Folosiți radio la pescuit ??

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
cristialex
Mesaje: 221
Membru din: Mar Iul 23, 2013 16:58
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Folosiți radio la pescuit ??

Mesaj de cristialex »

La partide lungi de pescuit, seara în cort ,un radio este binevenit. Pe piață sunt multe aparate radio, dar în anumite zone/lacuri frecvența este instabilă. Ceva cunoștințe despre un aparat bun??

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3766
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Folosiți radio la pescuit ??

Mesaj de odoctee »

Pe ăsta il am eu, merită toți banii!

Imagine
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Chief
Mesaje: 258
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Folosiți radio la pescuit ??

Mesaj de Chief »

Pe acesta il am eu. Are tot ce trebuie:ceas, radio, bluetooth. Bateria tine 2-3 zile. https://www.flanco.ro/radio-cu-ceas-bla ... xwQAvD_BwE

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Folosiți radio la pescuit ??

Mesaj de mircead »

Iti trebuie un radio cu presetare digitala buna, pe balti indepartate sau pe Dunare cele anologice pierd usor postul dar si cele digitale mai slabute. Am tot folosit fara succes marci consacrate pana in primavara trecuta cand am vazut la Dragon niste radiouri mici cu acumulatori si incarcare USB. Am luat intai unul si am ramas masca, functionau impecabil pe Rock FM si la Oltenita dar si la Calarasi. Am mai luat inca doua pentru fiecare trusa de pescuit. Din pacate trusele sunt in campervan care este parcat departe de locuinta mea, insa cand ajung am sa fac o poza. Ca reper pe culoarul 2 de la capatul cu articolele de pescuit din Dragonul 7 se afla un stand de electronice unde vinde un pustan, langa el vinde tatal lui cabluri si tot soiul de articole electrice. Succes.
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”