Concurs calificari CM 2020

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Valentin Hagiu
Mesaje: 67
Membru din: Joi Oct 25, 2012 14:42

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Valentin Hagiu »

domnu presedinte, cu hartiile catre MTS cum stati? Ati rezolvat? Ati primit si buget pe 2020? Da? Bravooo, felicitari!!!
Mai trebuie sa castigati campionatul mondial si santeti cel mai tare.

Penibil. Eu nu mai scriu, nu pot sa ma cobor atat de jos.

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Inca nu s-a terminat, si el stie bine. S-a concetrat prea mult pe Carstocea si a uitat ca i s-a terminat mandatul de mai bine de un an. In prostia lui mai trimite si poza asta.
Imagine

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Anti FRPS »

Gabriel Neamtu scrie:
Vin Mar 27, 2020 20:13
In prostia lui mai trimite si poza asta.
Un frustrat impotent cu viermele infim :lol: Are limba mai lunga decat aparatul de pisat :lol: :lol: :lol:

ps
Fraiere , tu n-ai dat in viata ta o papacioaca , ca n-ai avut cu ce . :lol: :lol: :lol: In schimb ai luat la greu ,pana ai facut calusuri in bolta palatina .ca asta este menirea ta :lol: :lol: :lol:

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Alexandru Popescu »

La modul cel mai serios. Cat mai trebuie sa asteptam sa dispara acest incompetent din aceasta ecuatie ? Face mai mult rau acestui sport decat Covid-19 in intreaga lume.
...

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Stefan Popescu »

Mult și bine. Dispari tu din pescuit până plec eu. Pariezi?

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Marian Constantin »

Stefan Popescu scrie:
Sâm Mar 28, 2020 18:08
Mult și bine. Dispari tu din pescuit până plec eu. Pariezi?
Esti un mic virus , nu te poti compara cu corona ... Locul tău este la balaceanca sub control de specialitate ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

"Prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul!"
Ca ne convine sau nu...aceasta AG a fost convocata statutar, s-a intrunit, hotarat, comunicat! Asa ca...du-te la tribunal daca nu iti covine si fa contestatie. MTS-ul nu a facut-o! 😉
Imagine

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

COMUNICAT ACS GILORT
Avand in vedere situatia ultimelor evenimente din cadrul Federatiei Romane de Pescuit Sportiv, la
cererea multor pescari sportivi din Romania, facem urmatoarele precizari:
1. Asociatia Clubul Sportiv Gilort, este membru fondator al FRPS
2. In luna martie 2017, s-au retras membrii fondatori ai clubului, iar noul consiliu director a fost
format din Gabriel Neamtu – presedinte, Marius Arameanu – vicepresedinte (care s-a retras
ulterior, locul acestuia fiind luat de Ion Preda), si Marinel Baicea – Secretar General
3. Imediat dupa preluarea clubului si avand calitatea de membru fondator, am instiintat federatia
la adresa de email office@frps.ro si prin posta romana la adresa din str. Octavian Goga, nr.7,
Alba-Iulia.
4. Singurul raspuns primit din partea frps, a fost o hartie semnata de un domn Narita Tudor si de
Popescu Stefan care spunea printr-un mesaj privat ca a platit din propriul buzunar suma de 4000 lei pe care trebuie
sa i restuim, iar pe hartia mai sus mentionata, inca o datorie de 5000 lei pt neplata unor cotizatii.
5. ACS Gilort a cerut o dovada de plata, insa nu am primit decat o amenintare cu instanta.
6. In doua randuri, Popescu Stefan solicita dizolvarea ACS Gilort la judecatoria Novaci si ulterior
la Curtea de Apel Tg. Jiu , insa hotararile sunt respinse definitiv, astfel ca ACS Gilort
demonstreaza ca membrii fondatori ai FRPS nu au obligatia de a plati cotizatia de membru.
7. Pe intreg parcursul anului 2017 si pana la jumatatea lui 2018, ACS Gilort nu a primit nici o
convocare la vreo Adunare Generala si nici un calendar competitional in vederea participarii la
vreo competitie sportiva, insa pe adresa clubului a sosit o hotarare a unei asa zise Adunari
Generale semnate de reprezentantii cluburilor Zargan Dolj, Gorj Fishing si Cetate Alba, prin
care eram instiintati ca am fost exclusi din federatie. Evident ca din nou Tribunalul Alba si
Curtea de Apel Alba ne dau dreptate si anuleaza definitiv acea sentinta. Mai mult, prin
incheierea Curtii de Apel Alba care mentinea sentinta Tribunalului Alba, toate Adunarile
Generale convocate de Popescu Stefan din 2017 si pana in prezent, sunt nule de drept.
8. Tinand cont de toate cele intamplate, am instiintat MTS care ne raspunde si ne sugereaza sa
declansam alegeri conform statului.
9. Rasfoind prin documentele si registrul clubului, gasim inregistrata o imputernicire pe numele
Catalina Kiss, care a reprezentat clubul Gilort la ultima Adunare Generala a frps in decembrie
2016, la care au participat doua cluburi. ACS Gilort si ACS Cetate Alba. In consecinta, conform
adresei MTS coroborata cu statutul frps, ½ dintre participantii la ultima AG, puteau declansa
Adunarea Generala Extraordinara printr-o motiune de neincredere.
10. In plin scandal Carstocea vs. Popescu si vice versa, ACS Gilort vazand ca nu este bagata in seama
de nimeni, transmite statutar motiunea tuturor membrilor si declanseaza Adunarea Generala
la care se prezinta doar ACS Manjesti. In lipsa lui Popescu Stefan care refuza sa prezinte Raportul Curtii de Conturi in urma controlului efectuat la sediul federatiei dupa controlul Corpului de Control al Ministrului, se hotarasc diverse si se instiinteaza statutar MTS, frps
si ceilalti membrii fondatori, iar la sfarsitul anului se depune o noua motiune si se convoaca AG
pt luna ianuarie 2019, la care se prezinta ACS Gilort, ACS Manjesti si CS MonsterFishTimisoara.
11. Avand in vedere ca frps nu mai avea nici o conducere valida cf extrasului de la Tribunalul Alba, se completeaza Biroul Federal, se instiinteaza statutar atat MTS cat si ceilalti
membrii fondatori, si se asteapta solutionarea procesului 5176/107/2016.
12. Intre timp, pentru a vedea daca nu cumva Popescu Stefan incearca sa mai falsifice vreo
Adunare Generala precum cea in care ne-a dezafiliat, ACS Gilort deschide cateva actiuni in
instata pentru a scoate la iveala presupuse documente masluite. Cum Popescu Stefan probabil
dupa procesele pierdute a invatat lectia ca nu merge cu hartii false, s-a prezentat la instanta
doar cautand vicii de procedura. Dupa modelul lui Toma Caragiu in B.D. cand l-a lasat pe
Trandafir in fotoliu sa recite Manastirea Putna, asa l-am lasat si noi pe fostul presedinte sa se
imbete cu apa rece, si sa sarbatoreasca impreuna cu cei cativa sarlatani de-ai lui o victorie
himera, de rasul curcilor.
13. In speranta ca ne-am facut intelesi, va vom tine la curent cu toate evenimentele din cadrul
frps, si va stam la dispozitie pentru orice intrebare, iar Popescu Stefan cel putin deocamdata
este ISTORIE in federatie si in lumea pescuitului de competitie din Romania.

