Recomandare lanseta+mulineta Dunare

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
dipboc
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 28, 2020 23:41

Recomandare lanseta+mulineta Dunare

Mesaj de dipboc »

Salut,

Anul asta vreau sa ajung pe Dunare si m-ar interesa o lanseta + mulineta pentru Dunare. Buget maxim 300 lei.
Am cautat pe mai multe site-uri dar e imi e dificil sa aleg online. In orasul meu nu am prea multe variante si poate ma ajuta cineva aici.

Va multumesc!

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Recomandare lanseta+mulineta Dunare

Mesaj de eugen dragnea »

Lanseta trebuie sa fie scurta ca sa nu dai in copacii de pe mal,puternica ca sa te poti lupta cu eventuale bestii in curent si cu varf sensibil pentru a sesiza trasatura.
La ce buget ai, mulineta trebuie sa te tina macar pana te intorci acasa...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare lanseta+mulineta Dunare

Mesaj de freespirit »

dipboc scrie:
Joi Mai 28, 2020 23:47
Salut,

Anul asta vreau sa ajung pe Dunare si m-ar interesa o lanseta + mulineta pentru Dunare. Buget maxim 300 lei.
Am cautat pe mai multe site-uri dar e imi e dificil sa aleg online. In orasul meu nu am prea multe variante si poate ma ajuta cineva aici.

Va multumesc!
Ori mai aștepți, să mai crești bugetul, ori, ajungi să cumperi, la un an, doi, și, să cheltuiești mai mulți bani, în total, decât, dacă ai lua, doar, o dată, ce trebuie!
P.S. Pentru ce vrei să folosești ansamblul, pe Dunăre? Pentru ce specii de pești, și, pentru ce stil? De pe mal, la staționar? Sau, cu artificiale? Și pentru barcă, și pentru mal? Sau, ce, anume?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

dipboc
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 28, 2020 23:41

Re: Recomandare lanseta+mulineta Dunare

Mesaj de dipboc »

freespirit scrie:
Vin Mai 29, 2020 0:36
dipboc scrie:
Joi Mai 28, 2020 23:47
Salut,

Anul asta vreau sa ajung pe Dunare si m-ar interesa o lanseta + mulineta pentru Dunare. Buget maxim 300 lei.
Am cautat pe mai multe site-uri dar e imi e dificil sa aleg online. In orasul meu nu am prea multe variante si poate ma ajuta cineva aici.

Va multumesc!
Ori mai aștepți, să mai crești bugetul, ori, ajungi să cumperi, la un an, doi, și, să cheltuiești mai mulți bani, în total, decât, dacă ai lua, doar, o dată, ce trebuie!
P.S. Pentru ce vrei să folosești ansamblul, pe Dunăre? Pentru ce specii de pești, și, pentru ce stil? De pe mal, la staționar? Sau, cu artificiale? Și pentru barcă, și pentru mal? Sau, ce, anume?
Crap si mreana in special, daca intra si alta specie gen somn, sa fie ok lanseta. Pescuiesc doar de pe mal.Folosesc doar momeala vie in general. Ce buget mi-ar trebui?

dipboc
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 28, 2020 23:41

Re: Recomandare lanseta+mulineta Dunare

Mesaj de dipboc »

eugen dragnea scrie:
Vin Mai 29, 2020 0:11
Lanseta trebuie sa fie scurta ca sa nu dai in copacii de pe mal,puternica ca sa te poti lupta cu eventuale bestii in curent si cu varf sensibil pentru a sesiza trasatura.
La ce buget ai, mulineta trebuie sa te tina macar pana te intorci acasa...
:))) tare asta cu mulineta


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”