LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Vin Iun 12, 2020 17:27
Dan Mitranescu scrie:
Vin Iun 12, 2020 16:37
Intrebi ce sa faci cu lansete de 3,5 lbs si le faci de 2,75 lbs.
Pai de ce nu intrebi de o lanseta mai scurta care te ajuta sa arunci tot acolo ? Costa mai putin si este mai usor de transportat. Trebuie neaparat 3,90m si o flescaitura de lanseta la bani multi ? :wink:

Ce sa faci cu 3 lbs la Dunare ?! :lol: Lansetele pentru Dunare nu sunt pentru tras de peste. Acolo chiar ca sunt pescari care stiu ce inseamna pescuit. Lansetele de Dunare sut tari pentru ca trebuie sa arunci plumbi grei si sa poti sa tragi de pesti in agataturi sau curent. Nu trebuie sa fie neaparat si usoare, ca nu arunci 170m si nu ai de ce sa dai bani in plus pentru calitate. Trebuie sa fie tari si "de tavaleala".
Din barca trebuie sa fie scurte si tari. Daca se poate cu un varf sensibil este si mai bine, dar pana acum numai fibra de sticla combina acesti parametrii.

Pe balti daca raportam lanseta la scosul pestilor si la marimea acestora, deja nivelul discutiei este foarte scazut. Adica iti iei lanseta moale ca oricum nu trage pestele prea tare ? Florine ... ! :)

Discutam gusturi ? Trebuie sa dai o gramada de bani pe o balalaie ca aia de care spui ca sa te simti bine. Nu, este suficient un feeder care face acelasi lucru, costa mult mai putin si se indoaie si mai mult.
Tu personal nu o sa fii niciodata satisfacut de lucruri ieftine.
Este felul tau de a fi, dar majoritatea pescarilor nu gandeste asa, iar 100% din cei care doresc un raport pret / utilitate cat mai bun, nu apreciaza astfel de pareri.
Am inteles ! Noul tip de pescuit e sa arunc cu plumb de 300 de grame la 200 de metri si sa scot caras si rosioara la 200 de grame :lol: :lol: :lol: !!!
Cine a zis ceva de 3,90 ???

Ca sa nu zic ca ai cam lipsit de la orele de marketing :lol: , se pare ca nu vorbim despre acelasi ''pescar de Dunare'' !
Cred ca ai uitat ca mi-am petrecut copilaria pe malul Dunarii in zonele Braila , Galati si Tulcea !!!

Tu la ''pescar de Dunare'' te referi la bogatii de prin zona Bucuresti - Ilfov care pleaca cu Jeep-uri , dube , remorci , zeci de lansete , barci , sonare , corturi si o gramada de echipament , tone de nada....etc. !!!

Eu ma refer la oamenii aia MULTI care :

- considera scumpa o lanseta de 50 de lei deci si ale tale sunt mega scumpe pentru ei , am si exemple concrete
- nu se gandesc ...pe care dintre dintre ''bateriile de lansete sa le folosesc'' acum , ei au intre 2 si 6 lansete de multe ori diferite modele...lungimi...putere
- ei folosesc aceleasi lansete si la Dunare si pe balti...etc. oriunde se duc
- umplu malurile Dunarii de la Gropeni pana la Cotul Pisicii si sunt multumiti tare cu orice peste peste 500 de grame
- fac lanseuri in medie de pana la 50 de metri , problema lor nu e sa gaseasca mega agataturi sau lansari de 500 de metri CI SA MAI GASEASCA UN LOC DE PESCUIT ORICARE AR FI EL

Inca am mai fost si am discutat fata in fata cu peste 20 de braileni care merg la pescuit pe care ii cunosc din copilarie !!! Multi au scule care nu depasesc 100 de euro in total !

Sa stii si tu ca pestele mare pe Dunare se prinde la plase si curent NU la undite si lansete si aici nu ma refer la bogatii enuntati mai sus care vin cu sonarul si dau cu momeala preferata la 2 milimetri de gura pestelui , bineinteles cu scule dedicate si cu barci si motoare intangibile pescarului normal...sa nu zic amarat ! Si dau in locuri inaccesibile celor care nu detin barca si motor !

