Campionat National Federatie

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Dan Mitranescu »

misu67 scrie:
Mar Iun 07, 2022 22:26


Domnule Dan FEDERATIA ROMANA SPORTUL PENTRU TOTI se ocupa de altceva si nu au voie sa trimita la mondiale si nici sa tina campionate nationale de pescuit
Si asta ce este? ( preluat de pe pagina de fb )

"Street Fishing ROMÂNIA organizează pria etapă a Campionatului National de Streetfishing – ediția 2022.
Ediția 2022 a Campionatului Național de Street Fishing se va desfășura în parteneriat cu Liga Română de Spinning, sub egida AGVPS Romania și a Federației Române ”Sportul Pentru Toți”.
La finalul campionatului, primii 5 clasați se vor califica la prima ediție a Campionatului Mondial de Street Fishing desfășurat în anul 2023.

ORGANIZATOR: Street Fishing ROMANIA
COORGANIZATOR: Grupul Pescarilor Sportivi Orădeni - GPSO
LOCAȚIE: Oradea, râul Crișul Repede
PERIOADA: 11 iunie 2022

I. PROGRAM DE DESFĂŞURARE
Sâmbătă 11 iunie 2022
16:00 ședință tehnică
17:00 start manșă
23:00 final manșă
23:30 înregistrare rezultate
24:00 festivitate premiere
II. LOCALIZARE
Oradea, râul Crișul Repede (conform harta)
III. REGULI
Înscrierea:
La competiție poate participa orice persoana care a împlinit vârsta de 18 ani și care deține permis de pescuit! Înscrierea se face pe baza unui act de identitate.
Toți concurenți trebuie sa fie dotați cu aparat de fotografiat digital/ telefon dotat cu camera foto. Performanțele camerei trebuie sa fie la un nivel la care se poate identifica fără echivoc specia și dimensiunea. Reprezintă exclusiv responsabilitatea concurentului asigurarea unei metode de transfer a pozelor către organizator).
Toți concurenți trebuie sa fie dotați cu un instrument de scris.
Specii punctabile:
avat (aspius aspius) 30 cm
biban (perca fluviatilis) 15 cm
clean (leuciscus cephalus) 20 cm
șalău (stizostedion lucioperca) 40 cm
somn (silurus glanis) 40 cm
știucă (exos lucius) 40 cm
Punctarea capturilor:
Capturile sub dimensiunea minimă legală punctează după principiul 1 pește – 5 puncte.
Capturile peste dimensiunea minimă legală punctează după principiul 1 cm – 1 punct.
Vor puncta cele mai mari 10 capturi din punct de vedere la punctajului.
Regulament: Concursul se desfășoară după regulamentul oficial al Street Fishing ROMANIA! Plata taxei de participare înseamnă acceptarea și respectarea de către concurent a Regulamentului de Concurs.
IV. TAXA DE PARTICIPARE ȘI PLATA EI:
Valoarea taxei de participare: 50 lei
Data limita pentru achitarea taxei: 10.06.2022
Plata taxa : prin virament bancar în contul:
titular de cont: Asociația "STREET FISHING ROMANIA"
certificat de identificare fiscala: 36059777
banca: BCR, Sucursala Balta Alba
cod IBAN: RO60 RNCB 0304 1504 2777 0001
Menționați: înscriere CNFS22-etapa1, nume concurent

V. PREMII
Premiile sunt oferite de Sponsorul Oficial al Campionatului National de Streetfishing,

misu67
Mesaje: 43
Membru din: Dum Mai 08, 2022 19:43

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de misu67 »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Iun 07, 2022 23:55
misu67 scrie:
Mar Iun 07, 2022 22:26


Domnule Dan FEDERATIA ROMANA SPORTUL PENTRU TOTI se ocupa de altceva si nu au voie sa trimita la mondiale si nici sa tina campionate nationale de pescuit
Si asta ce este? ( preluat de pe pagina de fb )

"Street Fishing ROMÂNIA organizează pria etapă a Campionatului National de Streetfishing – ediția 2022.
Ediția 2022 a Campionatului Național de Street Fishing se va desfășura în parteneriat cu Liga Română de Spinning, sub egida AGVPS Romania și a Federației Române ”Sportul Pentru Toți”.
La finalul campionatului, primii 5 clasați se vor califica la prima ediție a Campionatului Mondial de Street Fishing desfășurat în anul 2023.

