Tazura Sublim

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Mihai .
Mesaje: 14
Membru din: Joi Apr 04, 2019 6:41

Tazura Sublim

Mesaj de Mihai . »

Pareri de la cine le-a folosit

cata_cluj
Mesaje: 192
Membru din: Mie Oct 12, 2011 20:29
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca

Re: Tazura Sublim

Mesaj de cata_cluj »

Salut,si eu sunt interesat de subiect

raevainvest
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 23, 2021 18:23
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Tazura Sublim

Mesaj de raevainvest »

Buna ziua

Eu folosesc setul de 4 Lansete Tazura Sublim + Tazura MX 14000(cu tambur de 10000), fir M-line rosu 0,25 mm. Pot sa va spun ca sunt foarte multumit de ele, deoarece fata de MTX14 pe care l-am vandut, este un pic mai moale. Am aruncat, cu saculet solubil cu 3 boilies de 20 si 22 mm(5-6g/buc) + 1 pe fir, plumb de 90 g(montura plumb pierdut) 108 Metri. Nu am o tehnica foarte buna si nici forta foarte mare dar sunt multumit deocamdata.
Dar ceea ce imi place cel mai mult e ca la drill este foarte placut, lucreaza singura, frana la mulinete lucreaza impecabil, e drept ca am uns saibele cu un pic de vaselina alba, foarte finut, pentru ca imi place sa mesteresc. Colegii de pe balta au ramas surprinsi de distanta de aruncare, de cum lucreaza in drill si cat este de usoara, deoarece nu cunosteau firma Tazura.
Am cochetat cu ideea sa-mi cumpar Tazura Class(Un fel de MTX14 imbunatatit), dar acuma ma bucur ca am ales varianta care imi satisface toate cerintele la pescuit(distanta+Drill).
Sper ca am reusit sa va ajut cat de cat cu aceste informatii. O sa incerc sa va postez si cateva capturi care le-am scos cu ele.
Maine seara ma duc la o noua partida de 48 h.
Fire intinse si zbuciumate, tuturor.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

raevainvest
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 23, 2021 18:23
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Tazura Sublim

Mesaj de raevainvest »

4 Lansete Tazura Sublim + Tazura MX 14000(cu tambur de 10000), fir M-line rosu 0,25 mm.
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”