Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
gelu bar
Mesaje: 126
Membru din: Joi Noi 05, 2009 8:29
Puncte: 0
Localitate: baia mare

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de gelu bar »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Iul 29, 2020 17:12
gelu bar scrie:
Mie Iun 17, 2020 7:00
Dan Mitranescu scrie:
Lun Mai 11, 2020 15:09
gelu bar scrie:
Lun Mai 11, 2020 11:39
Va salut.D-le Dan am cumparat 2 mulinete de la dv.Bleck Surf 8000 nu ati putea sa-mi schimbati-inlocuiti clopotul de la manivela contra pret?sau alt brat compatibil?Va rog si multumesc frumos.
Salut!
Nu avem manivele separat. Trebuie gasit ceva compatibil, deoarece sunt cateva cote care difera intre mulinete.
Momentan nu gasesc o solutie.
Va salut.Nu sa gasit nimic pt.ele?Multumesc.
Salut.
Am gasit in cele din urma doua manivele care au manerul asemanator. Pot sa ti le dau, dar nu stiu cum se pot schimba. Axul hexagonal difera si nu se pot monta direct pe mulineta. Trebuie schimbat manerul sau manerul cu brat cu tot. Te rog sa suni la magazin daca le vrei.
Va multumesc frumos.Credeam ca ma-ti uitat.Maine o sa sun.

spricope
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Ian 31, 2015 19:36
Puncte: 0
Contact:

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de spricope »

Buna ziua. Stiu ca pare o intrebare stupida, dar totusi intreb
Pot gasi la dvs un varf pt o lanseta HAKUYO SIMAGO TELE CARP 3.60, 80-180 gr?

Multumesc

hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de hulk »

Buna seara,
As avea nevoie de o pariere pentru achiziția unui spod...
Ce mi ati recomanda între fl strategist 5lb/6lb sau mtx uni spod?
Pescuiesc cu fl strategist force plus cele de 4.25.. Folosesc spomb mediu cu betele cu care pescuiesc si duc undeva la 120 130m,fir se 0.25
Vreau spod sa folosesc spomb ul mare si sa ajung cam pe la aceeași distanta... E mult mai practic pt nadirea cu semințe.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

spricope scrie:
Dum Aug 02, 2020 19:13
Buna ziua. Stiu ca pare o intrebare stupida, dar totusi intreb
Pot gasi la dvs un varf pt o lanseta HAKUYO SIMAGO TELE CARP 3.60, 80-180 gr?

Multumesc
Cu parere de rau, dar nu avem varful respectiv.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

hulk scrie:
Dum Aug 02, 2020 21:17
Buna seara,
As avea nevoie de o pariere pentru achiziția unui spod...
Ce mi ati recomanda între fl strategist 5lb/6lb sau mtx uni spod?
Pescuiesc cu fl strategist force plus cele de 4.25.. Folosesc spomb mediu cu betele cu care pescuiesc si duc undeva la 120 130m,fir se 0.25
Vreau spod sa folosesc spomb ul mare si sa ajung cam pe la aceeași distanta... E mult mai practic pt nadirea cu semințe.
Toate Spod-urile mentionate sunt bune.
Pentru spombul mare recomand pe cel de 6lb de la FL si Uni Spod. Diferenta de pret dintre cele doua modele vine de la inele si material. Uni Spod este la aceeasi greutate, dar este o idee mai tare.

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Valerian »

Buna ziua as avea o întrebare nu puteți sa faceți cobre de nadire mai lungi de 106cm adică 120 respectiv 130 cm la un pret mai bun celor existente pe piata??

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Valerian scrie:
Lun Aug 03, 2020 10:08
Buna ziua as avea o întrebare nu puteți sa faceți cobre de nadire mai lungi de 106cm adică 120 respectiv 130 cm la un pret mai bun celor existente pe piata??
Nu a fost cererea atat de mare in comparatie cu lungimea actuala si nu ne prea baga in seama fabrica cu cateva sute de bucati. Cautam o solutie .

gelu bar
Mesaje: 126
Membru din: Joi Noi 05, 2009 8:29
Puncte: 0
Localitate: baia mare

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de gelu bar »

gelu bar scrie:
Mie Iul 29, 2020 20:56
Dan Mitranescu scrie:
Mie Iul 29, 2020 17:12
gelu bar scrie:
Mie Iun 17, 2020 7:00
Dan Mitranescu scrie:
Lun Mai 11, 2020 15:09
gelu bar scrie:
Lun Mai 11, 2020 11:39
Va salut.D-le Dan am cumparat 2 mulinete de la dv.Bleck Surf 8000 nu ati putea sa-mi schimbati-inlocuiti clopotul de la manivela contra pret?sau alt brat compatibil?Va rog si multumesc frumos.
Salut!
Nu avem manivele separat. Trebuie gasit ceva compatibil, deoarece sunt cateva cote care difera intre mulinete.
Momentan nu gasesc o solutie.
Va salut.Nu sa gasit nimic pt.ele?Multumesc.
Salut.
Am gasit in cele din urma doua manivele care au manerul asemanator. Pot sa ti le dau, dar nu stiu cum se pot schimba. Axul hexagonal difera si nu se pot monta direct pe mulineta. Trebuie schimbat manerul sau manerul cu brat cu tot. Te rog sa suni la magazin daca le vrei.
Va multumesc frumos.Credeam ca ma-ti uitat.Maine o sa sun.
Va salut d-le Dan.Am sunat la magazin pt.manivele iar doamna respectiva mi-a spus ca nu sant compatibile.Ce sa stiu sa fac?Sa vi le trimit sau sa le cumpar sa vad daca se potrivesc?Ms.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

gelu bar scrie:
Lun Aug 03, 2020 15:16

Va salut d-le Dan.Am sunat la magazin pt.manivele iar doamna respectiva mi-a spus ca nu sant compatibile.Ce sa stiu sa fac?Sa vi le trimit sau sa le cumpar sa vad daca se potrivesc?Ms.
Salut!
Iti ofer manivelele gratuit.
Problema este ca nu se potrivesc pe hexagon si trebuiesc schimbate manerele cu cele existente pe mulinete ( nu toata manivela ). Teoretic trebuie sa se potriveasca manerele de plastic, in schimb nu stiu cum se pot schimba, pentru ca nu am schimbat niciodata. Eu asta am spus si in mesajul trecut.
Te rog sa mai suni o data si daca mai incearca sa te conving ca nu se potrivesc pe hexagon, sa nu cedezi. :D
Ii spui ca le vrei indiferent cum. :D
P.S. am cercetat cazul si a existat o incurcatura din dorinta de a te ajuta sa nu gresesti. :D

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Rus Bogdan »

Buna ziua domnul Dan, pe cand credeti ca va reveni in stoc Lanseta Hakuyo MTX 14 SPOD; sau o alta recomandare?
Multumesc!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”