Scuze Tudor Gabriel

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stimate pescar sever, anul trecut te semnai Tudorel si-ti bateai joc de Maestru. De fapt cred ca asta este prb ta.,a punctat si Fane mai devreme :INVIDIA !
Totusi iti recomand sa-ti controlezi mai cu atentie vorbele cand i te adresezi Maestrului. Ptr noi, cei de pe acest site(si nu numai!) Maestrul este ce este ptr lumea araba Mahomed. Si ai vazut ce se intampla in clipa de fata cu cei care au fost nepoliticosi si nu l-au respectat pe Mahomed.
Asa ca te sfatuiesc sa-ti ceri scuze......
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
mark twain
Mesaje: 84
Membru din: Vin Feb 25, 2005 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mark twain »

@ Fanel

Eu zic sa te documentezi inainte de a face o afirmatie!!
Din postarile tale nu prea rezulta ca te-ai „incadrat de minune”! Ai mai facut tu niste afirmatii nefondate legat de concursul de aruncari la distanta de la Darvari si se pare ca si atunci ai fos la fel de „bine informat”! Sa fie Cornel Iacob in stare de asa ceva?? De ce nu-l intrebi pe el care a fost situatia la Darvari, atat cu concursul de aruncari la distanta cat si de presupusa stare de ebrietate in care zici tu ca ma aflam?? nu stiu cine iti dicteaza „subiectele”, dar se pare ca „sursele”nu-ti sunt de incredere!!

Grosolan, sa fiu oare?? Respectul fata de ceilalti nu mi s-a pierdut inca pe drum !! Uite o remarca a ta de pe un topic al acestui site: „Domnu Rosioru de ce rade lumea de coailile matale ?”; daca aveti curiozitatea intrati pe forum si veti descoperi un limbaj similar! In privat poti vorbi cum vrei tu, dar cand vine vorba de un site trebuie sa-ti controlezi limbajul!
Chiar te rog sa vii cu detalii, dar mai intai fa-ti temele !


@ Yamaha

Observatorii si Vizitatorii sunt in curtea voastra! Uitati-va mai bine!
Cat despre „fortuit”, acum stii si tu ce inseamna!
Cat priveste problema de la Darvari iti recomand si tie acelasi lucru ca si lui Fanel, dar mai bine suna-l tu pe „mentorul” meu si poti afla personal ce s-a intamplat!

@ Mateianu

Iti aduci aminte ca recent la Casa Rustic prima intrebare pe care mi-ai adresat-o a fost daca eu sunt Fane Cocolos?? Raspunsul meu este: sunt Fane Cocolos as cum Tudorel este ... . Vladut, prea iti put toate! Aceeasi remarca facuta lui Cristi este valabila si in acest caz. Nu cauta prea departe - aveti atatea probleme si conflicte in interior (crede-ma, stiu din surse sigure) incat ii cred capabili de multe. Despre invidie nici nu vine vorba! Nu am de ce! V-am felicitat de fiecare data cand ati avut rezultate! Sper sa va aduceti aminte! Eu una spun, voi alta intelegeti! Cat despre a-mi cere scuze pentru ca asa imi dictezi tu si mai ales sub amenintari nu pot face acest lucru; Pe acest site vad ca este la moda sa ameninti; ba ca te prind si te ...., ba ca ...., etc. Voi vorbi cu Nea Cornel pe privat de data asta! Te rog sa revezi postarile la acest subiect si sa observi ca Nea Cornel m-a insultat; eu am raspuns civilizat fara sa insult pe nimeni.
In final am ajuns tot la ideea mea, nu-i asa? Hai, ca nu-i asa de subtila ideea! Cine are ochi de vazut, vede! Fratilor, hotarati-va! avem voie sa postam sau nu? daca da ori va asumati raspunderea de a face totul transparent si in limita decentei ori faceti cum v-am sugerat in cazul in care decideti ca veti merge in continuare pe aceeasi linie!
Daca vrei sa vorbim, da-mi un bip si te sun eu inapoi.

