Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dunca Sergiu scrie:
Dum Aug 09, 2020 23:06
DL.Dan problema plati on-line se va rezolva curand aveti o estimare cat timp mai dureaza pana la remediere?Ma referer la cardurile visa , mastercard etc .Multumesc.
Imi pare rau, dar anul acesta nu mai este disponibila plata cu cardul.
Se lucreaza la site si exista vulnerabilitati ce nu permit plata cu cardul.

Sigi
Mesaje: 109
Membru din: Mar Ian 05, 2016 17:33
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Sigi »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Aug 08, 2020 20:50
Sigi scrie:
Vin Aug 07, 2020 9:44
Conform descrierilor celor doua lansete (MTX UNI Spod si MTX 14 Spod) au aceeasi greutate - 520 g si preturile sunt destul de apropiate (UNI e mai scumpa cu 20 lei). Care e de fapt diferenta dintre ele? in alta ordine de idei, care este valoarea minima a comenzii pe danmitranescu.ro pentru ca transportul sa fie gratuit? Sau nu exista o asemenea facilitate?
Uni Spod este mai moale. 14 Spod era foarte tare si destul de greu de folosit. Era si mai greu. Eu stiu ca avea 550g. Cred ca e gresita descrierea. Nu il mai aduc.
Uni spod vine cu seria de inele tip K si de aici un plus in cost.

Transportul este detaliat pe site in pagina fiecarui produs la rubrica "detalii transport", cat si in subsolul paginilor la "Costuri transport si transport gratuit".
( Peste 200 lei transportul este gratuit. )
Multumesc pentru informatii. Cred ca ma arunc la un UNI Spod pe saptamana viitoare...

Alex_S
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Oct 05, 2019 13:26
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Alex_S »

Buna seara,

Husa din fotografiile de mai jos o folosesc pentru 4 lansete MTX 8 black edition din 3 tronsoane , echipate cu mulinete MT14000, XY8000 si YH8000.

Problema pe care o am este ca atunci cand las mulinetele stranse pe lansete se aseaza fix, presat in husa - buzunarul dedicat mulinetelor( lungimea husei e perfecta pentru lungimea lansetelor) , in felul acesta tensionez husa si sunt cusaturi care cedeaza.

Ce solutie imi recomandati pentru a evita aceasta situatie , exceptand varianta de a scoate mulinetele de pe lansete si a le aseza individual mai sus sau mai jos in buzunar ?

Aveti disponibila alta husa cu buzunarul pozitionat mai spre centru ?

Multumesc.
Fişiere ataşate
d3.jpg
d3.jpg (301.59 KiB) Vizualizat de 1259 ori
d2.jpg
d2.jpg (318.16 KiB) Vizualizat de 1259 ori
c4.jpg
c4.jpg (85.34 KiB) Vizualizat de 1259 ori
c1.jpg
c1.jpg (72.04 KiB) Vizualizat de 1259 ori

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alex_S scrie:
Mie Aug 12, 2020 20:13
Buna seara,

Husa din fotografiile de mai jos o folosesc pentru 4 lansete MTX 8 black edition din 3 tronsoane , echipate cu mulinete MT14000, XY8000 si YH8000.

Problema pe care o am este ca atunci cand las mulinetele stranse pe lansete se aseaza fix, presat in husa - buzunarul dedicat mulinetelor( lungimea husei e perfecta pentru lungimea lansetelor) , in felul acesta tensionez husa si sunt cusaturi care cedeaza.

Ce solutie imi recomandati pentru a evita aceasta situatie , exceptand varianta de a scoate mulinetele de pe lansete si a le aseza individual mai sus sau mai jos in buzunar ?

Aveti disponibila alta husa cu buzunarul pozitionat mai spre centru ?

Multumesc.
Salut, ai incercat sa pui doua cotoare invers. Poate se decaleaza pozitia mulinetelor si intra mai usor.

O alta varianta este sa scoti o mulineta.

Huse mai largi nu sunt. Mai caut solutii. Daca gasesc ceva, am sa anunt.

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de pycostef »

Buna ziua...am făcut o comandă pe site și am scris la observații că doresc ridicarea acesteia din magazinul fizic...mă anunță cineva când ajunge comanda in magazin sau trebuie sa sun eu la magazin ? Mulțumesc frumos!
<*)))))><{
Ene Stefan

Alex_S
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Oct 05, 2019 13:26
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Alex_S »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Aug 13, 2020 1:36
Alex_S scrie:
Mie Aug 12, 2020 20:13
Buna seara,

Husa din fotografiile de mai jos o folosesc pentru 4 lansete MTX 8 black edition din 3 tronsoane , echipate cu mulinete MT14000, XY8000 si YH8000.

Problema pe care o am este ca atunci cand las mulinetele stranse pe lansete se aseaza fix, presat in husa - buzunarul dedicat mulinetelor( lungimea husei e perfecta pentru lungimea lansetelor) , in felul acesta tensionez husa si sunt cusaturi care cedeaza.

Ce solutie imi recomandati pentru a evita aceasta situatie , exceptand varianta de a scoate mulinetele de pe lansete si a le aseza individual mai sus sau mai jos in buzunar ?

Aveti disponibila alta husa cu buzunarul pozitionat mai spre centru ?

Multumesc.
Salut, ai incercat sa pui doua cotoare invers. Poate se decaleaza pozitia mulinetelor si intra mai usor.

O alta varianta este sa scoti o mulineta.

Huse mai largi nu sunt. Mai caut solutii. Daca gasesc ceva, am sa anunt.
Eventual imi puteti recomanda o husa individuala pentru MTX 8 BE din 3 tronsoane echipat cu mulineta ?

Multumesc.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alex_S scrie:
Lun Aug 17, 2020 17:58

Eventual imi puteti recomanda o husa individuala pentru MTX 8 BE din 3 tronsoane echipat cu mulineta ?

Multumesc.
Imi pare rau, dar alta varianta de husa care sa ofere spatiu mai mare pentru mulinete nu avem.
Am retinut aspectul si daca se iveste ceva, am sa anunt.
Oricand, cu placere.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

pycostef scrie:
Joi Aug 13, 2020 17:41
Buna ziua...am făcut o comandă pe site și am scris la observații că doresc ridicarea acesteia din magazinul fizic...mă anunță cineva când ajunge comanda in magazin sau trebuie sa sun eu la magazin ? Mulțumesc frumos!
Acum am citit. Bine ca s-a rezolvat. :)
Multumesc si eu.

hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de hulk »

Salutare,

Ati scos plata cu cardul de pe site? :(
N-o mai gasesc...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

hulk scrie:
Mar Aug 18, 2020 9:08
Salutare,

Ati scos plata cu cardul de pe site? :(
N-o mai gasesc...
Da, anul acesta plata cu cardul ramane oprita. Imi pare rau.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”