Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de marian_popescu »

Mulțumesc, Dan, pentru răspunsul despre betele de spin. Hakuio m-a convins de mult in privinta calității blankurikor. Am avut spin maxx, prea rangă pentru nevoile mele. Mâine ies pe Dunare, dimineata tot incerc doua locuri la salău, pana se ridică ceata sa pot pleca mai departe la crap. Pentru jiguri 15-35 de grame, am la mine un raptor de 2,10. Incredibil cum se comporta la data asta pentru 130 de lei cat am dat pe ea. Nu sunt neaparat adeptul sculelor low cost, dar chiar imi place, e incredibil de ușoară pentru cat e de rigida. Pereche cu stradic fl

Cat de curând, vine si un tazura sensitive

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de marian_popescu »

Si mai am un x-solid de 1,90, seamănă izbitor cu tazura aia din fibra plină...sa fie oare acelasi lucru??

Avatar utilizator
iongorgan
Mesaje: 71
Membru din: Mar Apr 14, 2020 22:19
Puncte: 0
Localitate: Bacău

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de iongorgan »

Salut Dan Mitrănescu.
Nu se mai pot achita cu cardul cumparaturile pe site?
Cu stimă.




Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

marian_popescu scrie:
Mie Noi 17, 2021 22:08
Si mai am un x-solid de 1,90, seamănă izbitor cu tazura aia din fibra plină...sa fie oare acelasi lucru??
Materialul este asemanator. Difera actiunea lansetei si inelele. Tazura are actiune de varf si inele Sea Guide.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

iongorgan scrie:
Joi Noi 18, 2021 9:51
Salut Dan Mitrănescu.
Nu se mai pot achita cu cardul cumparaturile pe site?
Cu stimă.
Salut, anul acesta nu.
Din ianuarie o sa fie reintrodusa plata cu cardul.
Oricand, cu placere.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

marian_popescu scrie:
Mie Noi 17, 2021 21:51
Mulțumesc, Dan, pentru răspunsul despre betele de spin. Hakuio m-a convins de mult in privinta calității blankurikor. Am avut spin maxx, prea rangă pentru nevoile mele. Mâine ies pe Dunare, dimineata tot incerc doua locuri la salău, pana se ridică ceata sa pot pleca mai departe la crap. Pentru jiguri 15-35 de grame, am la mine un raptor de 2,10. Incredibil cum se comporta la data asta pentru 130 de lei cat am dat pe ea. Nu sunt neaparat adeptul sculelor low cost, dar chiar imi place, e incredibil de ușoară pentru cat e de rigida. Pereche cu stradic fl

Cat de curând, vine si un tazura sensitive
Raptor-ul este o lanseta ok raportat la pret, dar nu are nici cea mai mica legatura cu ce inseamna o lanseta de top. Este mai moale ca Sensitiv-ul, are o actiune spre parabolica, iar inelele sunt cele uzuale. Vei observa diferentele.
Diferenta de pret este mult mai mica fata de cea de calitate, numai setul de inele Sea Guide acoperind-o.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Buricu scrie:
Mar Noi 16, 2021 19:33
Servus Dan,
Vad ca a reaparut pe site setul de avertizori Hakuyo 2013! Se pot achizitiona si avertizori separat (unul albastru si unul galben)?
Daca da, la ce pret?
Multumesc.
Salut. Avertizorii 2013 se vand numai la set. Daca gasesc o varianta in care sa obrin unul singur, am sa te anunt.
Era bine sa suni si tu la magazin si sa lasi un nr. de telefon in caz ca se gaseste un avertizor.
Oricand, cu placere.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

maryn_vs scrie:
Mie Noi 17, 2021 9:32
Buna ziua Dane. Am o intrebare pentru tine, daca tot concepi lansete, mulinete si tot ce tine de pescuit, de ce nu incerci sa concepi si un cort. Lucrurile care le-ai conceput sunt foarte bune, am avut lansete, mulinete, senzori de la hakuyo...mai nou am pe cei de la tazura.. :) :) . O zi minunata
Salut. Este adevarat. Si la corturi era loc de "conceput". Din cauza asta este garla plina de pavilioane albe. :wink: :)
Problema este ca am investitiile limitate si prefer sa comercializez o lanseta de 400g, in loc de un cort de 15kg.
Iti spun sincer ca din cauza asta nu m-am bagat in zona camping.

Avatar utilizator
iongorgan
Mesaje: 71
Membru din: Mar Apr 14, 2020 22:19
Puncte: 0
Localitate: Bacău

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de iongorgan »

Dan Mitranescu scrie:
iongorgan scrie:
Joi Noi 18, 2021 9:51
Salut Dan Mitrănescu.
Nu se mai pot achita cu cardul cumparaturile pe site?
Cu stimă.
Salut, anul acesta nu.
Din ianuarie o sa fie reintrodusa plata cu cardul.
Oricand, cu placere.
Mulțumesc pentru răspuns.
O sa aștept până in ianuarie pentru comandă.
Cu stimă.

Trimis de pe al meu YAL-L21 folosind Tapatalk


Avatar utilizator
Buricu
Mesaje: 143
Membru din: Mar Feb 04, 2014 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Buricu »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Noi 18, 2021 16:30
Buricu scrie:
Mar Noi 16, 2021 19:33
Servus Dan,
Vad ca a reaparut pe site setul de avertizori Hakuyo 2013! Se pot achizitiona si avertizori separat (unul albastru si unul galben)?
Daca da, la ce pret?
Multumesc.
Salut. Avertizorii 2013 se vand numai la set. Daca gasesc o varianta in care sa obrin unul singur, am sa te anunt.
Era bine sa suni si tu la magazin si sa lasi un nr. de telefon in caz ca se gaseste un avertizor.
Oricand, cu placere.
Am vorbit cu George si mi-a spus ca nu se vand decat la set! Am sa-l sun sa las si nr. tel in caz ca se va gasi un avertizor sau doi!
Multumesc pentru ajutor
Adrian Bunea
Peştele scapat este întotdeauna cel mai mare

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”