Sever

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Vladut Mateianu scrie: Cate postari strict de pescuit ai tu pe acest site ca sa judeci pescarii care posteaza aici ? Mai bine spune tot ce ai pe suflet , ca sa terminam odata cu chestia asta. Poate ai dreptate si o reglam din mers.
O parere conteaza enorm, dar expusa cum trebuie. Cu curaj.
Numai bine, sper sa tii cont de ce ti-am spus si sa nu te superi. :wink:
Ai dreptate Vladut.Nu am prea multe.Daca mai tinea Val chestia cu gradele postam mai mult :D .
Nu postez decat rar dar sa stii ca urmaresc tot ce se scrie.De ce nu scriu mai des ? M-a intrebat si Val odata chestia asta.E simplu.Eu sunt la inceput.Ma gandesc ca e normal sa am mai putine de spus.Nu vorbesc sa ma aflu in treaba nici pe aici nici altundeva.
As putea eventual sa intreb cate ceva dar si aici e o problema.Un pescar pe care il stimez mi-a explicat recent ca aici orice intrebare trebuie pusa cu dichis.Aproape nimeni nu are rabdare pentru intrebari banale.Parerea mea este ca,desi exista sectiunea de incepatori,grosul activitatii pe sit e altundeva.Si poate e normal sa fie asa.Aici nu sunt multi amatori si cativa profi.E inversa proportia.Iar ei aleg sa discute la alt nivel 8) ,altceva.Asta e.
Din postura de pescar(vesnic?)incepator iti marturisesc ca am o retinere sa (mai)intreb aici ceva.Am ales surse alternative de informatie pe care nu le-as fi ales niciodata in detrimentul internetului.(Am deschis un topic recent-Carti)Dar ,n-am avut de ales.
Nu judec pe nimeni.Am o alta parere legata de subiectul - "N-ai buletin-nu contezi".Nu il cunosc si nu-l apar pe Sever.Apar o idee in care cred-Internetul e o zona libera de orice conventii

Toate bune
Alexandru Marcu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@sever
Cu tine nu am ce discuta. Punct.Sa fi iubit.

@roger
In viitor se va tine cont de parerea ta(vezi topicul nou al lui Andrei) dar trebuie sa ne ajuti, in calitate de initiator al acestei incercari de schimbare la fata al site-ului.
Numai bine.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Bine Vladut.O sa incerc incepand de azi sa ma fac de ras pe aici.
Pentru inceput ma gandesc sa propun o tema mai larga pentru sectiunea incepatori dar la care sa raspunda....profesionistii.
Nu-mi asum in totalitate initiativa schimbarii siteului.De fapt nu cred ca trebuie schimbat in sensul strict.Poate reorientare,relansare era mai potrivit.

Daca vorbim de informatie,de calitatea ei,este indiscutabil faptul ca sunt aici,pe sit,resurse importante.S-a pierdut vreme multa si o sa se mai piarda in discutii sterile,mishtouri,etc.Nu asta e buba.Discutiile astea au si ele farmecul lor si fara ele nu se poate.Mai ales iarna.Dar ele nu pot constitui TOT situl.

Ajut cu placere orice astfel de initiativa si ma declar primul ei beneficiar.

Toate bune
Alexandru Marcu

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Bre Nea Cornele,

Da ce "bile ai frate " !!!!! Ai creat catamai polemica, de ai senzatia ca se vorbeste despre rachetele balistice intercontinentale(da mai sti ce poate "lanseta telescopica" de deasupra bilelor).

Nea Cornele, io am o propunere : organizeaza un "show room" asa cum fac aia cu masinile, si cheama oamenii sa vina si sa vada cu ochii lor "bilele" faimoase. Si sti cum e, unii poate or vrea sa-si faca poze cu ele, altii sa le pipaie, sa le cantareasca etc.

Io asa cred ca ar fi cel mai bine. Astfel o sa se lamureasca lumea ca si cum si nu vor mai fi artaguri pe forumuri. Pe bune.

Stima tuturor,

Moose

P.S. Auzi Nea Cornele, da ...... chiar sunt asa mari grele cum se vorbeste ?
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Cu prima ocazie cind ne vedem iti dau voie sa te comvingi. :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

S-a facut Nea Cornele. Apoi o sa scriu eu insumi un articol despre acest subiect.

Moose

P.S. Nea Cornele, da subiectul sunt "bilele" nu si "lanseta". OK ?
APCR Canadian Branch

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Sever

Am lipsit din Bucuresti 10 zile si acum am vazut acest topic . Multe nu mai am ce sa-ti scriu . Oricum nu stiu de unde si pina unde iti dai tu cu parerea despre munca mea , in masura in care ai vreo citeva postari pe acest site , despre orice dar nu despre pescuit . Dar asta nu inseamna ca nu ne respectam in continuare . Fir Intins !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”