NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
eus
Mesaje: 900
Membru din: Dum Noi 28, 2010 12:20
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de eus »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Apr 16, 2021 12:17
eus scrie:
Vin Apr 16, 2021 10:18
Salut Dane,
LANSETA HAKUYO MTX 14 BLACK EDITION, pe can crezi ca o sa fie disponibila ?
Salut,
In toamna, ... mai exact de la anul. Anul acesta nu cred ca ajung pentru a fi si folosite.
Multumesc mult !
Ai putea sa-mi spui care ar fi diferentele intre LANSETA HAKUYO MTX 14 BLACK EDITION si LANSETA HAKUYO MTX 14 NEW CONCEPT (inafara celor 50 lei :-)
Viitorul mă interesează foarte mult... este locul unde vreau să-mi petrec următorii ani de viață

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

eus scrie:
Vin Apr 16, 2021 12:54
Dan Mitranescu scrie:
Vin Apr 16, 2021 12:17
eus scrie:
Vin Apr 16, 2021 10:18
Salut Dane,
LANSETA HAKUYO MTX 14 BLACK EDITION, pe can crezi ca o sa fie disponibila ?
Salut,
In toamna, ... mai exact de la anul. Anul acesta nu cred ca ajung pentru a fi si folosite.
Multumesc mult !
Ai putea sa-mi spui care ar fi diferentele intre LANSETA HAKUYO MTX 14 BLACK EDITION si LANSETA HAKUYO MTX 14 NEW CONCEPT (inafara celor 50 lei :-)
Diferenta este cea din descrierea variantei New Concept. Avantajul dat de un numar mai mare de inele, "caderea" in trei inele si reducerea greutatii inelelor pe varf ( pe scurt New Concept ) este descris pe pagina produselor. Mai mult nu am ce sa spun.

P.S. nici MTX 14 New Concept nu este in stoc. Parerea mea este ca mai bine arunci o privire la Tazura Class. :wink:
https://danmitranescu.ro/lansete-crap/1 ... -2021.html

ejas
Mesaje: 156
Membru din: Joi Dec 18, 2014 11:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de ejas »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Apr 16, 2021 12:28
ejas scrie:
Vin Apr 16, 2021 11:54
soryn scrie:
Vin Apr 16, 2021 10:52
Dan esti modest , eu folosesc Class NC cu pungi PVA de 150-180g si inca nu am rupt lansetele .
Salut,

Intrebarea este la ce distanta ajungi tu cu Class NC si pungi de 150-180g?

Modul in care se rupe o lanseta e alta discutie.

Eu, personal, pe baltile din Bucuresti trebuie sa ajung cu pungi de 130-140g la distante de 150m.

Multumesc,
Obligatoriu fir de 0,20. Altfel nu se poate arunca la 150m cu punga solubila. Daca este de 130-140g, din care plumbul are doar 90g, atunci nu cred sa se poata trece de 140m.
Nu am pescuit cu pungi pe distanta, dar cu saci cat nuca si plumbi de 120g am zeci de mii de aruncari. :)
Arunc peste 160m in combinatia asta.
Da,

Din pacate pe Moara Vlasiei si pe Hermes Peris diametrul minim e de 0.25...

Si intr-adevar, in ultimii 2 ani, in care din cind in cind am aruncat cu pungi solubile si plumbii tai striati, nu am trecut de 130-140m.

O sa cumpar citiva plumbi cub de 90g si mai incercam... Saculetul e sfint in rest..

Multumesc,

soryn
Mesaje: 107
Membru din: Mar Ian 21, 2020 15:51
Puncte: 0
Localitate: cluj

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de soryn »

Buna ziua ,

Nu sunt un lansator de top , cu bag de 150-180g pescuiesc la aprox. 80-90 m ( fir mono 0,23 + inaintas textil 0,25mm )
Ideea era ca lansetele duc greutati mari si nu se rup , dar trebuie incarcate progresiv si nu exploziv ca si la o montura elicopter . Personal cu bag de 130g sigur nu ajung la 140m . In schimb am amici care pescuiesc cu combinatia plumb 70g + pelete = bag 120-130g si ajung la peste 140m adica intre insule pe lacul Iannis . Mono de 0.20mm + textil 0,25mm.
Sper ca am fost de ajutor .
Capturi de poveste va doresc la toti .

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de ilar »

[. In schimb am amici care pescuiesc cu combinatia plumb 70g + pelete = bag 120-130g si ajung la peste 140m adica intre insule pe lacul Iannis . Mono de 0.20mm + textil 0,25mm.
Sper ca am fost de ajutor .
Capturi de poveste va doresc la toti .
[/quote]

Dar pe Iannis parca e obligatoriu mono de 25!!!

