 pisici. :D
Da prietenii tăi chinezi știu de treaba asta? :idea:

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de pescarusull »

Sincer eu as pleca la pescuit si as face asta cel putin 4.. 5 iesiri fara sa trebuiasca sa cumpar altceva decat ce cumpar la cateva zile.
Nada am, slava domnului, echipament si alte acarete am.
Deci as intra in contact cu oameni cu care oricum ma vad.
Casierul de la hipermarket sau cel de la benzinarie.
Diferenta ar fi ca daca stau solo 5 zile pe balta nu mai intru in contact cu nimeni.
Nu-mi place de fel sa ma bag in seama cu lumea pe balta.
Problema e ca e stare de urgenta si legea nu-mi permite asta.
Nu amenda ma sperie dar nu vad normal faptul ca trebuie sa incerc sa negociez legile.
In Koreea de sud lumea respecta legile. Oamenii sunt mult mai educati. Plus ca tara are alta putere economica.
Noi, la ce mentalitate avem, nu cred ca o sa ne facem bine vreodata.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

Florin Pata scrie:
Vin Mar 27, 2020 15:27
Din Romania nu stie nimeni acest raspuns ! Raspunsul il stiu doar cei care ''au dat cu virusul'' !

Daca tot e vorba de intrebari , nedumeriri....etc. , am si eu o curiozitate :

Pe un forum unde 90% sunt fani ''ciuma galbena&Talambu'' si ''dujmani de moarte'' ai ''ciumei rosii'' cum de va plangeti toti de ''guvarnul mau'' al ''ciumei galbene'' ????
Voi astia 90% i-ati votat cu 2 maini pe Hohanis , Orban , Cocartu , Turcan , Vela , "Grinda'' si pe aia de la munca , etc. !!!
Pana aici !!!...sa ne contram pe plantageala cu navomodelul e una...sa ne "ciupim" cu echipamente de 1000 euro vs 100 euro e alta...dar sa-ti prezinti "fetis-ul" de votant PeSeDist in conditiile actuale este prea mult...mult prea mult...nu cred ca am fi putut avea aceasta discutie decent fata in fata daca ma gandesc la ce sentimente ma cutremura cand scriu asta...
Cum PLM sa-ti permiti sa zici asa ceva in asemenea situatie cand din ultimii 30 de ani 20 au fost de ciumati rosi hoti, imputiti si inculti ...cand doar ce au iesit de la guvernare jigodiile PeSeDiste si toate stocurile sunt 0...zero baaaaa zeroooo...medicii usuca "botnitele" pe calorifer baaaaaa hotilorrrrrr ... v-ati pus toate non-valorile in functii de conducere...v-ati angajat in functiile "cheie" toate rubedeniile analfabete...si voi vreti sa mearga tara ?!?
NU CREZI CA ESTI PUTIN CAM NESIMTIT SA-L ACUZI PE ALA CARE SPALA RAHATUL IN URMA TA ?!? si nu te intreaba un simpatizant PNL pentru ca de cand v-ati unit in USL pentru mine galbenii au murit...iar absentul Iohanis a primit votul meu doar in turul 2 ca doar nu va lasam proasta sa ne conduca...
P.S: nu vreau sa stiu de unde vin banii pentru mulineta aia de 1000 de euro cu care pescuiesti... :oops:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”