ORGANIZATOR: Street Fishing ROMANIA
COORGANIZATOR: Grupul Pescarilor Sportivi Orădeni - GPSO
LOCAȚIE: Oradea, râul Crișul Repede
PERIOADA: 11 iunie 2022

I. PROGRAM DE DESFĂŞURARE
Sâmbătă 11 iunie 2022
16:00 ședință tehnică
17:00 start manșă
23:00 final manșă
23:30 înregistrare rezultate
24:00 festivitate premiere
II. LOCALIZARE
Oradea, râul Crișul Repede (conform harta)
III. REGULI
Înscrierea:
La competiție poate participa orice persoana care a împlinit vârsta de 18 ani și care deține permis de pescuit! Înscrierea se face pe baza unui act de identitate.
Toți concurenți trebuie sa fie dotați cu aparat de fotografiat digital/ telefon dotat cu camera foto. Performanțele camerei trebuie sa fie la un nivel la care se poate identifica fără echivoc specia și dimensiunea. Reprezintă exclusiv responsabilitatea concurentului asigurarea unei metode de transfer a pozelor către organizator).
Toți concurenți trebuie sa fie dotați cu un instrument de scris.
Specii punctabile:
avat (aspius aspius) 30 cm
biban (perca fluviatilis) 15 cm
clean (leuciscus cephalus) 20 cm
șalău (stizostedion lucioperca) 40 cm
somn (silurus glanis) 40 cm
știucă (exos lucius) 40 cm
Punctarea capturilor:
Capturile sub dimensiunea minimă legală punctează după principiul 1 pește – 5 puncte.
Capturile peste dimensiunea minimă legală punctează după principiul 1 cm – 1 punct.
Vor puncta cele mai mari 10 capturi din punct de vedere la punctajului.
Regulament: Concursul se desfășoară după regulamentul oficial al Street Fishing ROMANIA! Plata taxei de participare înseamnă acceptarea și respectarea de către concurent a Regulamentului de Concurs.
IV. TAXA DE PARTICIPARE ȘI PLATA EI:
Valoarea taxei de participare: 50 lei
Data limita pentru achitarea taxei: 10.06.2022
Plata taxa : prin virament bancar în contul:
titular de cont: Asociația "STREET FISHING ROMANIA"
certificat de identificare fiscala: 36059777
banca: BCR, Sucursala Balta Alba
cod IBAN: RO60 RNCB 0304 1504 2777 0001
Menționați: înscriere CNFS22-etapa1, nume concurent

V. PREMII
Premiile sunt oferite de Sponsorul Oficial al Campionatului National de Streetfishing,

Inca o incercare a agvps-ului de a pacali pescarii,asta este doar parerea mea personala

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de jugarucristian »

misu67 scrie:
Mie Iun 08, 2022 13:22
Inca o incercare a agvps-ului de a pacali pescarii,asta este doar parerea mea personala
Nu este nici o pacaleala, daca nu esti la curent cu acest stil de pescuit si ce se intampla acolo mai bine iti vezi de treaba fara sa vb prostii.
Pescarii care merg la aceste calificari si reusesc sa se califice, merg ulterior la o finala, anul trecut finala s-a tinut la Oradea iar anul acesta se tine in Bucuresti.
Cei mai buni 3,4 din finala, vor reprezenta Romania la campionatul mondial de Street.
Anul trecut campionatul mondial de street s-a anulat din cauza pandemiei, dar baietii erau pregatiti de plecare si totul era perfect legal.
C.S SENZOR TEAM