Avatar utilizator
eus
Mesaje: 900
Membru din: Dum Noi 28, 2010 12:20
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de eus »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Apr 16, 2021 17:29
eus scrie:
Vin Apr 16, 2021 12:54
Dan Mitranescu scrie:
Vin Apr 16, 2021 12:17
eus scrie:
Vin Apr 16, 2021 10:18
Salut Dane,
LANSETA HAKUYO MTX 14 BLACK EDITION, pe can crezi ca o sa fie disponibila ?
Salut,
In toamna, ... mai exact de la anul. Anul acesta nu cred ca ajung pentru a fi si folosite.
Multumesc mult !
Ai putea sa-mi spui care ar fi diferentele intre LANSETA HAKUYO MTX 14 BLACK EDITION si LANSETA HAKUYO MTX 14 NEW CONCEPT (inafara celor 50 lei :-)
Diferenta este cea din descrierea variantei New Concept. Avantajul dat de un numar mai mare de inele, "caderea" in trei inele si reducerea greutatii inelelor pe varf ( pe scurt New Concept ) este descris pe pagina produselor. Mai mult nu am ce sa spun.

P.S. nici MTX 14 New Concept nu este in stoc. Parerea mea este ca mai bine arunci o privire la Tazura Class. :wink:
https://danmitranescu.ro/lansete-crap/1 ... -2021.html
Salut Dane,
Intrebarile despre MTX14 New Concept si Black Edition erau in numele unui prieten (el nu are cont)care doreste sa achizitioneze 2 lansete pentru distanta, dar sa nu fie foare rigide in dril. (MTX 14 se comporta fain si in dril)
Avand in vedere ca nu a tinut in mana pana acum lanseta Tazura Class, si nici nu stim pe nimeni care a folosit-o, intrebarea este :
exista posibilitatea sa comade 2 lansete, sa faca niste lanseuri cu ele pe balta, iar in situatia in care nu sunt pe mana lui sa le returneze ?
Multumesc.
Viitorul mă interesează foarte mult... este locul unde vreau să-mi petrec următorii ani de viață

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

eus scrie:
Mar Apr 20, 2021 11:04

Salut Dane,
Intrebarile despre MTX14 New Concept si Black Edition erau in numele unui prieten (el nu are cont)care doreste sa achizitioneze 2 lansete pentru distanta, dar sa nu fie foare rigide in dril. (MTX 14 se comporta fain si in dril)
Avand in vedere ca nu a tinut in mana pana acum lanseta Tazura Class, si nici nu stim pe nimeni care a folosit-o, intrebarea este :
exista posibilitatea sa comade 2 lansete, sa faca niste lanseuri cu ele pe balta, iar in situatia in care nu sunt pe mana lui sa le returneze ?
Multumesc.
Salut.
Sigur ca exista aceasta posibilitate.
Sa ai incredere in recomandarea mea. Nu o fac pentru ca nu am 14-le in stoc. O sa observi diferentele. :wink:

Avatar utilizator
eus
Mesaje: 900
Membru din: Dum Noi 28, 2010 12:20
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de eus »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Apr 20, 2021 16:51
[quote=eus post_id=768595 time=1618905883 user_id=12115
Salut Dane,
Intrebarile despre MTX14 New Concept si Black Edition erau in numele unui prieten (el nu are cont)care doreste sa achizitioneze 2 lansete pentru distanta, dar sa nu fie foare rigide in dril. (MTX 14 se comporta fain si in dril)
Avand in vedere ca nu a tinut in mana pana acum lanseta Tazura Class, si nici nu stim pe nimeni care a folosit-o, intrebarea este :
exista posibilitatea sa comade 2 lansete, sa faca niste lanseuri cu ele pe balta, iar in situatia in care nu sunt pe mana lui sa le returneze ?
Multumesc.
Salut.
Sigur ca exista aceasta posibilitate.
Sa ai incredere in recomandarea mea. Nu o fac pentru ca nu am 14-le in stoc. O sa observi diferentele. :wink:
[/quote]

Mulțumesc mult.
Am.lansat deja comanda .
Viitorul mă interesează foarte mult... este locul unde vreau să-mi petrec următorii ani de viață

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

eus scrie:
Mar Apr 20, 2021 18:17

Mulțumesc mult.
Am.lansat deja comanda .
Multumesc si eu.

Avatar utilizator
iongorgan
Mesaje: 71
Membru din: Mar Apr 14, 2020 22:19
Puncte: 0
Localitate: Bacău

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de iongorgan »

Vă salut dl Dan.
Aveți spod de 3.6 la vanzare?
Cu stimă.

Trimis de pe al meu YAL-L21 folosind Tapatalk


senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”