Pescuit pe pandemie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de eugen dragnea »

Vladut Mateianu scrie:
Mar Mar 31, 2020 22:33
...
Si milioane de as avea,nu va mai dau ba nimic,pentru ca VOI m-ati facut rau!
..... mortii ma-tii Romania,nu te iert niciodata!

...

Sa fie inteles,cand am injurat Romania,am injurat tot ce inseamna clasa politica si oameni care ne-au adus aici,media si tot ce ne inconjoara!

Asta iti doresc eu tie,dulce Romanie! Amin!
Big Like!!!

Ghilotina este singura care mai poate salva Romania...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lasam politica dupa. Acum trebuie sa ne unim sufletele.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Mar 31, 2020 21:59
p.s. mie imi plac aia de la Suceava care se tavalesc de necaz, dar vorbesc sub anonimat.
Te-ai prins, leprele sau fakenews. Viteji ăia pun spitale militare pe la Constanța în loc să vină la SV.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Albert »

Vladut Mateianu scrie: Te plictisesti rau, nu? Te cred, dar cred ca a venit momentul sa te si prezinti, daca vrei sa continuam discutia. Eu nu am timpul tau liber ca sa stau non stop la laptop, asa ca putim=nul timp de discutii prefer sa-l consum cu persoane reale. Nu care se ascund dupa un nick.
Cred ca ai incurcat conturile de pe care scrii, da' nu-i problema nu e prima data. Nu mi-ati raspuns la intrebari. Ca de obicei dai cu funigene cand nu stii sau n-ai curaj sa raspunzi iar domnul administrator dispare cand ii da cu virgula. Pacat, dar cum va asterneti asa dormiti. Sanatate va doresc.
Vladut Mateianu scrie: PS. Ptr tine si ptr altii pe care ii intereseaza soarta noastra, de la Senzor Planet. Va multumim ptr interesul si grija acordata, in continuare va suntem aproape si ca depunem eforturi ca sa traiti sanatosi si in conditii de siguranta. De aceea dubele noastra livreaza zilnic, 7 din 7, biocide la spitalele din Romania...
Nu-mi pasa absolut deloc de firma Senzor. Cu toate astea va felicit pentru implicare chiar daca discursul tau lasa mult de dorit.

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de serbanionut »

Cand spuneam ca solutia nu este neaparat izolarea lumea s-a luat de mine ca ma cred expert
https://republica.ro/lectii-pentru-scen ... olnavirile
Germania face exact ceea ce a facut Coreea de sud testare in masa 500 000 de teste pe saptamana mai mult decat Italia si Spania la un loc si uitativa la adevarata rata de mortalitate si cum scad infectiile la ei.
Ce sa vorbim ca noi avem in total 4000 in toata perioada.
Am zis ca trebuie protejati cei vulnerabili(batrani,bolnavi) am ajuns ca spitalele sunt sursa de infectie. Daca acuma mergi la spital sigur te virusezi. Si nu e Suceava singurul caz de genu.
Bine ca au inchis beltile de pescuit. Sigur alea erau cele mai mari surse de infectie.
Si inca ceva ce ii mai grav ii ca ne lasam spalati pe creier zilnic a mai murit 2 -3 (care erau oameni bolnavi cu diferite boli internați deja si au prins virusul in spital). Nimeni nu zice s-au vindecat 50.
Vorbeam zilele trecute cu un prieten care se dadea mare ca de 4 saptamani nu a scos copiii din apartament mi-a venit sa il iau de gat prin telefon. Ne imbolnavim copiii de alte boli prin lipsa de vitamina D si de aer curat numa de frica virusului pacii.
Da noi stam in casa, lasa ca acuma au grija unii sa faca bani cati vor ei.
Credeti ca odata gasita aceasta putere(achizitii fara licitatie, putere totala) un guvern ii va da drumu usor?
O sa tot moara si o sa tot apara la televizor morti si daca nu mor de virus ii facem postmortem morti de virus.
Ce e cel mai grav ca in toata treaba asta au aparut romanu destept care se bucura de concediu platit 75%, si sustine statul in casa, in loc sa il duca capu ca nu o sa aiba unde se intoarce la lucru dupa 2 luni de zile.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

In Belarus:
https://www.mediafax.ro/externe/presedi ... i-19030479

"Mai bine mor in picioare, decat sa traiesc in genunchi!"

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de serbanionut »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 01, 2020 12:49
In Belarus:
https://www.mediafax.ro/externe/presedi ... i-19030479

"Mai bine mor in picioare, decat sa traiesc in genunchi!"
Foarte bun citatul!

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de gabize »

Doar că de coronavirus numa-n picioare nu mori...
Sincer, aş vrea să pot împărtăşii atâta optimism cât Dan sau cei din link-urile lui. Dar am în grupa de risc o foarte importantă şi dragă parte a familiei, pentru care prefer cât mai multă siguranţă. Şi parcă nici eu, ce ajung (sper :D) curând la juma' de secol, n-aş prea experimenta.
Susţin pescuitul catch & release!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de DumiD »

Dane, ai ajuns sa-l lauzi si pe Lukashenko dupa chinezi?Vezi ca l-ai uitat pe Maduro, alt barbat adevarat. Barem termina cu conspiratiile, ca iti pierzi orice credibilitate. Toata lumea minte, noroc ca-s comunistii astia imputiti transparenti, altfel muream prosti

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Multa vrajeala...putina actiune ! Vreau poze cu ''barbati adevarati'' nu ''fatalai''...ca mine de exemplu... de pe balta !
Mateianu Vladut , Dan Mitranescu , Popescu 59 , Eugen Dragnea ...acesti "atleti" fara frica de Covid...toti ''fara interes'' , nu clone...nu atarnatori , unde sunteti la pescuit ???
Vrem multe poze multe din partide de pescuit multiple !!!
''Sa se bucure si sufletul pescarilor fatalai de ''gladiatorii'' pescuitului romanesc ! Sa deveniti ''idoli''...ca nu ati fost vreodata...acum e momentul ! Sa ne unim in cuget si-n simtiri cu "eroii" nostri ! "Pace si iubire"...Mitranescu ???
Vladut Mateianu daca masinile Senzor cara biocide gratis TOT RESPECTUL ! Daca iar ai prins un contract si primesti bani pentru asta pe criza...............................! Ce ar zice ''Sebi Barbuceanu" despre tine :lol: ???
PS - Eu "Directoru' " am carat la roaba 10 tone de nisip in ultimele 3 zile ! La lopata si roaba , Eugen Dragnea , care crezi tu ca sunt vreun print inchipuit !!! Daca te bag la munca langa mine la pamant nu...pescuit lesini in 10 minute !!!
Se baga vreun "Archibald" cu mine sa sape cu un motocultor de 200 de kile , la munca GREA nu ala mancat cacat ???

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”