Navomodel plantat și fir

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Navomodel plantat și fir

Mesaj de ciupac »

Salutare tuturor, mă puteți ajuta cu o recomandare pentru un navomodel pentru pescuit plantat la distanțe extreme și un fir rezistent la abraziune, poate fi și textil! Mulțumesc, o seară frumoasă tuturor!
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Re: Navomodel plantat și fir

Mesaj de ciupac »

Nimeni nu are informații??
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3768
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Navomodel plantat și fir

Mesaj de odoctee »

Legat de navomodel recomand Daniel Ene - Navis Carpo
cat despre fire recomand MONOFILAMENT P-LINE CX PREMIUM, MOSS GREEN, 2000M varianta 0.41 mm
sau varianta mai buna rezistenta FIR MONOFILAMENT P-LINE CXX X-STRONG MOSS GREEN, 1000M
toate cele bune
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Laurentiu olaru
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 13, 2022 12:08
Puncte: 0
Localitate: Otopeni

Re: Navomodel plantat și fir

Mesaj de Laurentiu olaru »

Salutare

P-LINE CX PREMIUM, MOSS GREEN, 2000M varianta 0.41 mm folosit anul acesta la plantat împreună cu Trabucco T force enduro .Ambele sunt fire bune si rezostente ,singura problema este ca nu prea sa vad noaptea.

Ca navo îți recomand Ciprian Ene Naviscarpo sau Mihai Rogojanu Explorer XXL .Folosite ambele ,cel de la Naviscarpo după 2 ani nu a avut nici o problema ,plantat și la peste 400de metrii distanta de îl urmăream cu binoclu :) l-am dat din motive personale acum 6 ani când a trebuit sa renunț la pescuit.De un an de zile de când m-am reapucat folosesc navo de la Mihai Rogojanu nici o problema cu acesta ce-i drept nu l-am dus decât pe la 250 de metrii ca nu avut unde .
Localitate Bucuresti

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”