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Dan Mitranescu »

misu67 scrie:
Mie Iun 08, 2022 13:22


Inca o incercare a agvps-ului de a pacali pescarii,asta este doar parerea mea personala
Opinia mea este ca Federatia "sportul pentru toti" este cea care gireaza aceasta competitie, nu agvps.
agvps doar se stramba la Popescu. :)
Miutele din pescuit, sau "brailele", asa cum erau numite de Federatia de Pescuit, se pare ca isi gasesc locul foarte bine in cerintele Federatiei"sportul pentru toti".
Aceeasi compatibilitate o gasim si intre brailele de la noi si CIPS, pentru ca nici CIPS nu are statut de organizatie sportiva.
Sub aceste aspecte, coroborat cu faptul se acopera cerinta legii de la noi, ca la compettitiile pe natiuni reprezentanta Romaniei sa fie trimisa de o federatie, pare ca agvps a gasit calea legala pentru a trimite pescari la campionatele mondiale, prin aceasta asociere cu Federatia "sportul pentru toti".

P.S. nu vreau sa se inteleaga ca tin partea cuiva, mai ales ca ambele grupari martalogiste nu au facut nimic pentru pescuitul de competitie, ba din contra, l-au distrus in ultimii ani prin lupta lor pe cascaval.

misu67
Mesaje: 43
Membru din: Dum Mai 08, 2022 19:43

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de misu67 »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Iun 08, 2022 14:20
misu67 scrie:
Mie Iun 08, 2022 13:22


Inca o incercare a agvps-ului de a pacali pescarii,asta este doar parerea mea personala
Opinia mea este ca Federatia "sportul pentru toti" este cea care gireaza aceasta competitie, nu agvps.
agvps doar se stramba la Popescu. :)
Miutele din pescuit, sau "brailele", asa cum erau numite de Federatia de Pescuit, se pare ca isi gasesc locul foarte bine in cerintele Federatiei"sportul pentru toti".
Aceeasi compatibilitate o gasim si intre brailele de la noi si CIPS, pentru ca nici CIPS nu are statut de organizatie sportiva.
Sub aceste aspecte, coroborat cu faptul se acopera cerinta legii de la noi, ca la compettitiile pe natiuni reprezentanta Romaniei sa fie trimisa de o federatie, pare ca agvps a gasit calea legala pentru a trimite pescari la campionatele mondiale, prin aceasta asociere cu Federatia "sportul pentru toti".

P.S. nu vreau sa se inteleaga ca tin partea cuiva, mai ales ca ambele grupari martalogiste nu au facut nimic pentru pescuitul de competitie, ba din contra, l-au distrus in ultimii ani prin lupta lor pe cascaval.

Bine spus,doar in opinia dumneavoastra

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Dan Mitranescu »

misu67 scrie:
Mie Iun 08, 2022 17:42
Dan Mitranescu scrie:
Mie Iun 08, 2022 14:20
misu67 scrie:
Mie Iun 08, 2022 13:22


Inca o incercare a agvps-ului de a pacali pescarii,asta este doar parerea mea personala
Opinia mea este ca Federatia "sportul pentru toti" este cea care gireaza aceasta competitie, nu agvps.
agvps doar se stramba la Popescu. :)
Miutele din pescuit, sau "brailele", asa cum erau numite de Federatia de Pescuit, se pare ca isi gasesc locul foarte bine in cerintele Federatiei"sportul pentru toti".
Aceeasi compatibilitate o gasim si intre brailele de la noi si CIPS, pentru ca nici CIPS nu are statut de organizatie sportiva.
Sub aceste aspecte, coroborat cu faptul se acopera cerinta legii de la noi, ca la compettitiile pe natiuni reprezentanta Romaniei sa fie trimisa de o federatie, pare ca agvps a gasit calea legala pentru a trimite pescari la campionatele mondiale, prin aceasta asociere cu Federatia "sportul pentru toti".