Am zis ca dau exemplul concret ! Fratele meu :lol: ! Cand i-am recomandat niste lansete si mulinete sa zic destul de ieftine pentru cei de pe forum , sa zicem un 500 de lei lanseta cu mulineta , a inceput sa urle ''ceeeeee maaaaaa....esti nebun....eu nu arunc cu baniiii'' si sa-mi spuna ca el cu 500 de lei isi ia ''100 de lansete si mulinete'' !!!
Si nu e sarac deloc , probabil s-a adaptat la textele celorlalti pescari cu care merge el la pescuit si prefera sa dea banii in alte parti !
Dar cand i-am facut cadouri de lansete si mulinete , nu l-a deranjat absolut deloc , s-a dus sa se laude la ceilalti cu ''ce scule de fite are'' :lol: !!! Deci sculele scumpe...devin super doar daca sunt ''mocca'' :lol: !!!

Deci ramane cum am stabilit , fiecare are ''normalul lui'' , preferintele lui si lansetele preferate !!!

Nu te mai mintii singur cu "reusita in viata" alegand sa cumperi lucruri nejustificat de scumpe.

Cei care isi permit cu adevarat lucruri scumpe nu vorbesc despre ele pe internet !

Acum vorbesti de Dunare, sonare, plase, aparate. Si la astea te pricepi. :lol:

Faptul ca vrei sa pozezi in cunoscator pe lucruri de care habar nu ai l-am mai intalnit la un singur personaj de pe forum.
Coincidenta face ca si ala suferea de scule scumpe.
Tu pescuiesti singur si nu stie nimeni cum o faci, ... ala, identic, nici macar nu spune cine este.
Sunteti singurii de pe forum care justificati lucrurile prin faptul ca "va permiteti".
Sunteti singurii care folosesc expresia "avioane".
Preferati fix acelasi brand.
Amandoi aveti dragan de mine. :wink: :lol:
Nu cumva Florine ... ? :wink: :D
Ce zici ?

