Păreri m-line de la Dan Mitranescu

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

syyd
Mesaje: 303
Membru din: Mie Dec 29, 2010 23:10
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Re: Păreri m-line de la Dan Mitranescu

Mesaj de syyd »

Eu am folosit unul roșu de la Sufix acu 2 ani, acceasi problema, foarte puțin vizibil noaptea. M-line-ul galben e ok, daca pui lanterna pe el distingi direcția firului.

Trimis de pe al meu Redmi Note 5 folosind Tapatalk


Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Păreri m-line de la Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

ilar scrie:
Mar Feb 11, 2020 7:20
Trabucco se vede noaptea, dar au si alti fire rosii care bu se vad noaptea DELOC, cand pui lanterna pe ele si cu lumina albastra de la lanterna de la Dan se fac negre(cred de la asso), avea un amic, acum le-a inlocuit cu ceva fire mov care sunt in aceeasi situatie
Mie mi-a placut cum se vede rosu de la Trabucco. Culoarea asta am facut-o. Restul sunt putin mai spalacite si tind catre portocaliu.
Ziua castiga detasat cel rosu la vizibilitate.
Cand vin firele, o sa fac o filmare cu ambele in paralel, pe timp de noapte si de zi.

Avatar utilizator
eus
Mesaje: 900
Membru din: Dum Noi 28, 2010 12:20
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Păreri m-line de la Dan Mitranescu

Mesaj de eus »

P.S. saptamana asta apare si cel ROSU FLUO.
[/quote]

In momentul in care il primiti, se poate o prezentare video cu firul pe tambur ?
Multumesc.
Viitorul mă interesează foarte mult... este locul unde vreau să-mi petrec următorii ani de viață

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Păreri m-line de la Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

eus scrie:
Mar Feb 11, 2020 10:16
P.S. saptamana asta apare si cel ROSU FLUO.
In momentul in care il primiti, se poate o prezentare video cu firul pe tambur ?
Multumesc.
[/quote]
Sigur.

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Păreri m-line de la Dan Mitranescu

Mesaj de freespirit »

Am folosit firul M-line galben(nu fluo) de 0,25 mm, pentru antrenamente, pentru aruncări, mi-a plăcut cum se comportă, am câștigat destul de mult, la capitolul distanță, de asemenea, am folosit și M-line galben(nu fluo) de 0,45 mm, la plantat, pe Tâncăbești, și aici am fost mulțumit cum se descurcă, și ziua, și noaptea.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”