Gabriel NEAMTU
PRESEDINTE
ACS Gilort

ticairlandezu
Mesaje: 74
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:48

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de ticairlandezu »

Gabriel draga, am citit si rascitit postarea ta si am ajuns la concluzia ca daca "doar atat aveti" :o ...o sa treaca martafoiul peste voi cum trece rapidul prin gara :lol:
Mitomane, tu chiar nu le-ai spus niciodata de ce ai infiintat in realitate federatia asta???sau pentru ce?
Uite ai creat confuzie iar oamenii astia chiar cred ca vor pune mana pe federatie.
Dar am sa le spun eu adevarul...sau cum se zice as putea lasa cu "limba de moarte" realitatea crunta.
Mai baieti, pe aceasta federatie sau pe actele ei, iar mitomanul stie ca eu stiu, NU va pune mana nimeni NICIODATA!!!Pentru ca pur si simplu nu-si poate permite asa ceva!!!
Aceasta federatie va avea soarta,cum se zice, a tot ceea ce a atins el in viata lui si anume :Interprinderea Mecanica -Alba lichidata ; trei firme private executate silit si lichidate pentru datorii la terte persoane ; APS-Alba a carui presedinte a fost, executata silit si lichidata. Dar aici vreau sa va mai spun ceva. A fost primul lui contact cu lumea pescarilor, iar la fel cum un animal de prada simte mirosul sangelui de la distanta...asa si el a simtit mirosul banilor nemunciti!!! Cum bine zicea cineva a fost cea mai mare teapa data alba-nezilor dupa CARITASUL de la Cluj. Si nu neaparat din prisma sumelor incasate(peste 1,5mill bani vechi) cat mai ales prin numarul de persoane, undeva in jurul la 2000. Am mai auzit noi de presedinti de asociatii de locatari, care au fugit cu banii...dar aici era ceva "maret".Iar culmea nesimtirii si a nerusinarii vine tot de la el. Pe un alt forum acum cativa ani unde activai si tu Gabriel ...vine cu o declaratie monumentala si zice : acele asociatii de pescari care se infiintau in perioada aia aveau un singur tel, tepuirea pescarilor!!!Poate iti aduci aminte. Efectiv mi-a venit atunci sa ma urc pe pereti de nervi...mai ales ca nu mi-au dat voie sa-mi fac cont cu aceest nume.
Si lucrurile pot continua...FNSPR-disparuta fara urma, Clubul Cetate Alba, executat silit si se constata ca nu are nici macar conturi in banca...zero lei/zero barat. Chiar si balta de la Orastie, acea faimoasa Pista Federala cu care urma sa incaseze pentru "bunastarea" federatiei niste sume colosale!!!Tot teapa sa dovedit.
Asa ca recomandarea mea este ca in cazul in care chiar reusiti sa-l "dovediti" pe martafoi...sa pregatiti din timp un nou rand de acte pentru infiintarea unei noi federatii. :lol: :lol: :lol:

ticairlandezu
Mesaje: 74
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:48

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de ticairlandezu »

Si ca sa ne mai descretim fruntile putin....sa luam cunostinta de alte divagatii ale martafoiului :lol: :lol: :mrgreen:

Te asigur ca federatia nu este LRS. Aici vor fi peste 200 de cluburi si asociatii judetene. Nu este dracul chiar asa de negru cum crezi!!

sau:

Nici nu-mi închipui că pescuitul de performanță se va redresa cu actualii practicanți. Dacă stai să numeri sportivi care întradevăr pot face performață, o să rămâi surprins câți sunt de puțini. Și nu este de mirare. Performanța nu se poate face organizând agapele de până acum. Cel puțin eu așa consider competițiile organizate până acum. Păcat, pentru că începuseră bine. Dar, din păcate, entuziasmul nu este suficient.


:lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahahahahah :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”