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Postarea e un atac la persoana , de la inceput pana la sfarsit fara vreo legatura cu subiectul !
Despre ''reusita in viata'' cu siguranta ca avem opinii diferite daca nu chiar diametral opuse !
Te citez ''Cei care isi permit cu adevarat lucruri scumpe nu vorbesc despre ele pe internet !'' .
Aici e sigur vorba de tine , cand vine vorba de tine personal nu mai tii cont de sfaturile tale de pe forum , nu mai e bun ce e ieftin , iti plac fineturile , scumpeturile , ''ieftenelele'' sunt bune doar pentru ceilalti ! Macar eu nu joc un rol duplicitar !
As putea sa intru si in detalii daca insisti si daca continui cu comentariile despre echipamentul meu !!!
Nu pozez in cunoscator , vorbesc despre ceea ce stiu !
Singurul lucru de care habar nu am cine e ''celalalt'' personaj si de care brand e vorba !
Pescar cu adevarat bun , cu mici exceptii , nu prea e nimeni pe forum si in nici un caz nici eu nici tu ! Pescarii foarte buni sunt aia care traiesc din prins PESTE nu din alte vanzari conexe , toata viata pe malul apei , cu mainile pline de bataturi de la tras la rame . Si nu pe baltile private , alea pline de peste , unde prinde aproape oricine !
Nu justific nimic , nimanui doar argumentez concret , ca nu iti place tie ce zic...asta-i alta problema !
Am inteles ca nu esti multumit de calitatea pescuitului meu , poate fi o chestie reciproca ...nu e problema , conteaza sa fiu eu multumit !
Nu stiu ce fumezi tu de te crezi vreun as al pescuitului si un celebru producator de scule , dar vreau si eu :lol: , cred ca sunt prea modest pe moment !
Nu consider ca detin scule scumpe ci unele decente , fata de altii sunt mic copil ! Toate sculele mele fac cat roata unuia de la masina !
Nu am deloc ''dragan la tine'' , am apreciat producatorul roman si faptul ca vrei sa produci ceva in Romania , desi destul de rar :D poti conversa decent dar de cand ai inceput sa te crezi cel mai bun pescar din lume si un Bil Ghei :lol: al sculelor de pescuit cred ca imi voi schimba discursul cu tine !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Vin Iun 12, 2020 23:41
Postarea e un atac la persoana , de la inceput pana la sfarsit fara vreo legatura cu subiectul !
Despre ''reusita in viata'' cu siguranta ca avem opinii diferite daca nu chiar diametral opuse !
Te citez ''Cei care isi permit cu adevarat lucruri scumpe nu vorbesc despre ele pe internet !'' .
Aici e sigur vorba de tine , cand vine vorba de tine personal nu mai tii cont de sfaturile tale de pe forum , nu mai e bun ce e ieftin , iti plac fineturile , scumpeturile , ''ieftenelele'' sunt bune doar pentru ceilalti ! Macar eu nu joc un rol duplicitar !
As putea sa intru si in detalii daca insisti si daca continui cu comentariile despre echipamentul meu !!!
Nu pozez in cunoscator , vorbesc despre ceea ce stiu !
Singurul lucru de care habar nu am cine e ''celalalt'' personaj si de care brand e vorba !
Pescar cu adevarat bun , cu mici exceptii , nu prea e nimeni pe forum si in nici un caz nici eu nici tu ! Pescarii foarte buni sunt aia care traiesc din prins PESTE nu din alte vanzari conexe , toata viata pe malul apei , cu mainile pline de bataturi de la tras la rame . Si nu pe baltile private , alea pline de peste , unde prinde aproape oricine !
Nu justific nimic , nimanui doar argumentez concret , ca nu iti place tie ce zic...asta-i alta problema !
Am inteles ca nu esti multumit de calitatea pescuitului meu , poate fi o chestie reciproca ...nu e problema , conteaza sa fiu eu multumit !
Nu stiu ce fumezi tu de te crezi vreun as al pescuitului si un celebru producator de scule , dar vreau si eu :lol: , cred ca sunt prea modest pe moment !
Nu consider ca detin scule scumpe ci unele decente , fata de altii sunt mic copil ! Toate sculele mele fac cat roata unuia de la masina !
Nu am deloc ''dragan la tine'' , am apreciat producatorul roman si faptul ca vrei sa produci ceva in Romania , desi destul de rar :D poti conversa decent dar de cand ai inceput sa te crezi cel mai bun pescar din lume si un Bil Ghei :lol: al sculelor de pescuit cred ca imi voi schimba discursul cu tine !
Stai linistit Florine. Nu ma cunosti deloc. Sunt modest in tot ce fac si in tot ce am. Nu arunc banii pe fite. Am fost prost o data, cu o masina de 40.000, dar am recunoscut asta public. Nu o mai am.
In rest, ma imbrac simplu, cel mai simplu de pe balta, chiar si de pe strada, pescuiesc din barca de cauciuc, nu am purtat niciodata ceas sau alte bijuterii, ma tund acasa, am mobila din pal melaminat in toata casa si este facuta de mine, ... ce vrei sa mai spun. Nu am nimic "de firma". Ne cumparam 90% din haine de la TEX.

"Ce fumez eu de ma cred un as al pescuitului"? :lol: Nu am fumat niciodata si nu m-am imbatat niciodata.
Nu ma cred as al pescuitului. Sunt castigator a zeci de concursuri tari, detin 3 recorduri nationale, am reprezentat Romania la Campionatul Mondial, am ajuns in toate finalele Campionatelor Nationale, mi-am cumparat casa acum 25 de ani ( unde am magazinul ) prinzand si vanzand peste. Am peste 50 tone de crap prinse in competitii ( pot dovedi ) si inca 50 tone in pescuitul la liber ( asta daca vrei sa ma crezi pe cuvant ). Zic eu ca am o oarecare experienta pe balta si din pozitia asta vorbesc. Nu m-am dat rotund niciodata in fata vreunui pescar, doar daca il manaca in popou sa-mi spuna el cum se prinde crapul pe Dunare ca un mare cunascator.
Am pescuit mult "de foame", ca de la parinti nu am luat un leu. Nu are cum unul cu viata mea sa arunce cu banii pe "lux".

