Vreau sa cumpăr lansete sj mulinete ..

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Gabi40
Mesaje: 3
Membru din: Mie Ian 18, 2023 20:15

Vreau sa cumpăr lansete sj mulinete ..

Mesaj de Gabi40 »

Bună ziua,
Doresc sa cumpăr 4 cu 4...dar nu mai știu ce.
Sa zicem 1000 1500 lei / bucata.
Dacă iau shimano....au o mare problema la garanție și nunumai..dacă o trosnesti..s a terminat..și cu bani și fără bani...
Dada iau sh harrison sau century nu știu se când le are..poate sa aibă 10 12 ani..
Am văzut bete la 300 - 500 lei care arunca 150 m.....
Nu știu cum sunt fl sau hacuyo..
Nu sunt un mare aruncător..
Are rost sa iau sh..sa sau lansete premium sau nu se merita ..sa iau sh...sau noi ?

Gabi40
Mesaje: 3
Membru din: Mie Ian 18, 2023 20:15

Re: Vreau sa cumpăr lansete sj mulinete ..

Mesaj de Gabi40 »

Am văzut la big fish 1000 lei chimera..
Oare se merita banii dați pe ele sau mai bine iau ieftine și la 2 3 ani le schimb ?

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Vreau sa cumpăr lansete sj mulinete ..

Mesaj de ilar »

Depind e de ce vrei. Ce ai avut si unde tinzi. Pestele nu neaprat se uita la ce marca ai pe rod pod,, daca e nou sa sh. Principal ar fi sa te simti tu multumit de alegerea ta. Ar fi bine sa vezi si sa testezi inainte sa cumperi. Poate nu avem toti aceleasi pretenti si ce i se potriveste la unul sa nu fie bun pt celalat. Fiecare din noi avem propriile noastre doleante si criterii. La urma urmei facem alegerea bazata pe sentiment nu pe statistici ori formule matematice.

Driscu Radu
Mesaje: 306
Membru din: Mar Ian 24, 2012 8:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Vreau sa cumpăr lansete sj mulinete ..

Mesaj de Driscu Radu »

Gabi ideea lansetelor de top nu este rea,doar ca trebuie sa ai in vedere ,ca nu te ajuta mai mult in aruncare sa zic asa daca nu ai si tehnica.Lansetele semirapide sunt cred cele mai indicate sa le cumperi fara testare,e putin probabil sa nu te înțelegi cu ele.Ca si informație o lanseta de top ,dar nu ceea mai de top sa zicem 400-450 euro de serie,are in general 360-380 gr.in varianta de 3,6/3,25-3,5 lbs iar distanta de la capatul cotorului pana la terminarea mandrine e de 64-66 cm.Nu in ultimu rand de o lanseta de top poti sa te bucuri de ea foarte multi ani,bineînțeles daca ai si grija de ele.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”