Dunare - insula mica a Brailei

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
happah1
Mesaje: 35
Membru din: Dum Feb 24, 2019 12:57

Dunare - insula mica a Brailei

Mesaj de happah1 »

Salutare,

La finalul lunii August voi face pentru prima oara o expeditie cu cortul pe Dunare. Fiind prima iesire de acest gen (si defapt si prima iesire pe Dunare, cu exceptia deltei), nu cunosc deloc unde se poate pescuit, in ce conditii, etc.
Din ce informatii poti obtine asa de pe net, mi-a facut cu ochiul Insula Mica a Brailei. Ati pescuit pe aceasta zona? Daca da, in ce zone (ce canale) si cam care sunt conditiile (adancime, curent, etc). Ma gandeam sa campam pe interiorul insulei si sa pescuim pe canalul navigabil, speciile vizate fiind in special crapul.

Daca aveti orice sugestie legata de locatie, va rog nu va sfiiti. Nu am mai iesit niciodata pe Dunare pana acum si chiar nu stiu de unde sa incep.

P:S: Am observat pe multe grupuri ca multi devin ofensati si agresivi cand cineva intreaba de locuri de pescuit pe Dunare. Nu doresc coordonatele exacte, nu vreau sa fur locul nimanui. Ce mi-as dori sunt simple recomandari de zone/brate accesibile cu masina (nu dispunem de barca), unde se poate campa 2-3 zile si unde Dunarea "tine peste".

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Avatar utilizator
zuuluf
Mesaje: 533
Membru din: Joi Aug 05, 2010 18:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Dunare - insula mica a Brailei

Mesaj de zuuluf »

Salut!
Nu stiu daca vei primi raspunsuri, oamenii de obicei nu se prea ingramadesc sa dea detalii, fiecare stie de ce, in fine, daca ai nevoie de ceva informatii, legate de pescuit, dar in zona de tulcea, murighiol sau mahmudia, te pot ajuta cu placere, lasa-mi un pm cu nr tau si iti dau toate detaliile ca este foarte mult de scris. Asta daca esti interesat sa mergi in zona asta.
Toate cele bune!
Voinescu Ciprian

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Dunare - insula mica a Brailei

Mesaj de eugen dragnea »

Invazie de tantari maxima...nu se poate sta la umbra ziua...au fost niste amici ieri si nu au rezistat pana seara...s-au mutat in zona Giurgeni unde este mai acceptabil...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”