Minciog Tazura

Moderator: Dan Mitranescu

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Minciog Tazura

Mesaj de clabuc »

am luat un minciog tazura sapt trecuta
foarte bun minciogul, deja am scos un crap de 18 si un somn de 22 cu el, am si racait fundul la 2m adancime in cautarea unui telefon si se prezinta impecabil.
singurul lucru care nu imi place e ca scrie DanMitranescu pe el.Sa scrie numele meu ca eu pescuiesc cu el sau doar brandul Tazura , de ce Dan Mitranescu ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Minciog Tazura

Mesaj de Dan Mitranescu »

clabuc scrie:
Mar Apr 13, 2021 12:54
am luat un minciog tazura sapt trecuta
foarte bun minciogul, deja am scos un crap de 18 si un somn de 22 cu el, am si racait fundul la 2m adancime in cautarea unui telefon si se prezinta impecabil.
singurul lucru care nu imi place e ca scrie DanMitranescu pe el.Sa scrie numele meu ca eu pescuiesc cu el sau doar brandul Tazura , de ce Dan Mitranescu ?
:) poti sa stergi, dar isi pierde talentul. :)

MihaiNeb
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Ian 09, 2021 23:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Minciog Tazura

Mesaj de MihaiNeb »

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
G.Mihai

Dan A.
Mesaje: 10
Membru din: Mar Ian 12, 2021 22:50

Re: Minciog Tazura

Mesaj de Dan A. »

Salut,
Tocmai ce am cumparat si eu minciogul Tazura 3k si pot spune ca e ce trebuie. Usor si coada foarte rigida. O intrebare: in cazul deteriorarii "y-ului" de plastic, gasesc pe site unul de metal?
Multumesc!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Minciog Tazura

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dan A. scrie:
Joi Mai 13, 2021 16:52
Salut,
Tocmai ce am cumparat si eu minciogul Tazura 3k si pot spune ca e ce trebuie. Usor si coada foarte rigida. O intrebare: in cazul deteriorarii "y-ului" de plastic, gasesc pe site unul de metal?
Multumesc!
In caz ca il rupi pe cel din plastic, pe cel din metal o sa-l rupi mult mai repede.
Am detaliat cateva aspecte despre mincioguri aici:
https://danmitranescu.ro/blog/cum-alege ... p-b11.html

V-ul din plastic ramane cea mai buna alegere din toate punctele de vedere. Usor si cu montare rapida. Rezistenta este calculata astfel incat sa protejeze celelalte elemente in caz de solicitari peste limita de rezistenta a acestora.
P.S. Am aproximativ 50 tone de crap scoase cu doua V-uri de plastic si nu am rupt niciunul. Mai mult de atat, ma si grabeam. :)

Avatar utilizator
Costin Tudora
Mesaje: 292
Membru din: Vin Iul 03, 2015 14:21
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Minciog Tazura

Mesaj de Costin Tudora »

Am si eu minciogul nou Tazura si pot sa confirm ca este ce trebuie, o coada foarte usoara si rigida iar restul sunt consumabile pentru ca difera foarte mult cum ai grija de ele de la V-ul de plastic la plasa. :mrgreen:
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Minciog Tazura

Mesaj de Alin Galbenu »

Iti fac eu cadou un V de metal, daca ai posibilitatea sa-l iei din craiova. Eu mi-am pus de plastic :)
Imagine

Avatar utilizator
Dunca Sergiu
Mesaje: 72
Membru din: Lun Aug 30, 2010 14:02
Puncte: 0
Localitate: Bruxelles/Bucuresti
Contact:

Re: Minciog Tazura

Mesaj de Dunca Sergiu »

Am cumparat acest minciog Tazura 1.8m si confirm calitatea produsului de aceia am decis sa mai cumpar unul ca rezerva intodeauna am 2 cu mine.Am scos mai multi pesti si 2 pesti de 15 kg la ultima partida fara probleme.Plasa este de foarte buna calitate.Recomand produsul numai vorbesc de pret care este foarte bun pt calitatea oferita.Un coleg a venit la aceasi partida cu un miniog de peste 100 de euro (firma englezeasca)cu cap si terminatiile bratelor metalice sa rupt la al 3 peste din pacate.
Imagine

Imagine

soryn
Mesaje: 107
Membru din: Mar Ian 21, 2020 15:51
Puncte: 0
Localitate: cluj

Re: Minciog Tazura

Mesaj de soryn »

Am achizitionat o coada de mincioc Tazura 180 cm. vine insotita de husa de protectie . Este rigida si usoara totul OK.
Din pacate husa devine nefolositoare dupa montarea Y -ului , fiind prea scurta . Este posibil ca aceasta husa sa fie mai lunga cu aprox. 10 cm. si ceva mai lata cu aprox. 10 cm. caz in care am putea introduce si capul de mincioc ... este doar o propunere .
Multumesc.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Minciog Tazura

Mesaj de Dan Mitranescu »

soryn scrie:
Sâm Iul 03, 2021 13:33
Am achizitionat o coada de mincioc Tazura 180 cm. vine insotita de husa de protectie . Este rigida si usoara totul OK.
Din pacate husa devine nefolositoare dupa montarea Y -ului , fiind prea scurta . Este posibil ca aceasta husa sa fie mai lunga cu aprox. 10 cm. si ceva mai lata cu aprox. 10 cm. caz in care am putea introduce si capul de mincioc ... este doar o propunere .
Multumesc.
Salut. Multumesc pentru aprecierea produsului.
Husele pentru cozile de minciog se pot achizitiona separat, atat pentru cele cu coada dintr-o singura bucata, cat si pentru cele cu coada din doua bucati. ( 10 lei )
https://danmitranescu.ro/mincioguri-cra ... ra-1b.html
https://danmitranescu.ro/mincioguri-cra ... ra-2b.html

La minciogul complet husa intra in pret acum ( initial nu le-am avut si am comandat huse separat ), iar la capete si la cozi se pot achizitiona separat in functie de necesitate.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”