P.S. nu vreau sa se inteleaga ca tin partea cuiva, mai ales ca ambele grupari martalogiste nu au facut nimic pentru pescuitul de competitie, ba din contra, l-au distrus in ultimii ani prin lupta lor pe cascaval.

Bine spus,doar in opinia dumneavoastra
Nu am spus "doar in opinia mea", ca sa fie "bine spus".

Opinia mea este motivata. Imi doream o opinie care sa o contrazica argumentat, dar si asta este un raspuns din care am inteles suficient.

misu67
Mesaje: 43
Membru din: Dum Mai 08, 2022 19:43

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de misu67 »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Iun 08, 2022 22:34
misu67 scrie:
Mie Iun 08, 2022 17:42
Dan Mitranescu scrie:
Mie Iun 08, 2022 14:20
misu67 scrie:
Mie Iun 08, 2022 13:22


Inca o incercare a agvps-ului de a pacali pescarii,asta este doar parerea mea personala
Opinia mea este ca Federatia "sportul pentru toti" este cea care gireaza aceasta competitie, nu agvps.
agvps doar se stramba la Popescu. :)
Miutele din pescuit, sau "brailele", asa cum erau numite de Federatia de Pescuit, se pare ca isi gasesc locul foarte bine in cerintele Federatiei"sportul pentru toti".
Aceeasi compatibilitate o gasim si intre brailele de la noi si CIPS, pentru ca nici CIPS nu are statut de organizatie sportiva.
Sub aceste aspecte, coroborat cu faptul se acopera cerinta legii de la noi, ca la compettitiile pe natiuni reprezentanta Romaniei sa fie trimisa de o federatie, pare ca agvps a gasit calea legala pentru a trimite pescari la campionatele mondiale, prin aceasta asociere cu Federatia "sportul pentru toti".

P.S. nu vreau sa se inteleaga ca tin partea cuiva, mai ales ca ambele grupari martalogiste nu au facut nimic pentru pescuitul de competitie, ba din contra, l-au distrus in ultimii ani prin lupta lor pe cascaval.

Bine spus,doar in opinia dumneavoastra
Nu am spus "doar in opinia mea", ca sa fie "bine spus".

Opinia mea este motivata. Imi doream o opinie care sa o contrazica argumentat, dar si asta este un raspuns din care am inteles suficient.
Domnule Dan,daca opinia dumneavoastra este motivata de ce sa vin eu sa va schimb opinia?Nu sunt o persoana caruia ii place sa se certe,am observat cum este tratata o persoana care este pro Federatie,eu nu sunt Popescu sa va dau raspunsuri cu citate din lege, am postat cateva fragmente din motivarea din sentinta inaltei curti de casatie si justitie careeste definitiva,dumneavoastra vi-ati facut o opinie de pe o postare pusa pe fb,nu imi permit sa va dau sfaturi dar normal este sa intrati pe siteul Federatiei Romane Sportul pentru Toti sau mult mai simplu este sa o sunati pe doamna presedinta a federatiei in cauza si atunci considerati dumneavoastra daca va mentineti opinia sau nu

misu67
Mesaje: 43
Membru din: Dum Mai 08, 2022 19:43

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de misu67 »

