Partide 12-24h fără rezultat la boilies

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Ionut.cosmin
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Dec 03, 2022 20:08

Partide 12-24h fără rezultat la boilies

Mesaj de Ionut.cosmin »

Salutare,
Pescuiesc de 2-3 ani pe balta Matara 2. La finalul sezonului 2022 am încercat sa schimb puțin strategia de pescuit încercat boilies in ultimele 3-4 partide( finalul lunii Septembrie și luna Octombrie) din păcate peste nu a cooperat deloc, rezultat 0. Am folosit boilies Bucovina tari și solubile de 20mm, iar in ultima partida doar solubile. Am nadit cu spombul.
Va rog sa ma ajutați cu sfaturi pentru viitorul sezon.cum sa abordez partida de pescuit cât și cu ce sa nadesc?
Administratorul bălții spune ca pestele nu e învățat cu bile, dar as vrea sa insist pe bile.
E prima oară când scriu pe un forum așa ca sunt deschis sa primesc orice sfat legat de orice are legătura cu pescuitul crapului.

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Partide 12-24h fără rezultat la boilies

Mesaj de ilar »

Netul abunda de informatii si tutoriale pe acest subiect, chiar si pe forum ai sa gasesti informatii f. utile si ai sa gasesti si cateva linkuri/filmulete facute de catre cei de la senzor, youtube este plin de astfel de filmulete. Nu cunosc balta cu pricina dar in trecut, acu multi ani am trecut si eu prin aceeasi experienta, pestele nu raspundea la bile, era o noutate acum 10 ani pt pesti in zona noastra, iar partidele scurte 12-24h, nu m-au ajutat deloc, pt bile eu zic ca trebuie mai mult timp mai ales daca nu este obisnuit pestele cu bila

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”