Tu cine esti? Te vezi cu ceva superior ca sa imi tii discursuri ? Fumuri din bula din care iti este frica sa iesi si nimic mai mult.
Asa cum spuneam, fitele reprezinta un cacat pentru mine, indiferent ca sunt pe mine sau pe altcineva.
Hai sa nu ne vorbim de sus.

"dragan" de mine in asociere de personajul cu care semeni din multe puncte de vedere, era cu sens negativ, adica exact ce spui, respectiv ca nu ma inghiti asa de tare.

Motivul poate il aflam impreuna, odata cu descoperirea personajului de care aminteam.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Iun 13, 2020 1:16
Sunt modest in tot ce fac si in tot ce am. Nu arunc banii pe fite. Am fost prost o data, cu o masina de 40.000, dar am recunoscut asta public. Nu o mai am.
In rest, ma imbrac simplu, cel mai simplu de pe balta, chiar si de pe strada, pescuiesc din barca de cauciuc, nu am purtat niciodata ceas sau alte bijuterii, ma tund acasa, am mobila din pal melaminat in toata casa si este facuta de mine, ... ce vrei sa mai spun. Nu am nimic "de firma". Ne cumparam 90% din haine de la TEX.
Partea 1 a raspunsului !!!!!!!!!!!!!

Ok am inteles !!! Asta este Dan Mitranescu in varianta ''Gandacelul'' de Elena Farago !!!

Dar unde este varianta diametral opusa ? Unde ai lasat-o ? Cand apare ''titanul'' care se lupta cu toate multinationalele , ''atletul'' care se lupta cu influencerii cei rai , ''marele patron'' al celei mai tari firme de echipament de pescuit din Romania ,
cand apare ...te citez ''cel care a reusit in viata'' cu casa in Cotroceni , etc. muuuult , cand apare arogantul care daca vrea are bani sa-mi tapeteze umila mea casa de la tara cu MGS-uri ?

Eu am inteles bine ce poti ! Mai zici de mine ca sunt periculos :lol: :lol: :lol: ???
Pai tu jonglezi in discutii de la bogatul bogatilor la saracul saracilor , de la arogantul arogantilor la umilul umililor , de la agresor la victima !!! Cand ii faci pe toti prosti , inepti , etc. ....nu am timp sa scriu pagini intregi .....E PAMFLET si cand iti zice unul ''nu sunteti chiar dragut'' ....te victimizezi ca un fotbalist din ala care a fost atins de o musca si se tavaleste pe jos...cerand interventia medicilor !!!
O fi bine , o fi rau ???

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Iun 13, 2020 1:16
Nu ma cred as al pescuitului. Sunt castigator a zeci de concursuri tari, detin 3 recorduri nationale, am reprezentat Romania la Campionatul Mondial, am ajuns in toate finalele Campionatelor Nationale, mi-am cumparat casa acum 25 de ani ( unde am magazinul ) prinzand si vanzand peste. Am peste 50 tone de crap prinse in competitii ( pot dovedi ) si inca 50 tone in pescuitul la liber ( asta daca vrei sa ma crezi pe cuvant ). Zic eu ca am o oarecare experienta pe balta si din pozitia asta vorbesc. Nu m-am dat rotund niciodata in fata vreunui pescar, doar daca il manaca in popou sa-mi spuna el cum se prinde crapul pe Dunare ca un mare cunascator.
Am pescuit mult "de foame", ca de la parinti nu am luat un leu. Nu are cum unul cu viata mea sa arunce cu banii pe "lux".
Raspuns partea a doua !!!

