Tancabesti pontonul 0 19-21 iulie

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Tancabesti pontonul 0 19-21 iulie

Mesaj de Caaron »

Am pescuit cu 2 lansete pe plaurul din stg , una pe plaurul din dreapta si a patra la intrarea pe canal, pe vf plaurului drept. A fost o partida in care am vrut sa testez doua lucruri: daca marimea boiliesului conteaza si daca pe Tancabesti pestele a inceput sa manance la altfel de boilies decat deja ultra folositul mix pe baza de faina de peste. Tinand cont de faptul ca ambele locuri (ma refer la cei doi plauri) au un potential egal, testul cred ca nu a fost influentat prea mult de loc.
Boiliesurile folosite au fost pe baza de faina de peste, robin red si extracte marine cu aroma de GLM UTCS (GLM - extract si hidrolizat, varec, krill - extract lichid si praf) de 24 mm, respectiv 2 feluri de birdfood , unul cu proteina lactica ,red factor si extract palatant de fructe (fruit powder), celalalt cu red factor ,proteina vegetala de soia, fruit powder si minerale marine, ambele cu aroma de strawberry (ester si ulei), cu diametrul de 16 mm.
Concluzia :
In jur de 14 pesti ( am notat numai 12 , dar au mai fost vreo 2 in plus) , cei mai multi au venit la GLM ( cum ma asteptam , marimea nu a contat, ba chiar media a fost sub 10 kg). Cele pe baza de birfood au dat rezultatele mai bune la cantar, mai ales cele fara proteina lactica. Aici insa ma indoiesc ca a contat atat mixul, cat forma boiliesului: am folosit boiliesuri taiate din carnat , fara sa mai rulez bilele.
Cel mai mare peste a avut 15,2 kg.
Si inca ceva: noaptea nu a mancat deloc! Majoritatea pestilor (inafara de doi, care au venit in jurul orei 22:00) i-am luat intre orele 5 -12 .
Poze de postat nu am, pt ca nu folosesc aparat digital.

Magazin online pescuit

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

fac un apel catre toti pescarii de pe acest forum!
propun sa adunam impreuna o suma de bani si sa-i cumparam lui MAREAN un aparat digital de fotografiat!
nu de alta, dar se vede treaba ca prinde omul tare de tot si e pacat...
The One Team

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Andrei, ti-as zice sa faci apel sa te ajute lumea la strans bani pt lucruri mai importante ca un aparat foto..dar ar fi jenant. Oricum, ca nota informativa, nu cred ca esti in pozitia de a-mi face mie socoteala la bani!

Magazin online pescuit

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

imi cer scuze!
vroiam sa spun ca este pacat de capturile tale numeroase si mai ales de recordurile cu care ne-ai obisnuit, sa nu fie imortalizate si aratate colegilor de pe forum.
asta era sensul postarii...
The One Team

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Ok, atunci imi cer eu scuze ca am interpretat gresit!
Ai dreptate, aparatul foto e indispensabil unui pescar, dar cateodata trebuie sa le iei pe rand! Iar la mine inca nu a venit randul unui aparat digital, cand pot sa-mi fac poze si cu cel cu film. Nu e acelasi lucru, dar e pe acolo!
PS: Te invit la magazin sa la vezi pe hartie foto! :D
PS2: Felicitari pt cel de 23 de kg prins si eliberat! :wink:

Magazin online pescuit

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

bine ca ne-am lamurit!
nu inteleg ps2-ul?!?
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Cica nu ai fost in stare sa-l tii pe saltea ! :lol: :lol: :lol: :lol: Se afla tot mincati-as , e jale !

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

andrei vladeanu scrie:fac un apel catre toti pescarii de pe acest forum!
propun sa adunam impreuna o suma de bani si sa-i cumparam lui MAREAN un aparat digital de fotografiat!
nu de alta, dar se vede treaba ca prinde omul tare de tot si e pacat...
LOL...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”