arome pulbere groundbait

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

arome pulbere groundbait

Mesaj de hulk »

Salutare,

Imi poate recoamnda cineva niste arome(producator/site-uri) de tip pulbere pentru groundbait?
Imi pregatesc singur nada (e o satisfactie mai mare) si as vrea sa gasesc niste arome de tip pulbere/praf pentru nada, vreau sa-mi fac cantitate mai mare de nada si sa fie de tipul celor existente in comert.

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: arome pulbere groundbait

Mesaj de danutlupu »

Daca e vorba doar de arome, pune ce iti place tie ca pe peste nu il intereseaza.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

Re: arome pulbere groundbait

Mesaj de hulk »

Pai.. Doar de aroma e vorba, ma interesează un anumit producător sau ce as putea folosii pentru armarea prafurileor.
Pana acum imi puneam aroma lichida, la pregătirea nadei, pe balta, dar având in vedere ca vreau sa fac o cantitate mai mare as dori sa i pun o aroma in starea ei uscata.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: arome pulbere groundbait

Mesaj de Dan Mitranescu »

hulk scrie:
Mar Sep 07, 2021 23:02
Pai.. Doar de aroma e vorba, ma interesează un anumit producător sau ce as putea folosii pentru armarea prafurileor.
Pana acum imi puneam aroma lichida, la pregătirea nadei, pe balta, dar având in vedere ca vreau sa fac o cantitate mai mare as dori sa i pun o aroma in starea ei uscata.
Pai pui aroma in nada uscata si o ai ... pudra. Aroma in starea ei de baza este lichida. In "starea ei uscata" ajunge doar daca o pui peste un amestec uscat.

Daca iei aroma lichida si o pui peste amidon de porumb, poti sa o ambalezi misto si sa te faci producator de arome pulbere. :wink:
Sau pe diverse culori:
https://www.emag.ro/pudra-neon-uv-holi- ... s6EALw_wcB

P.S. foloseste aroma lichida, pentru ca este cea mai buna varianta.

hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

Re: arome pulbere groundbait

Mesaj de hulk »

Stima!
Mulțumesc pentru răspuns!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”