Nu mai repet , am scris de o mie de ori pe forum unde m-am nascut si cum in copilarie am trait si pescuit pe si langa Dunare , Razelm , bratul Sfantul Gheorghe , toata zona intre Isaccea si Tulcea , toata Insula Mare , Blasova , pe canalul Macin , baltile din Braila , baltile din Galati , pe bratul Harapu , Agighiol , Babadag , Sabangia , Sarichioi , Murighiol , etc. , deci cand discut despre pescuit cu unul care a trait in Bucuresti....intelegi tu ! Sa imi mai zica si ala ca nu am habar e ................completeaza tu pe linia punctata !!!
Prin '63 prindeam primul meu crap de 4-5 kile...ca nu aveam cantar , cu undita de stuf in helesteu la Sabangia ! Tu unde pescuiai atunci ??? Aveam 4 ani !!!
Din nou nu mai repet impresiile mele despre concursurile intre unii , fara nici o legatura cu o reprezentativitate nationala si mondiala REALA !!! Totul e pe PRIVAT !!! Niste Braile mai de fite !!! Totusi eu pot respecta si RESPECT anumite performante !
Nu am vazut CAMPIONII MONDIALI ai Romaniei sa vina aici si sa fie aroganti cu nimeni !!! Chestie de obraz subtire...intelegi tu...sau se pare ca NU :oops: !!!
Am participat si eu la vreo 20 de Braile intre prieteni ! Am castigat vreo 16 ! Noi le-am numit campionate INTER GALACTICE deci sunt multiplu campion intergalactic :lol: ! Din cate stiu eu intergalactic e mai tare decat national :lol: !!!
Dar cand incepi tu sa te dai Nadia Comaneci si sa incepi sa devii arogant , sa incepi sa spui ca cine da cu lansete moi sunt prosti , ca aia care dau cu lansete mai scumpe sunt ''nejustificati/e''...ai decis tu asa...cine naiba ti-a cerut parerea , ca cine recomanda lansete placute sunt retarzi si de cand impui tu cu ce sa dea fiecare devine o dovada ori de tupeu maxim...din ala negativ...ori o problema de sanatate mintala !!!Numai ale tale sunt bune restul sunt manglitori !!! MEDICAMENTE !!! Cum sa pescuiesc eu PE BANII MEI CU CE VREI TU ??? Si de cand tupeul sa ma judeci si caracterizezi tu dupa sculele MELE ??? O viata mi s-a spus de catre multi ca am scule ieftine...deci de maron si acum vii tu sa imi spui ca alea ieftine sunt miezul !!! Si nu ieftine ci asaaa mai ieftine adica ale tale :lol: !!!Si daca nu iti convin tie alegerile mele sunt ...facut in toate felurile ca nu pescuiesc cu ale tale ??? Mai multe medicamente !!!
Nu ti-a cerut nimeni parerea ! Nici bugetarea ! Nici macar tangent !!!

Sa o lamurim si pe aia cu TONELE de peste cu care te tot dai rotund ! Asta imi aminteste de experientele mele din vanzari de la inceputuri ! Ma chinuiam la modul greu sa obtin o comanda din zona mea Braila+inca cinci judete invecinate de 5 milioane vechi pe un magazin...si alea mai bogate ! Colegii din Bucuresti aveau targete duble si eu ma gandeam cum se chinuie ei sa faca dublu ! Ii adulam !
Cand am ajuns la Bucuresti , prima mea comanda la 1 Mega....DECI 1 MAGAZIN a fost de 200 de milioane vechi !!!
Atunci am inteles cum colegii din Bucuresti isi faceau targetele din 2 magazine pentru toata luna deci munceau de .... :lol: !!!
Asa si cu tonele :lol: ! Oamenii din tara care prind baboi...daca prind 10 kile pe 48 de ore...e o partida exceptionala ca asta e acolo ...cand aud de tone se gandesc...wow !
Dar cand te duci pe Moara , Tancabesti , Peris , Varlaam , etc. si poti scoate sute de kile pe zi , tonele nu mai inseamna mare lucru !!!
Am si eu tonele mele de peste prinse , nu m-am laudat niciodata si ABSOLUT NICIODATA nu mi-am permis sa-i spun altui pescar ce bun sunt eu si ce slab e el...NICIODATA dar cand unul se stropeste pe tonele mele ....ma stropesc si eu pe tonele lui chiar daca or fi mai multe...ca eu nu lucrez in industria pescuitului , altfel exista timp mult mai mult dedicat si prindeam mult mai mult !!!
Vezi ca tonele de peste pe care ti le arogi sunt prinse DE ECHIPE si NU DE TINE SINGUR !!! Asta iar zice iar multe despre tine , iti asumi si meritele altora !!!
Urmeaza partea a treia !!!

