Concurs calificari CM 2020

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Ca sa inteleaga toata lumea:
Statut frps
"Art.23. Biroul Federaleste ales pe o perioadă de 4 ani de către Adunarea Generală. Este format din 11 membri şi are următoarea structură:
– preşedinte;
– 3 vicepreşedinţi;
– secretar general (nu este ales, fiind numit de către preşedinte);
– 6 membri."
Adica mandatul lui si al celorlalti componenti ai biroului federal sunt expirate de 13 luni, noi ne-am organizat statutar si la sugestia MTS, avem birou federal completat ca urmare a locurilor ramase vacante, treaba incepe sa mearga, el a ramas presedintele unui site web de proasta calitate! Daca are neclaritati, se poate adresa instantei, e dreptul lui constitutional.

 

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Stefan Popescu »


Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Anti FRPS »

Adica mandatul lui si al celorlalti componenti ai biroului federal sunt expirate de 13 luni, noi ne-am organizat statutar si la sugestia MTS, avem birou federal completat ca urmare a locurilor ramase vacante,
Si atunci , daca escrocul nu mai are nicio functie la federatie , de ce mai este lasat sa se produca pe aici ?
Vad ca tot din postura de "presedinte" imprastie pe aici arogantele schizoide
Dar cu procesele impotriva AGVPS , cluburi , etc ... de ce nu va retrageti din ele daca tot sustineti ca v-ati organizat si ati preluat federatia ?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Stefan Popescu »

Asta ma întreb și eu. Și cred ca și ei se întreabă.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dar de ce bataia asta pe federatie? Asa de bine se castiga? Sa nu imi zica cineva ca o face din pasiune...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Stefan Popescu scrie:
Joi Apr 02, 2020 18:59
Asta ma întreb și eu. Și cred ca și ei se întreabă.
Avem adunare generala, va urma cea de alegeri si apoi evident ca fostul presedinte va fi tras la raspundere pentru toate actiunile pe care le-a facut de capul lui.

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Vladut Mateianu scrie:
Joi Apr 02, 2020 19:42
Dar de ce bataia asta pe federatie? Asa de bine se castiga? Sa nu imi zica cineva ca o face din pasiune...
Dar tu de ce esti atat de interesat de soarta federatiei? Pe mine ma intereseaza pt ca am 1/16 din ea, iar toate kkt'urile facute de ex presedinte trebuie sa le demonstram ca au fost fara voia noastra.

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Recunosc, cand ti-am spus prima oara ca esti prost, poate ca mai aveam ceva urme de indoiala. Dar acum m-ai convins ca esti facut gramada, iar pe deasupra mai si semnalizezi. In 1540/107/2019 asta cu care te lauzi in prorpia-ti penibilitate, tu ai pierdut crezand ca ai castigat! Fraiere, era si normal sa imi respinga cererea, tocmai pentru ca eu am contestat ceva inexistent...adica mandatul tau din 2019 incoace. Se pare ca tu nici nu ai citit motivarea. Ai vazut "respinge cererea" si gata...ai inceput cu lauda. Dar acolo scrie negru pe alb ca lipseste obiectul...adica hotararea prin care te laudai ceva de genul..."tocmai ce m-au ploconit cu un nou mandat"! Cine te-a votat? Aia carora le-ai luat banii si i-ai pacalit ca sunt afiliati, gen Codlea, Resita, Caras, etc? Ce te-a cautat Salonti sa iti i-a glanda pt ca i-ai tras treapa, dar sa vezi ce va fi cu astia care au fost de buna credinta! Esti de ras! :lol:
Imagine

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Anti FRPS »

Na belea acum ! :lol:
ÎN ATENȚIA MEMBRILOR FEDERAȚIEI
March 31, 2020 by popescu.stefan Leave a Comment

Așa cum sunteți la curent, Adunarea generală organizată în luna noiembrie 2016 de un grup dizident din cadrul federației, a fost declarată definitiv de Tribunalul Alba ca fiind nestatutară.

Având în vedere daunele atât materiale cât și de imagine provocate de această acțiune nestatutară, organizată în vederea deturnării federației pentru alte scopuri decât cele pentru care a fost constituită, am sesizat Comisia de disciplină a federației în vederea aplicării sancțiunilor prevăzute de Statutul și Regulamentele federației.

În acest sens, ținând seama și de condițiile restrictive generate de pandemia cu coronavirusul COVIT 19 și a Situației de urgență declarate de Președintele României, am solicitat în scris celor implicați în această tentativă nestatutară de deturnare a federației, Note explicative care vor fi depuse la Dosarul de cercetare al Comisiei de disciplină, în vederea stabilirii vinovăției și aplicării sanctiunilor prevăzute de Statut și Regulamentele federației.

Am dat termen data de 5 aprilie pentru a se formula răspunsurile la întrebările puse fiecăruia dintre participanți, precum și a Asociației Clubul Sportiv Gilort, care a intentat acțiuni în Instanță pentru dizolvarea unor cluburi fondatoare și chiar a federației, precum și alte actiuni, respinse definitiv de Instanțele de judecată.

După finalizarea raportului Comisiei de disciplină și ridicarea Situației de urgență, în baza prevederilor statutare, voi convoca o Adunare generală extraordinară pentru a se decide cu privire la aceste acțiuni nestatutare.



Ștefan Popescu – președinte FRPS.
:lol: :lol: :lol:

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Concurs calificari CM 2020

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Am primit si noi un email de la fostul presedinte, si pentru ca spre deosebire de el care este un cioban necioplit si un gainar de doi lei, i-am raspuns!
Imagine

Imagine

Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”