Partida de pescuit pentru 48 de ore

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

gabici
Mesaje: 18
Membru din: Dum Aug 29, 2010 8:34

Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de gabici »

Buna ziua,

Sunt din Brasov, relativ incepator in ale pescuitului la crap si as vrea sa merg/sa incerc o partida de pescuit de 48 de ore. Cum timpul in Brasov a inceput sa se raceasca accentuat m-am gandit ca undeva spre Bucuresti ar fi o optiune viabila.

Rog daca se poate sa imi recomandati o balta pentru o asemenea partida in cursul saptamanii. Ceva "ponturi" ar fi extraordinare legate de nada, momeli, etc.

Ca sa fie clar vreau o partida cu catch and release , nu sunt interesat in a retine pestele. Si sunt dispus sa ma supun oricaror reguli de pe balta (un singur ac, plumb pierdut, saltea de primire, etc..).

Multumesc pentru bunavointa si pentru eventualele recomandari.

Avatar utilizator
Andrei Costache
Mesaje: 449
Membru din: Mie Iun 09, 2010 10:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de Andrei Costache »

incearca la Moara Vlaisiei si sa dai cu bile tari

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de Lao »

Poti incerca si la Balotesti-Fieni, au conditii de cazare decente si nu-ti sufla paznicii in ceafa cum bipaie senzorul.. :mrgreen:

Avatar utilizator
andrei22
Mesaje: 385
Membru din: Lun Feb 08, 2010 21:28
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de andrei22 »

Sau poti incerca si Lacul 2 Bunget Bratesti in apropiere de targoviste.
DACIC CARP CLUB

mitudaniel
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 459
Membru din: Mie Sep 01, 2010 14:40
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de mitudaniel »

gabici scrie:Buna ziua,

Sunt din Brasov, relativ incepator in ale pescuitului la crap si as vrea sa merg/sa incerc o partida de pescuit de 48 de ore. Cum timpul in Brasov a inceput sa se raceasca accentuat m-am gandit ca undeva spre Bucuresti ar fi o optiune viabila.

Rog daca se poate sa imi recomandati o balta pentru o asemenea partida in cursul saptamanii. Ceva "ponturi" ar fi extraordinare legate de nada, momeli, etc.

Ca sa fie clar vreau o partida cu catch and release , nu sunt interesat in a retine pestele. Si sunt dispus sa ma supun oricaror reguli de pe balta (un singur ac, plumb pierdut, saltea de primire, etc..).

Multumesc pentru bunavointa si pentru eventualele recomandari.

popesti leordeni

gabici
Mesaje: 18
Membru din: Dum Aug 29, 2010 8:34

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de gabici »

Multumesc la toti pentru raspunsuri, pana la coada m-am hotarat pentru MV2.

.JuNioR.
Mesaje: 306
Membru din: Mar Sep 21, 2010 21:05
Puncte: 0
Contact:

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de .JuNioR. »

Pai eu zic ca cel mai bine,ar fi sa mergi la Tancabesti sau Sarulesti faci ceva km. in plus dar macar sti, ca acolo poti sa ai captura vieti!Daca cumva te hotaresti sa mergi la Tancabesti sau Sarulesti iti recomand bile de la Senzor Planet 1016.Bafta!

contaeugen
Mesaje: 26
Membru din: Vin Sep 24, 2010 18:07

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de contaeugen »

Delta Dunarii, cu curaj si incredere ! Se prinde bine crap in perioada asta si nu te jecmaneste nimeni..

Avatar utilizator
Martin
Mesaje: 371
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucureşti

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de Martin »

contaeugen scrie:Delta Dunarii, cu curaj si incredere ! Se prinde bine crap in perioada asta si nu te jecmaneste nimeni..
Cum aşa ? Delta Dunării nu este tot în România ?

gabici
Mesaje: 18
Membru din: Dum Aug 29, 2010 8:34

Re: Partida de pescuit pentru 48 de ore

Mesaj de gabici »

Am fost la Moara Vlasiei 2 si am avut o partida deosebita. De fapt prima mea partida reala la crap. Capturi intre 4.5 Kg si 11.2 Kg. Daca nu erau manelele din sat care m-au chinuit cel putin 30 de ore din cele 48 petrecute acolo era mai mult ca perfect. Asa a fost doar perfect :).

Ca si fapt divers...cand am ajuns acolo erau niste pescari din Brasov care au avut 3 capturi in timpul in care asteptam sa elibereze locul. Si eram foarte uimit ca la un crap in jur de 5 Kg i-am auzit zicand: "mai cantarim si ciortanul asta ?!". Recordul meu era de 3.6 Kg :) si il consideram ditamai crapul ....Cand am plecat i-am inteles cu ce voiau sa zica.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”