Blasova

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

azi am aflat din surse sigure ca toata saptamana asta pe blasova baietii cu barcile ii da cu azot la 20-30 de m de mal ptr al stange pe mijloc si pe malul unde nu se pescuieste(cica ar vrea sa il recolteze)...asa ca aveti grija daca va duceti pe acolo ...

as avea rugamintea sa imi spuna cineva daca stie care sunt conditiile de cazare la blasova ...taxa pe noapte..facilitati ...conditii...
multumesc
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de Vladut Mateianu »

Povestile cu azotul sunt inventate de cei care traiesc din comercializarea crapului prins, ca sa nu mai vina lumea pe balta... :twisted:
Peste se prinde in draci, azi au venit 2 vecini cu circa 70 de kg crapi mici... :twisted: la pufulet de capsuna si porumb la borcan !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

daniel_sinca
Mesaje: 27
Membru din: Mar Dec 08, 2009 23:19

Re: Blasova

Mesaj de daniel_sinca »

de curios ma bag si eu in seama....de ce fel de azot vorbiti voi aici?

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

vladut nu te contrazic..eu zic ce am vazut pe balta si ce mia zis si mie un prieten care a fost acolo si tot cineva de acolo din administratia baltii ia spus despre azot si recoltare
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de Genes Florin »

daniel_sinca scrie:de curios ma bag si eu in seama....de ce fel de azot vorbiti voi aici?
Nu stiu ce azot, banuiesc ca raceste apa cu el.
Dar sigur pe Blasova au inceput sa bage plasele si nu se mai prinde cum se prindea.
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

blasele erau bagate cand am ajuns eu ...erau pe malul unde nu se pescuieste si erau balizate si acolo ii dadeau si de mancare ...miercuri seara au trecute 2 baieti pe la noi si neau spus k la 12 noaptea sa scoatem lansetele din apa ca vin ei cu barcile si il trag cu plasele ....iam zis k nu e posibil asa cv ..cu balta plina de pescari sa bage plasele ?de ce nu au inchis balta sau de ce nu neau zis de cand am venit ?..raspunsul a fost unul sec ...noi suntem angajati si asa nea zis administratia asa va spunem si noi...si a plecat ..din fericire nu au bagat plasele cred k din cauza pescarilor care din cate am auzit eu unii au avut foarte mult curaj si au facut un mare scandal lasandu-se cu amenintari si mai ales injuraturi ce pot sa zic...inca o balta buna care din cauza administratorilor si a pescarilor care pleaca cu zecile de kg de peste acasa se duce incet dar sigur...pacat ..pacat sa vedem ce o mai fii la anul
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

mai intreb inca o data ...stie cineva conditiile de cazare la blasova...ma refer ca hotelasul ala al lor..taxa conditii etc
multumesc
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

contaeugen
Mesaje: 26
Membru din: Vin Sep 24, 2010 18:07

Re: Blasova

Mesaj de contaeugen »

Daca nu ai prins, de ce te mai intereseaza balta ? Probabil ca ceva te-a incitat !

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

eu nu am zis ca nu am prins...am prins chiar cat mia trebuit ...ma incitat un mare ten care a sarit la 2-3 m de mine in timp ce plantam si sunt intereseat de cazare ptr ca data vitoare vreau sami iau si prietena si mai am un prieten care vrea sa vina cu sotia si copilu
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de zeus »

Este peste la greu....azot baga ptr fitoplancton si il furajeaza cu borhot! Da, in fiecare toamna recoteaza fitofag!
Anul acesta am prins foarte mult ten...pe alte forumuri gasiti foto(nu cu Zeus :mrgreen: )...si cand spun ten, ma refer la bucati sarite de 10 kg! :wink: Crapul este destul de mic...rar bucati de peste 7 kg....si extrem de mult caras. Daca analizam atent balta are cel mai bun randament pret calitate! Este o locatie frumoasa dar ptr ca traim in Romania....o sa tina putin!
Anul acesta s-a plecat cu cantitati impresionante de peste....pacat!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”