Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

cane_corso scrie:
Joi Mar 02, 2023 17:35
Dan Mitranescu scrie:
Mie Ian 25, 2023 0:53
cane_corso scrie:
Lun Ian 23, 2023 14:35
Salut.Am auzit în emisiune la Andu Gagiu,că urmează,să aduceți un set de avertizori Tazura mai simpli.Întrebarea mea este.Când vor apărea la vânzare?
Salut. Luna viitoare avertizorii vor intra in stoc.
Ce sa întâmplat?De ce nu au intrat până acum?😕
Zilele acestea trebuie sa ajunga. Nu stiu mai multe.

Mihai_L
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Feb 12, 2011 20:03
Puncte: 0
Localitate: Deva

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Mihai_L »

Salut Dane, oare de unde pot face rost de șuruburile din imagine, sau ceva asemănător?
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Mihai_L scrie:
Mie Mar 08, 2023 22:21
Salut Dane, oare de unde pot face rost de șuruburile din imagine, sau ceva asemănător?
Salut!
Sunt suruburi cu cap randalinat. Singura varianta este sa le cauti pe internet.
Noi nu avem aceste suruburi separat.

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de nicuB »

Mihai_L scrie:
Mie Mar 08, 2023 22:21
Salut Dane, oare de unde pot face rost de șuruburile din imagine, sau ceva asemănător?
Imagine
Cauta un strungar si ai rezolvat....

paulbarbu
Mesaje: 25
Membru din: Joi Oct 08, 2015 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de paulbarbu »

Salut, cu rod pod-ul nou vreo veste ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

paulbarbu scrie:
Vin Mar 10, 2023 14:20
Salut, cu rod pod-ul nou vreo veste ?
Nimic momentan. Asteptam luna aprilie, cand vor veni produsele noi la majoritatea comerciantilor.

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de nicuB »

2,10m - greutate 128g!!! Tazura Sensitive, usoara, rapida, actiune de varf.
https://danmitranescu.ro/lansete-spinni ... e-210.html

Legat de rezistenta, da, carbonul cu calitate ridicata, usor si rigid ( caracteristici care demasca toate vrajelile de pe piata pentru cine doreste sa isi puna putin mintea la contributie) este mai vulnerabil la greseli.
Carbonul de calitate este usor si comod in utilizare, te ajuta sa arunci mai bine, revenire mai buna, semnal mai bun, ...dar nu rezista la ridicarea unui peste de 1kg, cu varful in sus.
Mai exact, carbonul T40 te ajuta sa fii bun, dar nu te fereste cand esti ... nepriceput. :D
Am fost sa testez lanseta si cel putin cu 70g (42g plumb + 28g shad-ul) am control perfect asupra aruncarii. Terenul pe care am fost are ~ 40m lungime si am lansat momeala la ~ 32 - 35m fara sa simt ca am fortat lanseta, facand aruncari de sub mana si peste cap (ca la crap). Cel putin la rece, fara peste in carlig, lanseta este exact ceea ce am cautat. Nota 10+

Ieri am zis ca o incerc si la Dunare, profitand de faptul ca am fost sa duc barca sa monteze motorul pe ea. Din pacate am uitat manusile acasa si n-am rezistat mai mult de 10min. Batea un vant rece de simteam ca imi taie degetele. A trebuit sa renunt.

Laurentiu13
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 20, 2023 7:47

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu13 »

buna ziua Domnul Dan,

Am si eu o intrebare pentru dumneavostra daca ma puteti ajuta.
Am tot cautat pe internet dar nu prea am gasit, mi-am achizititionat si eu de la dumneavoastra 3 lansete Tazura Sublim, am mers pe aceasta varianta deoarece din specificatii mi-am dat seama ca aceasta lanseta ar fi cea mai buna varianta pentru mine deoarece pescuiesc in 90% din partide cu momitoare. In momentul de fata am si 3 lansete de la alt producator de 4LB si mi se par greu de incarcat cu momitoare sau poate nu stiu eu cum sa arunc corect. Credeti ca am ales varianta buna? mentionez ca am achizitionat cu ele si 3 mulinete Tazura MX 1400. Sper ca am facut alegerea corecta.
Va rog sa ma ajutati si cu parerea dumneavoastra despre aceste lansete.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Laurentiu13 scrie:
Lun Mar 20, 2023 7:54
buna ziua Domnul Dan,

Am si eu o intrebare pentru dumneavostra daca ma puteti ajuta.
Am tot cautat pe internet dar nu prea am gasit, mi-am achizititionat si eu de la dumneavoastra 3 lansete Tazura Sublim, am mers pe aceasta varianta deoarece din specificatii mi-am dat seama ca aceasta lanseta ar fi cea mai buna varianta pentru mine deoarece pescuiesc in 90% din partide cu momitoare. In momentul de fata am si 3 lansete de la alt producator de 4LB si mi se par greu de incarcat cu momitoare sau poate nu stiu eu cum sa arunc corect. Credeti ca am ales varianta buna? mentionez ca am achizitionat cu ele si 3 mulinete Tazura MX 1400. Sper ca am facut alegerea corecta.
Va rog sa ma ajutati si cu parerea dumneavoastra despre aceste lansete.
Lansetele Tazura Sublim sunt in parametrii MTX 14 ca blank, iar seria de 7 inele mareste performanta.
Bete cu astfel de putere sunt folosite de multi ani chiar si la nivel de competitie. Sunt ceva mai permisive ca incarcare in comparatie cu betele tari.
Nu conteaza ca este momitor sau plumb. O lanseta buna o sa arunce intodeauna mai bine orice.

Una peste alta, lansetele Tazura Sublim sunt lansete foarte bune. Pana acum nu s-a rupt nici macar una, sunt usoar de incarcat, au o revenire buna, iar componentele sunt de top. ( inele , mandrina).
Mulinetele Tazura MX 14000, numai pentru faptul ca sunt cele mai usoare mulinete de crap dintre cele uzuale si este suficient ca sa ne atraga atentia. Dupa 3 ani deja isi confirma fiabilitatea, iar la pretul lor sunt o alegere foarte buna.

Laurentiu13
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 20, 2023 7:47

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu13 »

Va multumesc frumos pentru raspuns. Eram convins ca am facut cea mai buna alegere. Va admir foarte mult! Spor in tot ceea ce faceti si va multumim frumos!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”