Fire monofilament pentru pescuitul crapului - păreri, preferințe și critici

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Fire monofilament pentru pescuitul crapului - păreri, preferințe și critici

Mesaj de Szilveszter »

r00nin2003 scrie:
Vin Iul 10, 2020 11:39
Claumar Invisiline- pescuiesc cu el de cand a aparut pe piata. Nu am avut nici o problema. Am folosit 0.20, 0.25 si 0.35.
Acum am pus și eu cel de o,30.noaptea nu se vede ,acum vedem cum se comportă...momentan rezistență la nod excelentă,diametru ok,

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Fire monofilament pentru pescuitul crapului - păreri, preferințe și critici

Mesaj de eugen dragnea »

Firul monofilament Trabucco T-Force Pro Carp 0.28mm/9.80kg/300m il am pe una din mulinete de 3 sezoane, pe celelalte 3 mulinete am schimbat de 2 ori firul, eu sunt foarte multumit de el este foarte rezistent atat la nod cat si la abraziune, este destul de moale cat sa poti face aruncari extreme (arunc cel mai departe cu el), problema este ca este aproape invizibil ziua...noaptea nu se vede deloc nici macar cu lanterna pusa pe el.

Pe celelalte 3 mulinete am Fir monofilament Trabucco TF XPS Long Cast Fluo 0,25mm/8,35kg/1200m , acesta in realitate are 0,28, nu este atat de "Long Cast" pe cat scrie pe eticheta, face peruca destul de des si nu se vede aproape deloc noaptea chiar daca are o culoare portocalie, singurul plus pe care-l are este rezistenta foarte mare la tensiune dar are o rezistenta redusa la abraziune si se rupe de la diferite distante.

Acum am luat de la Dan doi tamburi de M-line...revin cu impresii.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”