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de pescarusull »

Am fost 48 de ore la pescuit si am prins un crap de 14 kg. Plus trei ciortani. Si unul de 5,2 kg. Si un ten de 6,6.
Pt mn a fost super partida. Nu am nevoie de 1 tona de peste. Eu personal nu pt asta vin pe balta.
Daca ar trage pestele in asa fel ... ar deveni obositor.
Deveniti maxim de nesuferiti cand incercati sa dovediti care o are mai mare.
Chiar penibili.
Mai bine va rezumati la lansete.
P.S. Nu te-ai imbatat niciodata Dane ? Nu stii ce ai pierdut :lol:
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Iun 13, 2020 1:16
Tu cine esti? Te vezi cu ceva superior ca sa imi tii discursuri ? Fumuri din bula din care iti este frica sa iesi si nimic mai mult.
Asa cum spuneam, fitele reprezinta un cacat pentru mine, indiferent ca sunt pe mine sau pe altcineva.
Hai sa nu ne vorbim de sus.

"dragan" de mine in asociere de personajul cu care semeni din multe puncte de vedere, era cu sens negativ, adica exact ce spui, respectiv ca nu ma inghiti asa de tare.

Motivul poate il aflam impreuna, odata cu descoperirea personajului de care aminteam.
Partea a treia !!!

Cine sunt eu ? Unde ? Aici pe forum ? Ca restul nu ii intereseaza pe forumisti !!!

Pe forum e simplu , doar tu nu vrei sa intelegi ! Sunt un simplu membru al forumului EXACT CA SI TINE , ca si ceilalti care NU sunt moderatori sau administratori !!!

Ce reprezinta fitele ? In opinia ta sau una generala ? Sunt diferite total !
In opinia generala fitele reprezinta , anumite alegeri de produse sau servicii pe bani foarte multi , de multe ori castigati ilegal sau din furt , politica adica tot furt sau alte categorii...sa nu le numesc aici care primesc bani NEMERITAT !!! Si pe care unii arunca mai multi bani fata de valoarea reala a produsului sau serviciului , ca daca munceau banii nu mai faceau asta ! Deci la mine cel putin nu e cazul !!!
Pentru tine fite reprezinta orice alt produs din pescuit care nu e al tau si costa mai mult decat al tau ! Medicamente !!!

Ce reprezinta ORICE pentru tine nu stiu daca cineva ti-a cerut parerea ! Cine naiba ti-a cerut tie sa faci tu clasificari sau sa emiti pareri inafara de ce vinzi tu ??? Eu in nici un caz si nici nu am vazut pe nimeni de pe forum sa iti ceara tie parerea despre alte scule , inafara de intrebari despre produsele tale ! Te mega supra estimezi !!!
Prescurtat parerea ta despre ce scule vreau sa-mi cumpar eu sau altii e egala cu 0 si asta ca sa fiu elegant !!! Cine naiba te-a declarat pe tine vreun guru al pescuitului , poate doar tu in imaginatia ta ???

Daca ma vad cu ceva superior ? In pescuit NU , nici superior nici inferior, pescuiesc doar pentru mine si nu ma compar cu nimeni ! Aici toti sunt pescari egali si toti cu calitatea de forumist EGALI IN DREPTURI ! In altele...pot sa scriu cateva carti pe care nu o sa poti sa le intelegi ! Deci pe acest forum repet suntem egali , restul nu face discutia pe acest forum !!!

Despre ''dragan'' te-am respectat mult mai mult decat meriti dupa cate rahaturi mi-ai aruncat ''in cap'' , nu poti sa suporti la infinit pe unul care te jigneste permanent DOAR pentru ca DOAR el crede ca e important , in rest nimeni nu-i impartaseste asta!!!
Primul meu Director General francez mi-a zis o gluma dar reala !!! "Daca tu te crezi cel mai bun...dar nimeni nu e de acord cu asta...cand vezi niste oameni in halate albe care cauta pe cineva...fugi cat te tin puterile...ca pe tine te cauta :lol: :lol: :lol: !!!" . Ti se potriveste :lol: !!!
Vad ca tot ma asemeni cu unii sau altii , eu nu fac asta din bun simt desi de mult timp semeni leit cu Popescu de la Federatie !!! Numai tu si ala traiti intr-o bula in care voi sunteti un fel de Don Quixote , in care DOAR VOUA vi se pare ca sunteti miezu...fara ca altcineva sa stie :lol: ! Tratamentul , medicamentele si cu ceva vointa pot face minuni !!!
Poate intr-un viitor ...sper relativ apropiat , o sa ai decenta sa imi multumesti ca te-am trezit din bula in care traiesti singur , tragi basini...iar basinile tale , pe care ti le mirosi singur , iti par Chanel No 5 !!!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