PENTRU ACESTE MOTIVE,
ÎN NUMELE LEGII,
D I S P U N E:
Admite în parte cererea de încuviinţare a executării silite privind de petentul BEJ
RĂDUCANU BOGDAN și creditoarea FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE PESCUIT SPORTIV,
cu sediul în Mun. Alba Iulia, Str. Ocatvian Goga, nr. 7, jud. Alba, în contradictoriu cu debiorii
ASOCIAŢIA GENERALĂ A VÂNĂTORILOR ŞI PESCARILOR SPORTIV DIN
ROMÂNIA, cu sediul în București, sector 2, Calea Moșilor, nr. 128 și MINISTERUL
TINERETULUI ȘI SPORTULUI, cu sediul în în București, sector 2, Str. Vasile Conta, nr. 16.
Încuviințează executarea silită a debitorului Asociaţia Generală a Vânătorilor şi
Pescarilor Sportivi din România, pentru toate obligaţiile prevăzute de titlul executoriu, în
vederea realizării drepturilor creditorului, inclusiv a cheltuielilor de executare.
Executarea silită se va putea realiza simultan ori succesiv, prin toate modalităţile de
executare prevăzute de lege. Încuviințarea executării silite produce efecte pe întreg teritoriul ţării.
Încuviinţarea executării silite se extinde şi asupra titlurilor executorii care se vor emite de
executorul judecătoresc în cadrul procedurii de executare silită încuviinţate.
Cu apel în 15 zile de la comunicare, pentru creditor. Cererea de apel se depune la
Judecătoria Sector 2.
Pronunţată azi, 02.06.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul
grefei instanţei.
PREŞEDINTE,
Georgiana COMAN
GREFIER,
Elena Francesca VASILESCU

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Dan Mitranescu »

misu67 scrie:
Joi Iun 09, 2022 11:41

Domnule Dan,daca opinia dumneavoastra este motivata de ce sa vin eu sa va schimb opinia?Nu sunt o persoana caruia ii place sa se certe,am observat cum este tratata o persoana care este pro Federatie,eu nu sunt Popescu sa va dau raspunsuri cu citate din lege, am postat cateva fragmente din motivarea din sentinta inaltei curti de casatie si justitie careeste definitiva,dumneavoastra vi-ati facut o opinie de pe o postare pusa pe fb,nu imi permit sa va dau sfaturi dar normal este sa intrati pe siteul Federatiei Romane Sportul pentru Toti sau mult mai simplu este sa o sunati pe doamna presedinta a federatiei in cauza si atunci considerati dumneavoastra daca va mentineti opinia sau nu
Nici pe departe nu se pune problema de cearta cu mine. Nu sunt genul. Am alte principii. Tot ce doream era o discutie specifica unui forum, pe criterii verificabile, la indemana orcui. Daca ne apucam toti cei de aici sa il deranjam pe domnul Popescu sau pe doamna de la Federatia "sportul pentru toti" ( sau agvps ), va dati seama ca este imposibil atat pentru domniile lor, cat si pentru cei interesati.

Eu unul am investit foarte mult timp, bani, efort si emotii, timp de 11 ani, contribuind efectiv la valoarea competitiei care ne antreneaza si ne califica la Campionatul Mondial. Chiar cu rezultate, Romania fiind pe locul 2 Mondial in clasamentul general pe ultimii ani. O performanta care cu greu o mai gasim in dreptul altei competitii pe natiuni in privinta tarii noastre.
Este frustrant sa vad persoane care nu au contribuit cu absolut nimic la asta cum se bat pe munca mea si pe a multor zeci de pescari care au contribuit in egala masura la notiunea de Campionat National.

Asa ca nu sunt de partea niciunei tabere si nici nu ma implic in asta. Ca daca ma implic, conform principiilor de care vorbeam la inceput, nu ma cert, iar cealalta viteza a mea este cenzurata de forum, deci total inutila.

Asa ca daca putem sa discutam la modul "t-ui in rura si pe unii si pe ceilalti" o fac cu placere, dar mai mult nu pot.

misu67
Mesaje: 43
Membru din: Dum Mai 08, 2022 19:43

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de misu67 »

Sa inteleg ca o hotarare definitiva nu este verificabila?Stop joc conform deciziei inaltei curti de casatie si justitie,campionatul national pe oricare ramura de pescuit. nu are dreptul sa-l faca decat Federatia Romana de Pescuit Sportiv,ce este asa de greu de inteles?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”