Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

syyd scrie:
Sâm Sep 19, 2020 9:27
Sa inteleg ca o sa aduceti anul viitor? Diferenta de pret?

Trimis de pe al meu SM-G970F folosind Tapatalk
Nu am nicio informatie in acest sens.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alex_S scrie:
Mar Sep 22, 2020 21:50
Buna seara, cand vor intra in stoc plumbii grippa? Multumesc.
Salut,
Se lucreaza la ei. Vor intra in stoc peste aprox. 10 zile.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alexandru Popescu scrie:
Mie Sep 23, 2020 15:31
Salut Dan,


M-am uitat pe website si vreau sa cumpar cateva produse.
Intrebarea mea pentru tine este daca pot cumpara cu livrare in Anglia.
Nu am regasit pe website sau poate am omis.
Merci!
Salut,
Cu parere de rau, dar nu livram comenzi in afara tarii.

ejas
Mesaje: 156
Membru din: Joi Dec 18, 2014 11:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de ejas »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Sep 26, 2020 21:50
Ma scuzati, am lipsit pentru ca am avut putintica treaba: :D
Imagine
FELICITARI DANE, de fapt felicitari intregii echipe !!!
Locul I, la 100 kg de locul 2...

Cum ai facut diferenta... asta...???

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de razvan u. »

Dan Mitranescu scrie:
Sâm Sep 26, 2020 21:50
Ma scuzati, am lipsit pentru ca am avut putintica treaba: :D


Imagine
Am spus și pe balta, o scriu și aici : felicitări Dan&Echipa pentru rezultat.
Mai stai și acasă. :-)
C. S. PELICANUL

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

ejas scrie:
Dum Sep 27, 2020 1:25

FELICITARI DANE, de fapt felicitari intregii echipe !!!
Locul I, la 100 kg de locul 2...

Cum ai facut diferenta... asta...???
Multumesc pentru felicitari !
Diferenta de 100 kg fata de locul 2 este mica pentru Sarulesti.
Am mers aproape toate cele 7 zile ale concursului la o diferenta de 20-30kg fata de locul 2, mai exact o diferenta de doi pesti. O tensiune permanenta care face ca orice trasatura sa iti ridice adrenalina la maximum, iar scosul pestilor mari printre agataturi completeaza senzatia pe care eu unul nu o mai am pe alta pista de concurs.
Sarulestiul este cea mai complexa balta pe care o cunosc. Nici nu cred sa existe mai mult de atat.
Crapi vigurosi cu media de peste 10 kg, cu multe exemplare de peste 20kg, scoicari de 20-40kg , cu teni de 10-20kg , cu adancimi productive intre 1 si 6 m, nada multa, ... nada putina, 24 ore fara trasatura sau 200 kg in cateva ore, bila de 30mm sau doua bobite de porumb, ... totul face parte dintr-o partida de pescuit pe acest lac.
Cine gaseste metoda optima adaptata momentului are de castigat.
Asta a fost si cazul meu, ultimele 6 ore aducand pe fisa noastra de capturi sase crapi cu o greutate totala de 75kg. De aici a aparut si diferenta de aproape 100kg fata de locul 2, deoarece ei nu au mai prins nimic in aceeasi perioada.

Am castigat Sarulestiul a 3-a oara in concursuri puternice. Premii mari, ambitii pe masura, echipe pregatite la cel mai inalt nivel, echipe "bazate" venite din strainatate, 7 zile care fac ca priceperea sa se completeze obligatoriu cu rezistenta pentru obtinerea unui rezultat bun. Foarte greu, dar frumusetea este pe masura.
Mi-am indeplinit o ultima ambitie in competitiii, deoarece nu stiu sa mai fi castigat cineva 3 concursuri pe acest lac.

P.S. am facut drill de doua ore avand in minte :D scoicar de peste 30kg ce imi aducea si locul unu in clasamentul best 5, plus "captura concursului", dar am reusit sa aduc la barca un sturion de peste 100 kg :D . Am vrut sa il scot la pozat incercand sa il trag la mal. In minciog nici nu se punea problema sa intre, iar in barca nu puteam sa il trag pentru ca avea tepi si-mi era frica sa nu sparg barca. In timp ce il tineam de coada si incercam sa ma joc de-a "batranul si marea", sturionul si-a recapatat din puteri si a inceput sa tea din coada puternic si amplu. :D Am pus doua maini pe coada, priza era foarte buna, eram increzator. A inceput sa dea cu mine de balonul barcii ( am si eu 100 asa ca trebuia sa fie echilibrata treaba :D ), dar senzatia era ca scutur carpeta de pe hol cu Kliciko la capatul celalalt. :D Asa ca am considerat ca nu are rost sa mai pierd timpul cu poze. Ce-mi trebuie mie poze ?! :D Si dus a fost.
Peripetii de Sarulesti ! :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

razvan u. scrie:
Dum Sep 27, 2020 11:14
Am spus și pe balta, o scriu și aici : felicitări Dan&Echipa pentru rezultat.
Mai stai și acasă. :-)
Multumesc . Stiu ca din partea ta au fost intodeauna sincere, chiar si cand ti-am luat locul unu pe Tancabesti. :D
Apreciez foarte mult aceasta calitate a oamenilor de a reusi sa treaca de la o stare de "rautate" impotriva unui adversar intr-o competitie, la una de prietenie asa cum este normal sa fie intre oameni ce au pasiuni comune.
Nu condamn pe cine nu poate sa fie asa, dar am maxim respect pentru cei care pot sa o faca.

Stau acasa. :) A mai castigat cineva Sarulestiul de 3 ori ? Sa nu ma pacalesti ! :D

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de odsec »

Buna, Dan o intrebare am comandat class new concept inca nu am avut timp sa incerc ,si intrebarea unde lasi plumbul ,la care inel cand aruncii multumesc

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

odsec scrie:
Mar Sep 29, 2020 16:07
Buna, Dan o intrebare am comandat class new concept inca nu am avut timp sa incerc ,si intrebarea unde lasi plumbul ,la care inel cand aruncii multumesc
Salut,
Plumbul se lasa optim in zona spigotului, indiferent de lanseta, respectiv intre primele doua inele.
Cu placere. Multumesc si eu pentru comanda.

Brinzei Dorel
Mesaje: 3
Membru din: Lun Sep 28, 2020 23:54

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Brinzei Dorel »

Buna seara, domnule Dan.
Am 4 lansete MTX14 luate in 2012. Va rog sa ma sfatuiti ce mulinete tot din clasa Hakuyo s-ar potrivi pentru lansetele mentionate.
As vrea sa mearga usor si fara vibratii, potrivita pentru aruncarea la distanta.

Multumesc!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”