pescarusull scrie:
Sâm Iun 13, 2020 20:56
Am fost 48 de ore la pescuit si am prins un crap de 14 kg. Plus trei ciortani. Si unul de 5,2 kg. Si un ten de 6,6.
Pt mn a fost super partida. Nu am nevoie de 1 tona de peste. Eu personal nu pt asta vin pe balta.
Daca ar trage pestele in asa fel ... ar deveni obositor.
Deveniti maxim de nesuferiti cand incercati sa dovediti care o are mai mare.
Chiar penibili.
Mai bine va rezumati la lansete.
P.S. Nu te-ai imbatat niciodata Dane ? Nu stii ce ai pierdut :lol:
Desi in general nu imi plac postarile tale , aici ai punctat maxim ! Banuiesc ca i-ai prins SINGUR...fara o echipa in spate , sa iti asumi tot meritul echipei !!! Sau si tot ce au prins ceilalti membri din echipa ai trecut la tine ??? Vad ca la altii se intampla :D !!!
Felicitari pentru capturi !!!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Si daca vrea cineva sa stie cam cum se castiga anumite concursuri in Romania , va rog sa ma provocati ! Alea pe care le castiga ''unii'' cica performanti ! Am tacut prea mult ! Cu locuri aranjate , cu pesti adusi din alte parti in timpul concursului , cu dat cu sonarul cu saptamani inainte , cu invatat pestele la o anumita nada , cu multe altele ! Nu am dovezi doar presupun :wink: (bineinteles de la cei care nu vor sa vorbeasca) dar fac si eu un mare PAMFLET :wink: ...cum fac altii !!!
Din acest motiv nu vreau sa particip la nici un concurs !!! Si din altele !!!
PS - Nu sariti pe mine cei care fac concursuri fara miza puternica ! Nu la voi ma refer !!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florine, esti ZERO BARAT ca pescar si traiesti intr-o bula a ta. Geografie stie toata lumea. Tu, ca pescar, nu existi. Te citesc din doua vorbe.
Ai fost un sefulet de duzina pupat in popou de subalterni, un arogant toata viata ta pe care o credeai frumoasa, iar cand te-ai trezit in lumea reala te-ai baricadat in casa si de acolo te dai zmeu.

Eu stau cu tine de vorba dintr-un singur punct de vedere. Nu respect nimic la tine si nu reprezinti nici macar o firimitura din standardele mele. Nici macar ca ai facut bani nu respect, pentru ca i-ai facut mintind. Tu ii spui marketing. Pentru mine este mangleala, iar cand le-am dat la ... la manglitorii din pescuit, atunci ai capatat boala pe mine.
Stiu ca esti Albert.
Voiam numai sa aflu daca esti un frustrat care incearca sa se minta singur ca a realizat ceva in viata si se baga in seama cu baietii ca sa-si demonstreze asta, sau daca dupa ce te-ai lasat de meseria in care ai prostit femeile ani de zile sa se dea cu vaselina si sa se creada mai frumoase, acum prestezi aceeasi meserie, adica influencer pentru firmele de pescuit, jumulind gastele alea de care ma intrebai odata, respectiv scarbele care investesc in reclama mincinoasa sau in atacarea josnica a concurentei.

Am terminat orice discutie cu tine, pentru ca nici placerea de a ma juca cu mintea ta nu o mai am.
Daca am sa aflu ca ai luat bani de la ala cu care te cunosti si iti vorbeste cu "domnul Florin", adica unul care apeleaza la serviciile tale, o sa raspunda si el si tu pentru asta. Pe lege, nu te astepta la altceva.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”