Lansete + mulinete crap

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Betoane
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iun 02, 2020 18:42

Lansete + mulinete crap

Mesaj de Betoane »

Am și eu nevoie de o recomandare. Vreau sa pescuiesc pe Dunăre și pe bălți private, cu taxa, la crap. Am nevoie de doua lansete și doua mulinete la prețul de 1.000 lei asta înseamnă că 5mil maxim 5 mil jumătate lanseta + mulineta. Vreau ca lanseta sa fie de 3,60m pentru ca o sa am nevoie la aruncare la distanță pe bălți și pentru Dunăre, în cazul în care sunt nevoit sa urc la un plumb de 150-200g din cauza curentului foarte mare (mi s-a întâmplat) sa poată sa arunca la 40-50 m cu un astflel de plumb. Un alt aspect important, nu vreau sa fie rigida ca aia de somn, dacă am vreun crap la 5-10 kg sau mai mare sa aibe și ea o semiparabolica sa nu fie fier, sa te bucuri de drill. Ma gândeam ca un mtx8 black edition s-ar putea încadra în ceea ce vizez. Iar ca mulineta vreau ceva robust, frână rapida, sa pună firul bine pe tambur încât sa lansez cu un plumb de 120g la 100m, fără baitrunner, nu-mi trebuie asa ceva și sa aibă undeva la maxim 600g. Accept orice firma și unicat și Nevis și hakuyo și okuma, doar sa nu depășească bugetul.

Betoane
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iun 02, 2020 18:42

Mesaj de Betoane »

?

Betoane
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iun 02, 2020 18:42

Re: Lansete + mulinete crap

Mesaj de Betoane »

Top

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”